Ćwiczenia obronne do koszykówki — ćwiczenie czterech osób dotykających linii

Jednym z naszych największych problemów była obrona przejścia. Oto jedno z ćwiczeń w obronie koszykówki, które nazwaliśmy „czterech mężczyzn dotyka linii”. To świetne ćwiczenie do ofensywnego przejścia, i przejście obronne.

Wykonujemy naprawdę proste ćwiczenia, które skupiają się na zatrzymaniu piłki powyżej linii 3pt, zmusić strażnika do podjęcia decyzji, lub podanie, które spowolni przejście w ofensywie, abyśmy mogli ustawić się w naszej obronie na połowie kortu.

Czterech mężczyzn dotyka wiertła liniowego

1. Ustawię czterech obrońców wzdłuż przedłużonej wolnej linii i czterech ofensywnych graczy na linii bazowej.
  2. Mam piłkę.
  3. Zadzwonię do dwóch obrońców, może to być 1, 3, lub 2, 4 lub 2, 3 wszystko w tej kolejności.
  4. Muszą dotknąć linii bazowej, podczas gdy rzucam piłkę każdemu z ofensywnych graczy. Staje się przerwą 4-2 za wykroczenie.

Uczymy, że obrońca najbliżej piłki podnosi piłkę, a następny obrońca przechodzi na linię środkową, aby obronić pierwsze podanie. Więc jeśli zadzwonię pod numer 1, 2 i dotykają linii bazowej, obrońca trzeci będzie najbliższym obrońcą, jeśli rzucę piłkę do graczy 1-3.

Obrońcy, którzy dotykają linii bazowej, próbują się cofnąć i podnieść, podczas gdy pozostali dwaj cytują „chroń kosz”. Jeśli wykonują tę pracę, wtedy dopasujemy się.

Drużyna ofensywna dostaje cztery piłki, i mówię im, że muszą zdobyć punkty w 3 z 4 posiadanych przedmiotów, albo są konsekwencje. A jeśli obrona zrezygnuje z rzutów w więcej niż jednej piłce, wtedy ucieknie.

Podkreślamy chęć zmuszenia ich do wykonywania rzutów z wyskoku podczas przejścia, i nie ma łatwego rozglądania się po obręczy.
Mam nadzieję, że pomoże to ograniczyć wiadra przejścia.

UWAGA:Myślę, że pomogło nam to trochę lepiej komunikować się, bo naszym obrońcom zostaje przerwa 4-2, i to sprawia, że ​​faceci, którzy dotykają linii, chcą się tam dostać, aby pomóc swoim kolegom z drużyny.

Ograniczenie pewnej ilości wiader przejściowych z pewnością da Ci szansę na wygranie meczu, a zmuszenie drużyny do egzekucji poza pół boiska jest o wiele trudniejsze niż zwykłe bieganie.

Sposób, w jaki gra przeszła w szybki styl, sprawia, że ​​myślę o naszej obronie przejściowej jako o najważniejszym aspekcie naszej filozofii defensywnej.

Chcesz zastosować w praktyce trochę bardziej defensywnych pomysłów? W takim razie przeczytaj ten nowy artykuł, który właśnie opublikowałem:Wiertła do obrony w koszykówce

[Ćwiczenia obronne do koszykówki — ćwiczenie czterech osób dotykających linii: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/koszykówka/1018041551.html ]