Blackpool 2-1 Exeter Siedem rzeczy:Pula kliniczna

Taylor i Aldred podnoszą trofeum – bbc.co.uk

Blackpool wraca do League One po wygranym 2-1 finale play-off z Exeterem, z Markiem Cullenem i Bradem Pottsem, którzy połączyli oba cele. Czego nauczyliśmy się z gry?

Mocny start Blackpool

Blackpool zaczął mocno, a Kyle Vassell szybko zamknął się z przodu. Jedna okazała piłka z 60 jardów od Jacka Payne'a znalazła Cullena, który trzymał piłkę w górze, aby żwawi Potts chowali się w daleki róg. Jego bramka w trzeciej minucie była najwcześniejszym w czwartym finale play-offów, odkąd Chris Tate strzelił gola przeciwko Pool dla Leyton Orient w 2001 roku.

Kontrola pomocy Exetera

Efektywne tłoczenie Blackpoola w pierwszych 10 minutach nie utrzymało się do końca połowy. Pomocnicy wraz z obrońcami, Kelvin Mellor i Colin Daniel, opadł za bardzo do tyłu i nie było wystarczającego nacisku na piłkę, szczególnie w defensywnej trzeciej. Pomocnicy Exetera, tacy jak Jake Taylor i Ryan Harley, mieli więcej czasu na piłkę, okazując opanowanie do wybierania podań do przodu. Ollie Watkins powodował problemy z biegami w obszarach centralnych i na 11 minutach, obrócił się, by wymusić dobrą obronę przed Samem Slocombe.

Praca Woodmana i Wheelera

Ten strzał z Watkinsa jak większość innych otwarć Exeter, pochodzi z umiejętności powietrznych Davida Wheelera. Widzieliśmy wiele jakości, wysokie piłki do crossfielda do sprężystego prawego przodu, często lewy obrońca Craig Woodman i Clark Robertson walczyli w wynikowych pojedynkach powietrznych. Dobrze, że Woodman i Wheeler ponownie połączyli się w celu wyrównania przez 40 minut, Ten pierwszy krążył po piłce, posyłając tego drugiego na bramkę i wypuścił delikatny lob nad Slocombe. Exeter zdominował większą część pierwszej połowy i zasłużył na wyrównanie.

Rozmowa Bowyera po przerwie

Gary Bowyer nie miał wszystkiego po swojemu w pierwszej połowie. Został zmuszony do zmiany formy, gdy Tom Aldred doznał kontuzji po pół godzinie, a Payne również musiał uciekać. Widział, że jego drużyna potrzebowała awansu, a po przerwie jego zawodnicy odnowili swoje zamiary, Vassell i zastępca Bright Osayi-Samuel zbliżają się do siebie.

kliniczny Cullen i Potts

Podobnie jak Woodman i Wheeler byli kluczem do lepszych momentów Exeter, Cullen i Potts byli głównymi ludźmi w Blackpool, łączenie dla obu celów. Vassell wyprowadził Jordana Moore-Taylora z pozycji i rzucił piłkę, a Potts włamała się w niebezpieczny obszar. do kwadratu dla Cullena, żeby podłączył się do domu. Obaj nie zawsze byli zaangażowani w grę, ale kiedy byli zaangażowani, były miażdżąco skuteczne.

Brak pośpiechu w Exeter

Nagromadzenie cierpliwości Greków pracowało w pierwszej połowie, ale z 26 minutami na uratowanie szansy na awans, musieli być bardziej bezpośredni. Krótkie podania pokroju Lloyda Jamesa zagrały w ręce Neila Dannsa, który znakomicie walczył w drugiej połowie i Ian Black, który zrobił to samo po zastąpieniu Payne'a. Blackpool dobrze zarządzał grą i wykorzystał tempo Osayi-Samuel, aby dać im czas na regenerację obrony.

Co to znaczy

Końcowy gwizdek oznaczał rozczarowanie dla Exeter, którzy mieli dobry sezon i mogą być dumni z poczynionych postępów. Jednakże, to była dawno spóźniona uroczystość dla Blackpool, którzy nie cierpieli nic prócz straszliwej własności, porażki i zaciekły futbol przez tak długi czas. Ta promocja nie zmieni tego, jak wielu fanów myśli o swoim klubie i jego obecnym reżimie, ale jest to przynajmniej krok w kierunku świetlanej przyszłości dla tych w kolorze pomarańczowym.