Walsall 1-3 Grimsby Town Sześć rzeczy:Hanson na deblu

Grimsby Town wygrało ligowe spotkanie z Walsall po raz pierwszy od 1897 w sobotę; zajmują czwarte miejsce w League Two dzięki zwycięstwu 3-1, z Jamesem Hansonem zdobywającym dwie bramki po bramce Elliota Whitehouse'a w pierwszej połowie, która skasowała otwierającego Caolana Lavery'ego. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Nowy system Clarke’a

Darrell Clarke przeszedł na atakujące 4-2-2-2 z Stuartem Sinclairem i Garym Liddle'em, oferowanie wolności frontowemu kwartetowi Rory Holden, Jamesa Hardy'ego, Elijah Adebayo i Caolan Lavery. Zmiana systemu oznaczała, przynajmniej na początku, Walsall nie wyglądał na drużynę, która strzeliła tylko dwa gole w lidze w pięciu meczach; Holden wyglądał jasno w dół, w prawo, Hardy czasami zgrabnie łączył się z lewym obrońcą Cameronem Pringiem, Adebayo pokazał kilka fajnych akcentów, a Lavery chwycił otwieracz. Po energicznym starcie, z lewej strony było dośrodkowanie po tym, jak ten kanał był przeciążony i z powodu szarpaniny na polu karnym, Lavery odbił piłkę.

Radość ze skrzyżowania Grimsby

Drugą stroną zmiany systemu Clarke'a było to, że:z atakującym pomocnikiem z wymiany Hardym po lewej i napastnikiem z wymiany Holdenem po prawej, na szerokich obszarach było niewielkie wsparcie obronne. Walsall prawdopodobnie miał szczęście, że Grimsby nie miał zbyt dużej naturalnej szerokości po bokach, jeśli chodzi o bezpośrednich biegaczy na zewnątrz – chociaż Moses Ogbu wyglądał na żywego i bardzo łatwo było mu wchodzić do dośrodkowania z głębi, a także stanowić zagrożenie ze strony stałych fragmentów gry. W tych scenariuszach często stacjonowali James Hanson i Luke Waterfall na tylnym słupku, więc Mariners wygrali wiele początkowych piłek w polu karnym przeciwnika; nie było więc niespodzianką, że strzelili otwierającego z rzutu rożnego. Po dostarczeniu z lewej strony, bramkarz Liam Roberts został złapany na ziemi niczyjej, a Elliot Whitehouse skierował piłkę do domu na zasłużony wyrównanie, po tym, jak drużyna gości wróciła do rywalizacji.

Brak kreatywności Walsalla

Walsall podskoczył na początku drugiej połowy, ponaglany przez animowanego Darrella Clarke'a na linii bocznej. Menedżer Grimsby Michael Jolley, pomimo, był może bardziej konserwatywny – zarówno w zachowaniu na linii bocznej, jak i szacunku dla punktu. Ponieważ goście zaprzeczali przerwom między wierszami, Walsall potrzebował głębokiej kreatywności, ale z podwójną osią Stuarta Sinclaira i Gary'ego Liddle'a, brakowało im miejsca na tym froncie, ponieważ wytrwały pomocnik Grimsby'ego, Jake Hessenthaler, blokował miejsca w centralnych obszarach.

Bombardowanie z powietrza Hansona

Chociaż Walsall posiada silny rekord defensywny, czuło się tutaj, że brakuje im prawdziwej obecności obronnej, przynajmniej w porównaniu z ich przeciwnikami, których środkowy obrońca, Wodospad i Ludvig Ohman, pokazał swoją bezkompromisową stronę. Mat Sadler jest stosunkowo stonowanym środkowym obrońcą, jeśli chodzi o pojedynki w powietrzu, a Dan Scarr jest wysoki, brakowało mu tu pewnej dozy odwagi w pojedynkach 50/50. Hanson wykazał się inteligencją, by obrać Sadlera w 68. minucie, a kiedy Green przeszedł z prawej strony, strzelec strzelił głową obok bramkarza Liama ​​Robertsa. Max Wright został wprowadzony do gry, gdy tylko strzelił gola i zjeżdżając prawym skrzydłem 13 minut później, absolwent akademii został zniesiony przez Sebastiena Pringa; Hanson nawrócił się z miejsca, aby uzupełnić swoją ortezę w pięknym indywidualnym wyświetlaczu, co Jolley i Clarke opisali jako różnicę między tymi dwoma zespołami.

Świetny początek dla marynarzy

To nie tylko doskonały wynik dla Grimsby, ale też zacny występ wyjazdowy – znak, być może, że czerpią korzyści z tego, że mają 17 miesięcy na pracę nad wyraźną tożsamością gry, z trzema oknami transferowymi pod jednym zarządcą. Podpisanie kontraktu z Hansonem zaczyna wyglądać jak wielki zamach stanu, ale powodem, dla którego Jolley był w stanie wywiązać się z tej umowy, jest to, że był skłonny zaufać swojej akademii młodzieżowej jako 25% swojej drużyny pierwszego zespołu, w ten sposób zwalniając miejsce w rachunku płac na jakość nad ilością. Niezależnie od tego, czy strój Cleethorpes będzie walczył o promocję w tym sezonie, z pewnością znajdują się na trajektorii w górę.

Rymarzy w okresie przejściowym

Podczas gdy Grimsby są w pewnym stopniu pod względem rozwoju swojej tożsamości gry, Walsall ma rację na początku. Po spadku ważne jest, aby zmienić kulturę w klubie, a Darrell Clarke wyraźnie stara się zbudować zespół, który na ten sezon, będzie walczyć o każdą piłkę w każdym meczu – i do pewnego stopnia, do tej pory to zrobił, ponieważ jego strona nie została znaleziona bez wysiłku. Jednakże, na tym wczesnym etapie pozostają pytania dotyczące technicznej i taktycznej strony tego, co robi Walsall, a Clarke potrzebuje czasu, aby ustalić spójny system, który pozostawi ich tak samo wytrzymałymi defensywnie, jak wcześniej, ale z groźbą ataku. Częścią problemu jest to, że ich pomoc tutaj, składający się wyłącznie ze specjalistów atakujących i defensywnych – Walsall musi znaleźć graczy, którzy czują się komfortowo w więcej niż jednej fazie gry. Przed nami dużo pracy.