Wiertarki do koszykówki — Jungle Heat

To ćwiczenie o nazwie Jungle Heat jest jednym z naszych ulubionych ćwiczeń do koszykówki. Jest szybki i natychmiast angażuje ducha rywalizacji w twoich graczy.

Żar dżungli
Linia startu na połowie kortu. Ustaw jednego obrońcę w farbie i dwóch obrońców na linii trzypunktowej w odległości około 6 stóp od siebie.
Zasady:
Jedna piłka, kozłowana przez linię połowy kortu, dwóch obrońców na linii trzech punktów atakuje piłkę i próbuje złapać bez fauli. Jeśli kozłujący zdoła ominąć obrońców i przekroczyć linię za trzy punkty, wykroczenie przeszło krok 1.
Następnie atakujący musi iść jeden na jednego przeciwko obrońcy w boisku i starać się strzelić tyle razy, ile może, dopóki obrona nie zdobędzie piłki.

Notatka:
Jeśli obrona w górę pozwala dryblowi przejść obok, każdy z nich musi wykonać 5-10 pompek.
Jeśli obrona w polu zostanie zdobyta, wtedy te same 5-10 pompek.
Jeśli ofensywny kozłujący nie może przesunąć piłki do kosza, musi wykonać 5-10 pompek.
Obróć linię od ataku do obrony na linii trzypunktowej do innej obrony na linii trzypunktowej do obrony w kolorze.

Wariacja:może rozpocząć linię w środku, lub po obu stronach linii bocznej podczas przechodzenia przez połowę kortu. Obrona na linii za trzy punkty może atakować piłkę tylko wtedy, gdy przekracza ona połowę kortu.