Man United 4-1 Burton Pięć rzeczy:kliniczne Rashford

Rashford dobrze przyjął swoje cele – sportsmole.co.uk

Marcus Rashford strzelił dwie bramki, gdy Manchester United dotarł do ostatniej szesnastki Pucharu EFL, wygrywając 4:1 z Burtonem Albionem. Jesse Lingard i Anthony Martial ukończyli trasę, aby wysłać Brewerów, który spóźnił się na pocieszenie przez Lloyda Dyera. Oto pięć głównych punktów dyskusji z meczu.

Świetny początek Burtona

Strój drugiej serii Championship oddał dwa strzały w ciągu pierwszych pięciu minut, ale wykończenie Luke'a Varneya było oswojone po tym, jak Matty Lund ukradł piłkę, a później Jamie Allen wystrzelił. Tę drugą połowiczną szansę stworzył Dyer, najbystrzejszy wykonawca na początku po stronie gości, którzy starali się odizolować Matteo Darmiana od swojego lewego skrzydłowego. Wygrał rzut wolny, który Matty Palmer wykonał w polu karnym na sześć jardów, a Sergio Romero rozlał się z czającym się Tomem Nayorem, ale Manchester United uniknął kary. Varney następnie pokonał chwiejnego Victora Lindelofa, aby podbić Joe Masona, który nie był w stanie rozbić bramkarza.

kliniczny Rashford

Niestety dla piwowarów, te chwile tylko przerwały dwa dobrze strzelone bramki Marcusa Rashforda w pierwszych 17 minutach. Po dobrym podaniu od Michaela Carricka, Jesse Lingard dotknął piłki, a lewy środkowy obrońca Ben Turner wszedł zbyt głęboko do środka, Rashford miał wystarczająco dużo miejsca, by zakończyć zdecydowanie poza Connorem Ripleyem. Mam nadzieję, że Akpan był wtedy winny wycofania się napastnika, który złapał swój drugi doskonałym uderzeniem w bliskim słupku.

Kontrola United

Czerwone Diabły nabrały pewności siebie po drugiej. Pomocnik Burtona chciał iść do przodu, ale obrona obawiała się tempa Rashforda i Anthony'ego Martiala, między jednostkami była ziejąca przepaść. Juan Mata umiejętnie wykorzystał tę przestrzeń, produkowanie wielu sprytnych kulek, jeden zachwycający zwrot w stylu Cruyffa. Hiszpan miał również dwa bliskie wysiłki, z których jeden uderza w słupek, inny zmuszając do obrony zapracowanego bramkarza Ripleya. To było trochę niepasujące, za całą olśniewającą grę United, ich trzeci gol pochodził z ugięcia, Wysiłek Lingarda obraca się z Turnera w przeciwległy róg.

Subskrybenci ograniczyli szkody

Manchester United stracił nieco rozpędu w drugiej połowie, częściowo dlatego, że byli szczęśliwi, że po prostu zachowali posiadanie piłki, a częściowo z powodu wycofania się Maty do przerwy. Stephen Warnock wzmocnił obronę Burtona po wejściu na przerwę, ale nawet on został pokonany za tempo dla czwartego gola, Martial wbiega na piłkę Rashforda, aby wrzucić do domu. Francuz mógł mieć hat-tricka, gdyby nie uparta obrona przed imponującym Tomem Flanaganem i rzut wolny, który trafił w boczną siatkę. Lucas Akins wprowadził trochę tempa do gry Burtona na prawym dolnym rogu, a po zastępczym bramkarzu United, Joel Pereira, nie mógł zebrać krzyża, Lloyd Dyer staranował piłkę do domu.

W podsumowaniu

Późne pocieszenie łagodnie osłabiło wieczór dla strony Jose Mourinho, którzy stracili pierwszego gola na Old Trafford w jakichkolwiek rozgrywkach od kwietnia. Burton tymczasem osiągnęli swoje cele z konkursu. Klub zarobił dodatkowe dochody, aby wspomóc swoją misję przetrwania w mistrzostwach, podczas gdy zespół doświadczył gry na stadionie o pojemności 75 tys. przynosząc z niego wspomnienie lub dwa. To był ciężki wieczór dla piwowarów, ale spóźniony gol Dyera sprawił, że podróż do domu w East Midlands była nieco łatwiejsza.