Birmingham 1-3 Leeds Oceny piłkarzy:Robert ever-Green

Leeds świętuje drugie miejsce Wood’s – mirror.co.uk

Orteza Chrisa Wooda pomogła Leeds w szczęśliwym zwycięstwie 3:1 w Birmingham – ale jakie są główne punkty dyskusji?

Miasto Birmingham

Tomasz Kuszczak – nie miał wiele do zrobienia, ale wpuścił trzy. W przeciwieństwie do zielonego, nie udało mu się wyciągnąć swojej drużyny z więzienia, kiedy go potrzebowali. 3

Josh Dacres-Cogley – wszelkie pozytywy jego wkładu w posiadanie piłki są nadszarpnięte przez słabości obrony. Poślizgnął się do drugiego gola Leeds i wycofał się z Pedrazy po trzecim. Został rozegrany bez pozycji. 2
Ryan Shotton – kilka imponujących podań z pola do Nsue po prawej stronie, ale wślizgnął się na otwieracz Woodsa. 4
Paul Robinson – może być zwolniony z winy za dwa gole, ale zmęczony przez ostatnie pół godziny, starał się zamknąć lewostronną przestrzeń opuszczoną przez Keitę. 4

Emilio Nsue – stanowił stałe zagrożenie dla Blues z prawej strony i wykonał kilka świetnych dośrodkowań na początku drugiej połowy. 8
David Davis – dobrze naciskał i przez cały czas dzielnie walczył. Mógł wygrać do trzech rzutów karnych. 7
Robert Tesche – uderzył w poprzeczkę tuż przed przerwą i zagrał kilka dobrych podań na skrzydła. 7
Maikel Kieftenbeld – jako zdobywca piłki z zawodu, nie wyglądał dobrze w roli ofensywnego pomocnika. 4
Cheick Keita – pokazał kilka fajnych akcentów w pierwszej połowie. Dobrze poradzony przez Dallasa po przerwie i zostawił zbyt dużo miejsca z tyłu, przez co Robinson został odsłonięty. 4

Craig Gardner – doskonała motywacja do podnoszenia poziomu. Nie wszystko, co zrobił, wyszło, ale sprawił, że rzeczy się wydarzyły i walczył o piłkę. 7
Che Adams – kilkakrotnie wcześnie wszedł za Janssonem, w tym dla jednego na jednego z zielonym, który został uratowany. Dobra praca, ale nie noc przed bramką. 5

Lukas Jutkiewicz (lat 62) – ironicznie, Niebiescy wykonali więcej dośrodkowań w kolorze Jutkiewicza w pierwszej godzinie bez żadnego atakującego ich przeciwnika, niż zrobili, kiedy się pojawił. 4
Kerim Frei (na 82)
Jerome Sinclair (na 89)

Leeds United

Robert Green – dokonał kluczowych zapisów od Adamsa, jeden z nich na minutę przed otwieraczem Woods. 9

Luke Ayling – zagrał prostą piłkę do pierwszego gola i zawsze wiedział, gdzie jest przestrzeń. Nie najbardziej wojowniczy, ale cicho skuteczny. 8
Kyle Bartley – dystrybucja nie świetna, ale dokonała kilku istotnych prześwitów, jeden z nich poza linią z nagłówka Adamsa. 8
Pontus Jansson – na początku zmagał się z Adamsem w obu połowach. Stabilny w innych okresach, ale nie osiągnął swoich wysokich standardów. 5
Gaetano Berardi – oferował niewielką szerokość i walczył defensywnie z Nsue. 3

Liam Bridcutt – chwilami przekroczony, być może nie z własnej winy. Ciężko pracował defensywnie, ale zawiedziony brakiem osłony. 6
Eunan O’Kane – zostawił za sobą zbyt dużo miejsca i stracił tempo. Słusznie zdjęty w drugiej połowie. 3

Stuart Dallas – zachował spokój Keity, nawet jeśli to zmusiło go do powrotu w pierwszej połowie. Oferowane niewiele w ofensywnym sensie. 5
Pablo Hernández – wydawał się czekać, aż piłka do niego dotrze, zamiast pomagać najpierw pomocnikom za nim. Wątpliwa postawa i marnotrawstwo, gdy dostał się na dobre pozycje. 3
Souleymane Doukara – trudno zobaczyć, co oferował poza czystą siłą. Brakowało mu tempa i zwinności często wymaganej od szerokiego człowieka. 3

Chris Wood – spisał się dobrze strzelając dwa gole przeciwko swojemu staremu klubowi, biorąc pod uwagę, że miał ograniczone usługi. 9

Kalvin Phillips (lat 58) – zmienił grę, kiedy pojawił się z zaraźliwą energią i klasą na piłce. 9
Alfonso Pedraza (73) zwrócił na siebie uwagę w krótkim czasie na boisku i ładnie strzelił gola. 8