Twardy „22-8 Drill” poprawia grę umysłową Od Raya Kues Bishopa, Liceum Brossart, Aleksandria, Kentucky

Kilka sezonów temu opracowaliśmy nowe wiertło o nazwie „22-8” lub „Lady Stangs” (naszą maskotką są Mustangi). Stała się jedną z naszych najbardziej produktywnych wiertarek, i prowadzimy go co najmniej dwa razy w tygodniu w praktyce. Nasi gracze naprawdę przygotowują się do tego ćwiczenia i zawsze dają pełny wysiłek.

Zmieniając nieznacznie parametry scoringu, to ćwiczenie zapewni Twoim zawodnikom świetny trening i pomoże poprawić ich umiejętności w ataku, obrona, zbiórka, pokaz i strzelanie z rzutów wolnych.

Ćwiczenie dzieli zespoły na dwie części, równomiernie rozdzielone grupy według umiejętności. Jedna drużyna gra ofensywnie przez osiem minut (lub w innym czasie, który uznasz za odpowiedni), podczas gdy druga drużyna gra w obronie przez te same osiem minut. Role odwracają się w ciągu następnych ośmiu minut.

WYKRES 1: 22-8′ początkowa akcja. O1 i O2 są pierwszymi podającymi i ustawiają się w szeregu w pobliżu połowy kortu. Albo O1 albo O2 podaje piłkę do O3 lub O4 w obrębie linii za 3 punkty. X1 i X2 bronią podania i grają w obronę, jeśli podanie jest zakończone.

Drużyny grają 2 na 2 aż do kosza, defensywne odbicie lub obrót. Gdy dwaj ofensywni gracze skończą, muszą wybiec na połowę kortu i przejść do kolejnych dwóch ofensywnych zawodników, którzy zaczynają pod koszem i są pilnowani przez dwóch nowych obrońców.

WYKRES 2: O1 i O2 wracają na linię ofensywną po zakończeniu podania. X1 i X2 wracają na koniec linii defensywnej po zakończeniu 2 na 2. O3 i O4 biegną w pobliżu połowy kortu, i albo O3 albo O4 podaje piłkę do O5 lub O6, których bronią X3 i X4.

Po przejściu dwaj podający wracają na linię ofensywną. Trwa to przez osiem minut dla każdej drużyny.

WYKRES 3: O3 i O4 próbują przejść do O5 lub O6 za linią 3-punktową. X3 i X4 stają się obrońcami.

O3 i O4 wracają na linię ofensywy po podaniu, a X3 i X4 wracają do linii obrony.

System oceniania

Śledź wynik i czas na tablicy wyników podczas pełnych 16 minut tego ćwiczenia, aby Twoi zawodnicy wiedzieli, jak daleko są przed lub w tyle. Strzelać mogą zarówno drużyny ofensywne, jak i defensywne.

System punktacji dla wiertła „22-8” jest następujący:

• Punktacja ofensywna :Punkty są przyznawane za wykonane kosze. Za rzut z gry przyznawany jest jeden punkt; dwa punkty za rzut za 3 punkty; i dwa punkty za każde odbicie w ataku.
  • Punktacja w obronie :Drużyna broniąca może zdobyć punkty, powodując stratę (dwa punkty) lub odmawiając podania przez pięć sekund (trzy punkty).

Zasady ćwiczeń

Poinstruuj graczy, że każde początkowe podanie ofensywne musi być wykonane w obrębie linii za 3 punkty lub być uznane za stratę. To sprawia, że ​​otwarcie jest nieco trudniejsze, zamiast po prostu wybiec do przechodnia. Zawodnik atakujący może kozłować poza linią za 3 punkty, ale tylko wtedy, gdy otrzyma wstępną przepustkę bez obrotu.

Dobre podania na inbound są tak samo ważne, jak zawodnicy, którzy pracują nad otwarciem. Zatrzymanie podania na inbound pass na pięć sekund należy uznać za wielkie osiągnięcie i nagrodzić trzema punktami.

Poinstruuj swoich graczy, aby używali kilofów i ekranów tak często, jak to możliwe, aby obrona była uczciwa, i zachęcać do pracy zespołowej.

[Twardy „22-8 Drill” poprawia grę umysłową Od Raya Kues Bishopa, Liceum Brossart, Aleksandria, Kentucky: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/koszykówka/1018042466.html ]