Birmingham 1-3 Leeds Seven Things:odwiedzający klinika

Leeds świętuje drugie miejsce Wood’s – mirror.co.uk

Orteza Chrisa Wooda pomogła Leeds w szczęśliwym zwycięstwie 3:1 w Birmingham – ale jakie są główne punkty dyskusji?

Birmingham zaczęło się wesoło

Drużyna Gianfranco Zoli nabrała pewności siebie po zeszłotygodniowym zwycięstwie na Wolves. Odłączenie Pablo Hernandeza od Liama ​​Bridcutta i Eunana O'Kane'a w Leeds oznaczało, że nie pokryli wystarczająco dużo terenu, pozwalając Bluesowi na ładną grę, piłka nożna za jednym dotknięciem. Wytrwały Craig Gardner zobaczył, jak jego celny strzał odbił się na boczną siatkę przez pracowitego Davida Davisa. który bezskutecznie domagał się 11-minutowej kary po wyjeździe.

Zielony udaremnił Adamsa

Robert Green, który zrobił gafę w dniu otwarcia i przez wiele tygodni spotykał się z krytyką, wygląda na innego człowieka niż Robert Green, który jest teraz tak często zbawcą Leeds. Che Adams pokonał Pontusa Janssona w pierwszych 20 minutach, a kiedy uczepił się filmu Gardnera, znakomity Zielony odrzucił napastnik jeden na jednego w 13 minucie.

Drewno było kliniczne

Ta obrona przed Greenem okazała się niezbędna minutę później. Cicho skuteczny Luke Ayling zagrał pełną nadziei piłkę do przodu, w której Ryan Shotton poślizgnął się, a Chris Wood rzucił się do przodu, napastnik znakomicie lobuje Tomasza Kuszczaka. Drewno zawsze zachowuje czujność i ostrość w niebezpiecznych miejscach, nawet jeśli nie jest zbytnio zaangażowany. Można śmiało powiedzieć, że gdyby Nowozelandczyk nadal był w St Andrews – jego domu na kampanię 11/12 – Blues wykorzystałby więcej szans, które stwarzają.

Nsue groźbę

Tesche uderzył w poprzeczkę z dystansu na koniec pierwszej połowy i na początku drugiej, wybrał kilka dobrych podań dla prawego obrońcy Emilio Nsue. Były człowiek Boro spowodował problemy lewostronnym Leeds Gaetano Berardi i Souleymane Doukarze, wstawienie kilku niebezpiecznych krzyży. Jeden z nich zobaczył główkę Adamsa zablokowaną na linii przez władczego Kyle'a Bartleya, zanim napastnik obrócił piłkę z bliskiej odległości, a następnie wymusił kolejną interwencję Zielonych, wszystko w ciągu 90 sekund.

Phillips zmienił grę

O'Kane stracił tempo, ale jego zmiana w 58. minucie, Kalwina Phillipsa, odwrócił bieg wydarzeń. Czas gry rezerwowego zbiegł się z wyrównaniem Bluesa, Gardner w 63 minut mocno wjechał lewą nogą w dolny róg. Gospodarze nie wykorzystali tego jednak, ponieważ Phillips wykorzystał swoją energię i jakość w posiadaniu piłki, aby pomóc Leeds wejść dalej na boisku. Dalej miałby udział w obu ostatnich dwóch golach.

Cogley nie jest środkowym obrońcą

Z czającym się drewnem, backline Bluesa wiedziało z doświadczenia, że ​​nie stać ich na więcej „wpadek”. Niestety, Josh Dacres-Cogley stracił równowagę po zwolnieniu Phillipsa, a Wood wykorzystał drapieżny finisz po raz pierwszy. Cogley jest ofensywnym bocznym obrońcą z handlu i chociaż wyglądał na opanowanego na piłce, brakowało mu standardowych cech wymaganych od środkowego obrońcy, nawet w trzyosobowej obronie. 20-latek wycofał się z Alfonso Pedrazy, kolejny substytut, który zrobił wrażenie na zwiedzających, pozwalając Hiszpanowi wbić piłkę w daleki róg. Fakt, że Leeds ledwo zaatakował w pierwszej godzinie, ale zakończył mecz trzema bramkami, mówi wiele o obronie Birmingham.

Znajoma historia

Ten mecz podsumował losy obu drużyn. Birmingham bardzo często uderza w stolarkę i stwarza liczne szanse, ale stara się je wykorzystać, potem zapłać za błędy na drugim końcu. Natomiast Leeds mają tendencję do znoszenia trudnych pierwszych połówek, następnie przejmij kontrolę po zdobyciu przewagi w drugiej połowie. Dzięki tej formule mogliby utrzymać wyzwanie promocyjne, tak długo, jak Green i Wood będą produkować te zwycięskie momenty.