Czytanie 2-2 Cardiff Siedem rzeczy:Tomlin super-sub

Tomlin pożary w niwelatorze – bbc.co.uk

Wyrównujący w 90. minucie zawodnik rezerwowy Lee Tomlin zakończył 11-minutowy powrót z ścigającego się z awansem Cardiff City, który dzielnie walczył w Berkshire, aby zdobyć punkt w remisie 2-2 ze środkowym Reading. Oto siedem rzeczy z gry.

Świetny początek Cardiff

Bluebirds we wczesnych etapach mocno trzymało środkową trzecią część, a Joe Ralls wygrał kilka pojedynków, a zespół groził z prawej strony. Junior Hoilett próbował nakarmić Omara Bogle'a, ale 24-latek nie mógł dostać się do piłki przed Vito Mannone, który również zaprzeczył Nathanielowi Mendez-Laingowi, po tym, jak skrzydłowy wszedł za Leandro Bacuną.

Adaptacja czytania

Problemy pojawiły się w Cardiff, gdy Bogle i Hoilett próbowali naciskać na środkowych obrońców Paula McShane'a i Liama ​​Moore'a bez spójnego wsparcia, ponieważ Reading znalazło miejsce do gry w prasie. Ich szybki futbol pozwolił im wprowadzić Yanna Kermorganta do gry i izolować Bruno Mangę jeden na jednego przeciwko Modou Barrowowi, który spowodował problemy po lewej stronie. Połączenie gry tego ostatniego z nakładającym się lewym obrońcą Chrisem Gunterem doprowadziło do rzutu rożnego, który stworzył bramkę otwierającą.

Problemy z zestawem kawałków

Neil Warnock i jego sztab szkoleniowy podjęli kilka doskonałych decyzji od czasu przybycia do Cardiff, ale decyzja o rozmieszczeniu napastnika Bogle'a jako pierwszego człowieka broniącego rzutu rożnego nie była jedną z nich. Napastnik źle ocenił lot piłki, a Callum Paterson znalazł się w niezręcznej pozycji za Kermorgantem, piłka musnęła tył jego głowy w drodze do środka. Krótko przed przerwą, Cardiff musiał obronić kolejny róg, a kiedy Loic Damour odwrócił się plecami do mocnego odbicia Barrowa, piłka znalazła drogę obok Neila Etheridge'a przez niezręczne ugięcie.

Czytanie w defensywie

W drugiej połowie czytanie nie grało w prasie tak bardzo, jak w pierwszej, częściowo dlatego, że ich goście zamknęli się w bardziej zunifikowany sposób. Z Aluko i innymi niezdolnymi do zabicia gry w przerwie, Cardiff wciąż miał szansę na zewnątrz, a energiczny Mendez-Laing próbował wywołać odpowiedź. Początkowo zawiódł ich kiepski produkt końcowy, Hoilett był najbliżej z główką, która odbiła się od ziemi i nad poprzeczką po tym, jak Mannone stracił orientację. Reading również dobrze broniło swojego pola karnego przez 34 minuty, Joey Van Den Berg wpada między McShane'a i Moore'a, by uniemożliwić Bogle'owi miejsce.

Wpływ Tomlina

W ostatnich 11 minutach Bogle został zabrany wraz z Patersonem przez asystenta Kevina Blackwella po tym, jak Neil Warnock otrzymał rozkazy marszu, ku uciesze wiernych. Byli jednak mniej rozbawieni, kiedy następca Patersona, Lee Tomlin, odegrał ogromną rolę w późnym odrodzeniu drużyny gości. Zaoferował większą pewność posiadania, zmuszając Mannone'a do obrony zza pola karnego w ciągu kilku sekund od wejścia do walki. Po tym, jak lewy obrońca Joe Bennett wciągnął Cardiff z powrotem do gry, mocnym pierwszym uderzeniem w 81 minucie, walijski strój napierał na presję pinballem w polu karnym, przed zdobyciem wyrównania w doliczonym czasie gry. Sol Bamba skierował się w róg na poprzeczkę, a Tomlin staranował do domu, by zachwycić patrzącego Warnocka i wprawić w zachwyt kibiców.

Cardiff ma plan B

Przed dwoma ostatnimi grami jedyne pytanie, które można było zadać Cardiff, którzy lubią kontratakować potężnymi graczami, było to, czy mieli dodatkowy plan rozbicia zespołów, gdy początkowa strategia nie jest opłacalna. Transformujący wpływ Tomlina na zwycięstwo 3-1 nad Norwich i remis 2-2 dzisiejszego wieczoru sugeruje, że może on być typem enigmatyka, kreatywny gracz, którego potrzebują, aby odblokować głębokie tylne osłony. Jeśli ludzie Warnocka mają znaleźć się w pierwszej dwójce, 28-latek może odegrać kluczową rolę.

Mieszana noc dla Royals

To był kwaśny koniec zachęcającego wieczoru dla drużyny Berkshire, który zagrał świetną piłkę nożną w pierwszej połowie, co sugerowało, że Jaap Stam jest gotów marginalnie złamać zasady posiadania, aby włączyć swoich szybkich ludzi. W drugiej połowie, być może zbytnio naruszył swoje zasady i jego strona zaczęła szukać jakiegokolwiek podania do przodu, zamiast właściwego. Są pozytywy do zremisowania, ale późna kapitulacja oznacza, że ​​Reading straciło dziesięć punktów w play-offach – teraz mają trochę do nadrobienia.