Birmingham 2-0 Huddersfield Osiem rzeczy:duch walki

Blues 2-0 teriery – bbc.co.uk

Po walce, 10-osobowe Birmingham City zwiększyło swoje szanse na przetrwanie w mistrzostwach, wygrywając 2:0 nad osłabioną drużyną Huddersfield Town. Ale czego nauczyliśmy się z gry?

Zadeklarowany start

W ciągu pięciu sekund od pierwszego gwizdka, Huddersfield zostali zmuszeni do powrotu do środkowych obrońców Martina Cranie i Marka Hudsona, takie było okrucieństwo wcześniejszego tłoczenia Birmingham. Chcąc wywrzeć wrażenie na nowym głównym trenerze Harrym Redknappie i walczyć o ich bezpieczeństwo, byli pełni zamiarów, Che Adams sprawia problemy przez swoje jasne biegi do kanałów.

Wczesne próby Jutkiewicza

Maikel Kieftenbeld na samym początku stawił czoła wielu mocnym wyzwaniom. Jeden z nich wygrał rzut po swojej stronie, a kiedy David Davis szybko to objął, Łukasz Jutkiewicz wybił piłkę wokół Craniego w pogoń Adamsa, a napastnik został uderzony w pole karne przez Hudsona. Rzut z rzutu karnego Jutkiewicza w ósmej minucie był celny, ale zabrakło mu siły, by pokonać Joela Colemana. Zręczność w powietrzu i siła napastnika sprawiły, że na początku był garścią dla dwóch środkowych obrońców, ale nie mógł znaleźć swoich butów strzeleckich, strzelanie z 25 jardów w ciągu 12 minut.

cierpliwe teriery

Atakujący lewy obrońca Tareiq Holmes-Dennis podkręcił się szeroko, zanim odbite niskie dośrodkowanie Tommy'ego Smitha z prawej strony przeleciało tuż obok dalszego słupka z czającymi się napastnikami. Tego typu otwarcia byłyby zachęcające, gdyby pojawiały się często, ale zamiast tego były to wyjątkowe momenty Huddersfield. krótkie okresy porządku, piłka jednoprzyciskowa została przyćmiona przez znacznie dłuższe okresy monotonnej gry wzdłuż back-czwórki, lub trzeci, kiedy wpadł Dean Whitehead.

Adams zwolniony

Drużyna z West Yorkshire mogła obozować nieco dalej na boisku po tym, jak ich rywale zostali zredukowani do 10 mężczyzn w 23. minucie. Adams został ukarany czerwoną kartką za niewinne wyzwanie dla Craniego, Blues przechodzi do systemu 4-4-1 pod jego nieobecność. Słychać było ciche pomruki frustracji ze strony kibiców domowych z powodu zejścia głębiej, ale zespół miał rację, zachowując dyscyplinę. Huddersfieldowi brakowało intensywności w swojej grze, nawet gdyby Tomasz Kuszczak musiał przewrócić strzał z dalekiego zasięgu Phillipa Billinga w 37. minucie.

Otwieracz

Birmingham zrobiło wystarczająco dużo, by zasugerować, że sami mogą kłopotać bramkarza, wygrywając kilka rzutów wolnych przy polu karnym, z którymi Craig Gardner mógł zrobić lepiej. Ich otwarcie pochodziłoby z dostawy Gardnera, Dośrodkowanie lewą nogą pomocnika przeleciało przez bramkę Michaela Morrisona, a Jonathan Grounds skinął głową na linię.

Powrót do partnerstwa Shottona i Morrisona

Morrison odciął kilka szukających dośrodkowań z Joe Lolley na bliskim słupku, podczas gdy środkowy obrońca Ryan Shotton był władczy przez całe popołudnie. Duet był kluczem do imponującej przedświątecznej formy pod wodzą Gary'ego Rowetta i powrotu do formy i sprawności, a także granie w dopasowanym do nich kompaktowym systemie, może być kluczem do szans przetrwania Birmingham.

Nieskuteczne okręty podwodne Wagnera

Szef Huddersfield Town, David Wagner, dokonał 10 zmian po stronie, która wygrała 1-0 z Wilkami we wtorek, planuje zachować świeżość graczy do play-offów. Jednakże, przedstawił także kluczowego człowieka Nahki Wellsa dla Holmesa-Dennisa w przerwie, przejście na system 3-4-1-2, następnie dodał do walki Aarona Mooya. Żaden nie mógł wywrzeć wymaganego wpływu, z Mooyem pozbawionym swojej zwykłej kreatywności, a Wells wystrzeliwuje rzut wolny nad poprzeczką, zanim rzuci się z woleja szeroko.

Wzmocniona pozycja bluesa

10 mężczyzn Birmingham wykazało więcej ducha walki niż 11 Huddersfield. Można się zastanawiać, gdyby po Bożym Narodzeniu okazywali takie zaangażowanie, czy będą bliżej górnej połowy niż dolnej trójki. Przynajmniej unikną spadku, ale dzięki zwycięstwu w przyszłym tygodniu w Bristol City, lub jeśli jeden z Blackburn lub Nottingham Forest nie wygra. Wydawało się, że Huddersfield, z bardziej wymownymi zadaniami, które nadejdą, Cieszyliśmy się, że Birmingham ma swój dzień.