Birmingham 2-2 Ipswich Six Things:specjaliści dobierania do kwadratu

Jutkiewicz pakuje aparat ortodontyczny – bbc.co.uk

Birmingham City odrobiło stratę dwóch bramek w przerwie, by zremisować 2-2 z Ipswich Town, chociaż gospodarze mogą czuć, że zasłużyli na wszystkie trzy punkty. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Nawet zacznij

Podczas gdy Birmingham były poniżej par w pierwszej połowie, z Ipswich odbierając im przestrzeń do tworzenia w centralnych obszarach, wciąż widzieliśmy, jak Gary Gardner uderzał w stolarkę na początku wymiany, zanim Jota spowodował problemy z dostawami stałych fragmentów. Ipswich dorósł do konkursu i strzelił pierwszego gola w 26. minucie; Kristian Pedersen został złapany na przeciwnej połowie, gdy Jacques Maghoma stracił posiadanie, dając Matthew Penningtonowi szansę wybrania Kaydena Jacksona; szybki napastnik następnie wykazał inteligencję, aby podbić Jona Nolana, który umieścił piłkę w lewym górnym rogu.

kliniczny Ipswich

Tractor Boys nabrali pewności od otwieracza; Trevoh Chalobah zaczął wspinać się dalej, aby zdobywać drugie piłki, podczas gdy parowanie Jacksona z Nolanem groziło rozpaleniem konkursu. Wiele z tych ulepszeń ze strony gości było jednak spowodowane przez gospodarzy, którzy wyglądali na zszokowanych. Bez obrońcy Bluesa na tyle odważnego, by objąć dowodzenie w 41. minucie rzutu rożnego Granta Warda, Maxime Colin pozwolił Penningtonowi podwoić przewagę Ipswich bez oznaczenia.

Wpływ Kieftenbelda

Po przerwie wszedł Maikel Kieftenbeld, podniósł gospodarzy, rzucając się na wyzwania i wygrywając drugie piłki; jego agresja i energia dały Bluesowi większą kontrolę. W ciągu trzech minut od ponownego uruchomienia, Holender dotknął luźną piłkę do Joty, który znalazł luki za Trevohem Chalobahem i Cole'em Skuse przed podaniem do Łukasza Jutkiewicza, którzy wpadli do domu ze spokojem, aby zmniejszyć o połowę deficyt.

Wstrząsy systemu

Intensywność występu Bluesa nieznacznie spadła na godzinę, po czym Garry Monk odszedł od systemu 4-2-2-2, którego używał religijnie od pierwszego dnia. Przerzucił się na system diamentowy, zastępując zwycięzcę piłki Charliego Lakina innym szerokim człowiekiem w Connor Mahoney. Ekscytująca gotowość pożyczkobiorcy z Bournemouth do przyjmowania mężczyzn oznaczała, że ​​tacy jak Nolan i Ward spędzili ostatnie etapy na próżno próbując go uspokoić. zamiast trzymać się wyżej, by tworzyć dla Jacksona. Presja Birmingham ostatecznie powiedziała po okresie karnym pinballa po rzucie wolnym Joty, gdy Jutkiewicz odwrócił piłkę do domu, ale ludzie Monka nie mogli znaleźć zwycięzcy.

Hurst stara się wdrożyć szablon Shrewsbury

Paul Hurst pokazał w Shrewsbury Town, że może zbudować konkurencyjny strój przy niskim budżecie, ale wydaje się, że istnieją dwa główne problemy z jego obecnym składem, które utrudniają jego próby zrobienia czegoś podobnego. Po pierwsze, było bardzo niewiele okazji, kiedy obrońcy Ipswich grali piłkę do przodu wcześnie, ale z precyzją; obnażając piłkę Penningtona za otwieraczem. Po drugie, brakuje im bojowego pomocnika w stylu Abu Ogogo lub (wybaczcie fanom Town) Bena Godfreya; z zewnątrz wydaje się bardzo zaskakujące, że trzymali się Cole Skuse, kto z najlepszą wolą na świecie, wydaje się, że nie zachował żadnego z atrybutów wymaganych do narzucenia się na tym poziomie.

Niepokonany bieg bluesa trwa

Birmingham rozegrało do tej pory 10 meczów w tym sezonie; byli prawdopodobnie lepszą stroną w sześciu z tych potyczek, na równi z przeciwnikami może w trzech i tylko zasłużenie pokonany przez Middlesbrough. Podczas gdy występ w pierwszej połowie był poniżej normy, Blues nadal tworzyli otwarcia z setowych zagrań i dominowali po przerwie. Kuszące jest myślenie, z tylko jedną wygraną, że wyniki w B9 były słabe, jednak jest też wiele pozytywnych rzeczy; Blues mają obecnie najdłuższą niepokonaną serię w drugiej lidze w czterech meczach, więc kilka zwycięstw i szarża na górną połowę wygląda dobrze w ich zasięgu.