Bolton 2-3 Leeds Five Things:ekscytujący otwieracz

Phillips świętuje – bbc.co.uk

Zwycięstwo Leeds 3-2 z Boltonem było ekscytującą grą, wyraźny kontrast w stylach, który doskonale przypomina, dlaczego kochamy mistrzostwa. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Jasny początek Leeds

Bolton grał dwa z przodu, ale często mieli pięciu lub sześciu ludzi w defensywnej trzeciej, a Leeds czerpało ogromne korzyści z przestrzeni w środkowej trzeciej. Po dobrej grze Pabla Hernandeza prawym skrzydłem wygrał siódmy minutowy rzut rożny, Hiszpan dostarczony dla Kalvina Phillipsa, który wystrzelił piłkę w lewy róg. Chris Wood szybko odzyskał swoje drapieżne instynkty z poprzedniego sezonu w 30 minut, schodząc z poprzeczki po tym, jak Ezgjan Aliosky strzelił prawym dośrodkowaniem Kemara Roofe'a przez bramkę. W najlepszym wydaniu Ludzie Christensena byli energiczni, zabawny strój.

Groźba Madine

Wciśnięty pomiędzy gole Phillipsa i Wooda był okresem presji ze strony Boltona. Gary Madine, zdecydowanie najlepszy gracz gospodarzy, wykorzystał swoją potęgę i przemysł, by zmusić Matthew Penningtona i Liama ​​Coopera w głąb. To pozwoliło Trotters uzyskać kontrolę na środku pola, wygrywaj stałe fragmenty i wrzucaj krzyże do pudełka. Grozili stałymi fragmentami, więc nic dziwnego, że w ten sposób zdobyli bramkę w 39. minucie, Madine wraca do domu, kierując się na kącik Josha Vela.

wpadki obronne

Trzy minuty po tym, jak Bolton zmniejszył deficyt, skutecznie zwrócili Leeds swoją dwubramkową poduszkę. Wood podkręcił Phillipsa, ale głównie ze względu na słabą pozycję Marka Howarda i przedłużające się apele spalonego Davida Wheatera. Pszenica i spółka były wybitne w League One, ale podczas ostatniej próby w mistrzostwach znaczna część tylnej linii okazała się słaba, a ten występ być może podważa ich kwalifikacje na tym poziomie.

Poprawiona druga połowa Boltona

Gospodarze przynajmniej wyglądali mocniej z tyłu po tym, jak Wheaters został zastąpiony przez Reece Burke, który zaimponował pod Parkinson w Bradford. Inny zastępca Will Buckley również zrobił różnicę swoim ostrym ruchem i trzy minuty po tym, jak się pojawił, Adam Le Fondre wymierzył karę 67. minuty. Sam Le Fondre grał lepiej po przerwie, gdy wpływy Josha Cullena rosły, strzelając nieco ponad 77 minut po rzucie wolnym imiennika Veli.