Birmingham City 0-2 Norwich City Sześć rzeczy:zwinne Kanarki

Murphy i Tettey świętują drugą – edp24.co.uk

Porażka Birmingham City z Norwich City 2:0 w sobotnie popołudnie była meczem, w którym krew i wnętrzności pokonały umiejętności i finezję, dzięki bramkom Alexa Pritcharda i Josha Murphy'ego. Oto sześć rzeczy z meczu.

Start Bluesa w zawodach

Strona Steve'a Cotterilla nacisnęła dobrze w ciągu pierwszych pół godziny, z Michaelem Morrisonem dominującym nad Nelsonem Oliveirą i Craigiem Gardnerem pokazującym inwencję w pomocy. Maikel Kieftenbeld siedział za Cheikhem N'Doye, który poparł Łukasza Jutkiewicza w likwidacji środkowych obrońców Christopha Zimmermana i Timma Klose. Pomocnicy Alex Tettey i Tom Trybull, startujemy razem po raz pierwszy od pięciu meczów bez porażki we wrześniu, okazali szacunek gospodarzom, dla których Jutkiewicz strzelił szeroko w 10 minut. Najlepszy wysiłek Birmingham przyszedł w 26. minucie, kiedy lewy wysiłek Jonathana Groundsa wymusił imponującą obronę przed Angusem Gunnem.

Kanarki kliniczne

Po całym wysiłku i presji Birmingham w ciągu pierwszej pół godziny, to potępiające oskarżenie ich problemów z atakiem, że jedynym prawdziwym testem dla Gunna było Grounds, zwykle defensywny lewy obrońca. Ponieważ gospodarze nie są przyzwyczajeni do bycia w ostatniej trzeciej części, wykazali tam brak pewności siebie, którego nie widzieliśmy z Norwich. James Maddison zorganizował grę przez środek i chociaż w 29. minucie ustawienie 21-latka zostało zmiecione przez Pritcharda, duet połączyłby się w otwierającym pięć później. Boisko treningowe Maddisona z rzutu wolnego rozdzieliło obronę przeciwnika, aby znaleźć swojego kolegę z drużyny, który wpadł do domu w najbliższym słupku.

Krótki wpływ napisów

Pritchard mógł położyć grę do końca przed przerwą, ale on i Oliveira zostali powstrzymani przez dobrą podwójną interwencję Stockdale'a. W przerwie Cotterill przedstawił Davida Davisa i Jacquesa Maghomę i obaj poprawili tempo gospodarzy, którzy strzelali chętniej. Jednakże, jakość strzelania pozostała ograniczona, Gardner był szczególnie marnotrawny, a Kieftenbeld strzelał tuż poza polem karnym w 49 minutach.

Goście przejęli kontrolę

Po przetrwaniu burzy, Norwich wykorzystał spadający poziom energii gospodarza, utrzymując piłkę. Podczas gdy Pritchard, Oliveirze, Maddison i zespół wytrwałości Tettey-Trybull połączyli się szybko i uroczo w centralnych obszarach, prawy obrońca Ivo Pinto i lewy skrzydłowy Murphy trzymali szerokość, czekając na swoją chwilę. Ten ostatni pojawił się w 71. minucie, kiedy udał się na rzadką wyprawę do środka, aby dostać się do końca podania Pritcharda, aby okrążyć bramkarza przed wejściem do domu.

Wiara w Farke

Ten blog, z zewnątrz, przesłuchał głównego trenera Daniela Farke na podstawie wyników, które pozostają mniej niż pożądane dla drużyny o potencjale Norwich. Jednakże, taki występ utwierdza w przekonaniu, że Niemiec buduje zespół, który niekoniecznie potrafi pokonać przeciwników, ale przemyśl je. Powtarzaj ten pokaz konsekwentnie w 2018 r. i być może – tylko może – wiara zarządu w długoterminową wizję Farke’a zostanie potwierdzona.

Ponury środek zimy w St Andrews

Występ Birmingham nie pokazał zespołu, który się poddał – były okresy, w których toczyła się walka. Problem polega na tym, że Blues nie grają z pewnością siebie – lub personelem – aby wykorzystać swoje lepsze zaklęcia i dlatego albo muszą dłużej utrzymywać intensywność swojej gry, lub stać się bardziej bezwzględnym, gdy pojawiają się otwarcia. Wyniki gdzie indziej oznaczają, że luka do bezpieczeństwa pozostaje trzema punktami – można to odzyskać na papierze, ale z 12 bramkami strzelonymi w 24, optymizm w B9 jest towarem deficytowym.