Scunthorpe v Fleetwood:Żelazna kąpiel w formie

Dempsey wprowadza zmianę – gettyimages.com

Cofnij zegar do połowy listopada, kiedy Fleetwood Town przegrało 2-1 w Port Vale. Wyglądało na to, że wszyscy na meczu powiedzieli, że Armia Dorszowa miała rozpaczliwego pecha, jednak stracili dwa gole w ostatnich 15 minutach, aby spaść do dolnej połowy. Zabrakło im 15 punktów do liderów Scunthorpe, który wygrał czwartą z pięciu wygranych w Coventry tego dnia.

Po tej porażce w Burslem dla Fleetwood była niezwykła seria bez porażki z 17 meczami i liczenie. Nie tylko stracili w tym czasie tylko dziewięć bramek, te, które zdobywają, często przyciągają wzrok. Widzieliśmy dobrze, swobodne ruchy zespołu zakończone kawałkiem jakości, który pasowałby do uświetnienia każdego etapu. David Ball był doskonały, Devante Cole jest w świetnej formie, podczas gdy Kyle Dempsey wykonuje mniej efektowną pracę w pomocy, zapewniając bojową przewagę.

Kierownik Scunthorpe Graham Alexander, który został kontrowersyjnie zwolniony przez Fleetwood w zeszłym sezonie, nie mógł wybrać gorszego czasu dla Żelaza, aby zmierzyć się ze swoim starym klubem. Strój z Lincolnshire przetrwał fatalny luty, w którym przeszli sześć meczów bez zwycięstwa i strzelili tylko cztery gole.

W przeciwieństwie do Fleetwood, te gole nie wiązały się zbytnio z jakością:był gol samobójczy, który padł po niezdarnym podaniu wstecznym, Rzut wolny, z którym bramkarz powinien poradzić sobie lepiej… Oczywiście niektóre gole wiążą się ze szczęściem, ale wzbudza to większą pewność siebie, gdy drużyna gra w taki sposób, w jaki Fleetwood je strzela.

Ludzie Roslera mają skrzydłowych ofensywnych w Conorze McLaughlin i Amari’i Bell, którzy zapewniają szerokość, towar, którego brakuje po tej stronie Scunthorpe. Josh Morris i Duane Holmes często pozostają pośrodku, przez co napastnicy Paddy Madden i Craig Davies potrzebują miejsca.

Scunthorpe jest powyżej Fleetwood pod względem różnicy bramek, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że obie drużyny mają różne trajektorie.

Werdykt Football Lab: 1-2
Porada dotycząca zakładów: Fleetwood remis nie ma zakładu za 6/5