Burnley 1-0 Newcastle Siedem rzeczy:kompaktowe bordo

Hendrick świętuje zwycięzcę – bbc.co.uk

W starciu wysoko w defensywie, ale słabo w ataku bezczelności, Burnley pokonał Newcastle United 1:0 w poniedziałek wieczorem dzięki bramce Jeffa Hendricka w drugiej połowie. Oto siedem rzeczy z gry.

Wczesne tłoczenie Burnley

Clarets wspięli się wysoko na boisko wcześnie i szybko stłoczyli Newcastle, powstrzymywanie ich nabiera rozpędu. Jack Cork i Steven Defour kontrolowali obszary centralne, Ashley Barnes niepokoił się i nękał, gdy Hendrick miał kilka celów na bramkę w ciągu pierwszych pięciu minut. Irlandczyk strzelił szeroko z wąskiego kąta w kilka sekund po rozpoczęciu, przed wyruszeniem poza cel, podążając za prawym zakrętem Robbiego Brady'ego.

Zaklęcie kontroli Shelveya

Był krótki okres, kiedy Burnley próbował wcisnąć klasyczny 4-4-2, z Hendrickiem obok Barnesa, wywierać presję na ich pomocy. Dobre wykorzystanie piłki przez Jonjo Shelveya pozwoliło Newcastle przejść przez luki i dotrzeć do krawędzi ostatniej tercji, gdzie pomocnik strzelił prosto do Pope'a w 17 minut po zwolnieniu Christiana Atsu.

Kompaktowe Bordo

Burnley następnie wpadło w głębszą konfigurację, która zabraniała miejsca w ich własnej połowie, ale utrudniała im zdobycie mężczyzn w pudełku. Krzyże Stephena Warda z lewej strony dlatego często nie były nagradzane, chociaż mieszana jakość jego dostaw i obsługa Roba Elliotta również były czynnikami. Aby zrobić miejsce dla lewego obrońcy, Brady zbyt chętnie dryfował do środka, gdzie trudniej mu było efektywnie używać lewej stopy, chociaż były człowiek z Hull prawie złapał Elliotta w 28. minucie ostrym ciosem.

Błyski po interwale

Wczesne etapy drugiej połowy wskazywały na bardziej otwartą rywalizację z Joselu i Ayoze Perezem, anonimowy przed przerwą, łączenie po raz pierwszy. Po rzucie Javiera Manquillo, pierwszy gładko dotknął piłki do drugiego, którego kręcenie prawą nogą zostało dobrze przezwyciężone przez Nicka Pope'a. Siedem minut po ponownym uruchomieniu, Ukośny rzut wolny Brady'ego z głębin, a następnie odnalazł Jamesa Tarkowskiego, którego nagłówek z tyłu był prosto w Elliotta.

Zagubiony w okresie przejściowym

Chociaż oba zespoły były dobrze zorganizowane, były chwile, kiedy każdy mógł znaleźć luki przed przeciwną obroną, ale brakowało mu tempa, aby otworzyć rzeczy po obrocie posiadania. Jedynym szybkim graczem dla Toon był Atsu, który nie wykorzystał swoich żywych chwil dzięki przekonującemu produktowi końcowemu, podczas gdy tylko Johann Berg Gudmundsson oferował okazjonalne ujście dla Klaretów.

Zwycięzca

To właśnie Islandczyk ustanowił zwycięzcę Burnley. Florian Lejeune, który wcześniej zdominował Barnesa, stracił orientację pozycyjną i Jamaal Lascelles, poza tym równie imponująca, pospieszył zamknąć Gudmundsson. Wyrównał Hendricka, który wbił piłkę pod dach siatki pomimo ostatnich prób ratunku ze strony DeAndre Yedlina. To okazało się zwycięzcą, po tym, jak jazda rezerwowego Isaaca Haydena w doliczonym czasie gry została odepchnięta przez Pope'a.

W podsumowaniu

Były bramkarz z Yorku zachował teraz pięć czystych kont w dziewięciu meczach we wszystkich rozgrywkach dla drużyny Seana Dyche'a. którzy po raz kolejny wykazali się imponującą organizacją, osiągając aż siódme miejsce. Newcastle dla kontrastu, mogliby awansować na szóste miejsce ze zwycięstwem i mogliby żałować sposobu ich wykonania. Rafa Benitez chciał, aby jego drużyna nie lekceważyła swoich przeciwników, ale jego sztywny układ taktyczny prawdopodobnie zaprowadził ich za daleko w przeciwnym kierunku, z zawodnikami nie cieszącymi się wolnością wyrażania siebie na wyższym poziomie boiska. Stracona okazja dla Sroki – ale wspaniała noc dla Burnley.