Tottenham 6-0 Millwall Seven Things:Winks-Wanyama działa

Klamra dla Heung-Min Son – hitc.com

Kontrolowany pokaz sprawił, że Tottenham Hotspur awansował do półfinału Pucharu Anglii, zmiatając League One Millwall 6:0 – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Millwall był zbyt defensywny

Kiedy Neil Harris rozpoczął dwóch napastników w Steve Morrison i Lee Gregory oraz atakujący skrzydłowi, Jed Wallace i Aiden O’Brien, jego plan wydawał się być bardzo intensywnym początkiem. Zamiast, Wallace i O’Brien odpadli tuż przed obrońcami odpowiednio Mahlonem Romeo i Tonym Craigiem. To odizolowało Morrisona i Gregory’ego, znani ze swojej branży, a nie tempa, przeciwko atletycznej linii obrony Tottenhamu Erica Diera, Toby Alderweireld i Jan Vertonghen. Jeśli „Morro-Greggerowie” parowanie miało działać przeciwko najlepszej defensywie w Anglii, potrzebowali wsparcia ze strony pomocy, których nie oferowali ich koledzy z drużyny.

Mocny start Tottenhamu

Środkowi pomocnicy Millwall, Shaun Williams i Ben Thompson, zostali pokonani, gdy Heung-Min Son znalazł kieszenie przestrzeni, jego ciasny strzał wymusił obronę Toma Kinga po czterech minutach. Spurs zaatakował prawą stronę, a Kieran Trippier podszedł do dośrodkowania, Dele Alli pokazuje dobry ruch, a Vertonghen utrzymuje presję w przeciwnej połowie.

Parowanie W-W

Harry Winks i Victor Wanyama dobrze się komplementowali w poprzedniej rundzie przeciwko Fulham i ten trend się utrzymał. Winks dobrze czyta grę z dobrą świadomością pozycyjną i szybką zmianą gry. Wanyama dostarczył surowej mocy, która wzbudziła strach w drużynie Millwall, która zbudowała swoje wyścigi pucharowe, a promocja League One naciskała na wytrwałość i serce.

Brak jakości Millwall

Lwy miały krótko pozytywne zaklęcie w połowie pierwszej połowy, w którym wpadły w pole karne kilkoma dośrodkowaniami. Jednak dostawy od Williamsa ze stałych fragmentów gry i w otwartej grze, pozostawiało trochę do życzenia. Czasy, w których Millwall miał wielu mężczyzn w pudle, zawsze były rzadkością i musieli wykorzystać te sytuacje.

Trzy świetne gole

Harry Kane wypadł kontuzjowany po siedmiu minutach. To było niepokojące dla Tottenhamu pod względem sezonu, ale nie w kontekście meczu. Zastąpienie Christiana Eriksena po 30 minutach dobrze trafił prawą nogą w daleki róg. Syn, który posunął się dalej do przodu pod nieobecność Kane'a, strzelił dwa dobre trafienia po obu stronach przerwy. Pierwszym był wspaniały lewy wysiłek z dystansu, drugi znakomity pierwszy raz po tym, jak Alderweireld pokazał wizję wypuszczenia napastnika jeden na jednego.

Młyn wygięty

Zastępca Millwalla w drugiej połowie, Fred Onyedinma, wyglądał jasno i pokazał Wallace'owi tempo do kwadratu, który strzelił z bliskiej odległości. Jego panna nie miała znaczenia w szerszym ujęciu, Lwy nigdy nie wyglądały na prawdopodobne, że wrócą. Klub może być dumny ze swojego biegu pucharowego, w którym wyeliminowali trzy drużyny Premier League wraz z imponującą formą League One.

Tottenham potrzebował zwycięstwa

Alli wykonał swój znak firmowy back-post, aby zdobyć centrum Eriksena, zanim zastępca Vincent Janssen dodał piąty, a Son ukończył hat-tricka, ograniczenie ważnego zwycięstwa Tottenhamu. W ciągu ostatnich trzech sezonów poczynili postępy, ale nieodparta forma Chelsea i wyjście z Ligi Europy do Gandawy w zeszłym miesiącu sprawiły, że te rozgrywki stały się ważniejsze. Dzięki profesjonalnemu wyświetlaczowi, zwycięstwo otwiera drogę do pierwszego trofeum w erze Mauricio Pochettino.