Barnsley 1-3 Fulham Sześć rzeczy:przypadkowi biali

Ryan Sessegnon – bbc.co.uk

Rzadko kiedy uderzenie w tył głowy może być uważane za idealne rozwiązanie problemu, ale tak było w przypadku Stefana Johansena i Fulham w sobotnie popołudnie. Byli w poważnym niebezpieczeństwie porażki w pierwszej lidze od połowy grudnia po tym, jak zostali w Oakwell po bramce Liama ​​Lindseya, ale po źle osądzonym ataku Dimitri Cavare na Stefana Johansena, los odwrócił się w wygranej 3-1. Oto sześć rzeczy z gry.

Jasna pierwsza połowa Barnsleya

Mecz poprzedził emocjonalny hołd dla byłego właściciela Barnsley Patricka Cryne'a, który niestety zmarł w tym tygodniu. Dopasowywanie, pielęgnowane przez niego poczucie wspólnoty nie opuściło fanów, ani gracze, który wyprodukował wysokooktanowy wyświetlacz pierwszej połowy. Jak tylko Fulham przekroczył linię w połowie drogi, napotkali kawalerię czerwonych koszul. Każde otwarcie stworzone przez Barnsleya w tym wczesny strzelec ze Stevie Mallan, który ukłuł dłonie Marcusa Bettinellego, przyszedł w ciągu kilku sekund od zmiany posiadania.

Białe statyczne

Strona gości zagrała w ręce Barnsleya, oddając piłkę tak tanio, nie pomógł brak ruchu ze strony frontmana Rui Fonte i innych stojących za nim. Pozostali w tyle, gdy Tomas Kalas niezdarnie skierował głęboki róg Mallana w daleki słupek i chociaż Bettinelli trzymał swojego kolegę z drużyny, Przeszkoda Matty'ego Pearsona powstrzymała go przed dalszymi działaniami Lindsay.

Zmieniacze gry

Tykes mieli trochę szczęścia, że ​​ich gol nie został wykluczony i gra szła dobrze:dopóki, to było, pierwsza minuta czasu kontuzji. Cavare postanowił wepchnąć Johansena w tył głowy, gdy piłka była poza grą, a jego głupota oznaczała, że ​​Barnsley będzie bronił smukłej przewagi z 10 mężczyznami. Ta przewaga trwała zaledwie trzy minuty w drugiej tercji, kiedy Ryan Fredericks zakończył szaleńczy bieg przez tłum graczy, uderzając w słupek, pozostawiając imiennika Sessegnonowi, aby pochłonął odbicie.

Odważny opór Barnsleya

Niwelator młodzieńca wskazywał na natychmiastową dominację Fulham, ale zamiast tego Barnsley walczył dzielnie dalej. Pomocnik Gary Gardner pokrył każde źdźbło trawy, aby chronić środkowych obrońców Lindsay i Matty Pearson, którzy oczyścili każdą piłkę, która pojawiła się na ich drodze w zawziętym pokazie defensywnym. Przez pół godziny zaklęcia Najlepszym wysiłkiem Fulham był spekulacyjny wysiłek Neeskensa Kebano, który zwinął się w kłębek po sprytnej pięcie od innego zastępcy Matta Targetta.

karmić Federicków, Fulham!

Fulham najczęściej w drugiej połowie używał Targetta i Kebano po lewej stronie, jednak najbardziej produktywne okazało się spuszczenie na bok przez Ryana Fredericksa. Atletyczny obrońca celował w zaawansowane obszary, gdy tylko otrzymał piłkę i odegrał kluczową rolę w stworzeniu pierwszego gola, był także kluczem do drugiego. Fredericks dośrodkował do tylnego słupka i po tym, jak bramkarz Adam Davies nie zdołał utrzymać główki Kebano, wynikowa walka wręcz na linii bramkowej sprawiła, że ​​Kevin McDonald wrócił do domu.

Ciężkie czasy dla Tyków

Sessegnon dodał trzecią bramkę w 95. minucie, by spotęgować niedolę Barnsleya. Dziewięciu mężczyzn po ich stronie, którzy nie sądzili, że to WWE ani gra w gorącego ziemniaka, zasłużyli przynajmniej na punkt za swoje odważne wysiłki w przeciwnościach losu. Zamiast, porażka pozostawia ich bezbronnymi, z czterema rywalami spadkowymi we wtorek. Gdy klub czeka głęboko emocjonujący czas poza boiskiem, mają na nim wiele do ochrony.

Fulham zakończył zmianę

Po tym, jak Cottagers rozpoczęli listopad od porażki 2-0 z Wilkami i spadły na 17. miejsce, niewielu by pomyślało, że skończą się szóstego stycznia, ale to jest znak, jak szybko wszystko może się zmienić w piłce nożnej. W tym czasie strzelili 31 bramek – dziewięć więcej niż jakakolwiek inna drużyna – a Sessegnon nadal cieszy się bardziej zaawansowaną rolą. Fulham zasługuje na uznanie za ogólną formę, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że ich występ w Oakwell pozostawił pole do poprawy.