Birmingham 0-1 Czytanie:Sześć rzeczy, których się nauczyliśmy

Swift świętuje zwycięzcę – bbc.co.uk

Gol Johna Swifta w końcówce dał gładkie podanie Readingowi zwycięstwo 1:0 w St Andrew’s – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Niebiescy muszą dobrze wycisnąć

W ciągu pierwszych 35 minut Birmingham nie mogło wdrożyć pilnej gry. na zaklęcia, często wysadzali swoich przeciwników, boi się rzucić w wir. Nakłaniany przez wściekłych kibiców, czasami posuwali się na drugą stronę, polegającą na lekkomyślnym zamknięciu Ali Al-Habsi bez rozpatrzenia taktycznego.

Sprytne mijanie czytania

Korek Oman wykorzystał powyższe z imponującą dystrybucją. Często grał wysokie piłki na prawą linię boczną, aby Daniel Williams wrzucił ją do środka. Ponieważ piłkarze Birmingham próbowali wcisnąć bramkarza, Pomocnicy Reading, tacy jak imponujący Liam Kelly, mieli wtedy akry przestrzeni. Z gładką grą jedno- i dwudotykową poszybowaliby do ostatniej trzeciej, olśnić anonimowego Stephena Gleesona i stworzyć liczne otwarcia.

Czytanie może być bardziej kliniczne

Tworzenie szans nie było problemem Reading przez większą część pierwszej połowy, zamiast tego zamieniał je w poważne testy dla bramkarza Tomasza Kuszczaka. Wcześnie, Polak wykonał palcem obronę przed Garathem McCleary'm, który spowodował problemy dla Jonathana Grounds po prawej. Jednakże, zdarzały się sytuacje, w których szeroki człowiek wiercił krzyż i nikt nie był na wystarczająco zaawansowanej pozycji, aby czerpać zyski.

Meite zrobił różnicę

Można to wyjaśnić faktem, że czytanie rozpoczęło się bez uznanego środkowego napastnika. Pod nieobecność najlepszego strzelca Yanna Kermorganta, Jaap Stam preferował „ortodoksyjną” formację 3-3-4-0. Spokojny początek drugiej połowy sugerował, że Royals mogą zostać ukarani za brak klinicznej przewagi, ale człowiekiem, który zmienił grę na ich korzyść, był Yakou Meite. Skrzydłowy z zawodu, Meite dodała tempa i mocy i zajęła Michaela Morrisona, zmuszając obronę Birmingham do dalszego cofania się. Zastępca wkrótce odegra pośrednią rolę w ostatecznym zwycięzcy.

Czytanie dobrze wykorzystywało szerokie obszary

McCleary wyblakł po jasnych 35 minutach, być może z powodu zmiany kierunku gry. W drugiej połowie, Reading celował w lewą stronę boiska, próbując odizolować defensywnego Josha Dacresa-Cogleya. John Swift zainicjował ataki w drugiej połowie po tej stronie, kiedy Roy Beerens i Jordan Obita rosły w wpływie. Krzyż tego ostatniego, pomogło odwrócenie uwagi od obecności Meite, znalazł drogę do Swifta, który wszedł do domu na tylnym słupku.

Birmingham potrzebuje więcej niż wysiłku

Kiedy Reading zaatakował, zrobili to z ostrą precyzją. Kiedy Birmingham zaatakowało, był element desperacji. Tempo i umiejętności Kerima Freia przyniosły mu oficjalną nagrodę za zawodnika meczu, ale produkt końcowy nowego chłopca pozostawiał trochę do życzenia. Mimo że, jego blisko słupkowe dośrodkowanie z lewej strony w pozytywnym początku drugiej połowy dla Blues mogło doprowadzić do gola dla Lukasa Jutkiewicza, ale często izolowany napastnik potknął się w kluczowym momencie. Inny niedawny dodatek, Craig Gardner, pokazał błyski nadziei w drugiej połowie, jego dalekosiężna jazda kłuje w dłonie Al-Habsiego.

Wysiłek był tam od Bluesa, ale są daleko od płynnej strony, którą chce stworzyć Gianfranco Zola. Aby to zrobić, może potrzebować pełnego przedsezonowego przejścia taktycznego – strona Stam’s Reading przynajmniej pokazała, jakie mogą być tego skutki.