Birmingham City 2-2 Norwich City Six Things:uczciwy wynik

MOTM – Onel Hernandez

Po pełnej akcji drugiej połowie, Birmingham City zremisowało 2-2 z Norwich City w meczu otwarcia sezonu 2018-19 Championship. Oto sześć rzeczy z gry.

Elastyczny Norwich

Norwich ustawiony jako 4-2-3-1 bez posiadania, z Tommym Trybullem i Alexem Tetteyem w podwójnym obrocie, ale ten ostatni spadł głębiej, gdy odzyskali piłkę, tworząc swego rodzaju 3-3-3-1. Szeroki człowiek Onel Hernandez i wycofany napastnik Teemu Pukki imponująco zamienili się rolami, podobnie jak prawicowcy Ben Marshall i Marco Stiepermann. Ten ostatni duet ładnie połączył się dla Marshalla, aby przejść do Jordana Rhodesa, który widział, jak jego główka w ósmej minucie znakomicie przechyliła się przez debiutanta Birmingham, Connala Truemana. Biorąc pod uwagę, że Norwich były często krytykowane za przewidywalną grę w zeszłym sezonie, spontaniczność ich ruchu w B9 daje pole do zachęty.

Maghoma potrzebny wysoko

Birmingham byli wystarczająco uczciwi w pierwszej połowie, ale pomocnicy nie byli w stanie zaangażować piłki tak wcześnie, jak mogliby sobie tego życzyć, więc Jacques Maghoma był często potrzebny w swojej trzeciej defensywie. Skrzydłowy spisał się tam dobrze, ale zaklęcie presji Bluesa na początku drugiej połowy pokazuje, że jest zbyt dużym atutem w końcowej trzeciej części meczu, aby mógł być nadmiernie obciążony defensywnie. Ponieważ „prawy obrońca” Norwich Marshall często był łapany wysoko na boisku podczas przejścia, za nimi były luki, które wykorzystał Maghoma. Po obejrzeniu początkowego wysiłku spoza obszaru zablokowanego przez 56 minut, były środowy mężczyzna wbił piłkę w dach siatki, aby wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie.

Klucz subs na Wyspy Kanaryjskie

Przynajmniej przez pierwsze 18 minut drugiej połowy – i być może końcowe etapy pierwszej – Norwich groził powrót do tego niezobowiązującego, boczny strój, który widzieliśmy w zeszłym sezonie; ale to było zanim Daniel Farke dokonał trzech ważnych zmian. Moritz Leitner dodał kreatywność z głębi, Kenny McLean z lewej strony, podczas gdy napastnik Denis Srbeny wyglądał jak człowiek, który ma coś do udowodnienia.

Późny dramat

Kristiana Pedersena, Jedyne letnie podpisywanie Birmingham, wyglądał na podejrzanego pozycyjnie. Lewy obrońca został złapany przez piłkę Marshalla za znakomitego Hernandeza, który sprzedawał manekiny Harlee Dean i Maikel Kieftenbeld, przed wyrównaniem z łagodnym wysiłkiem, którego Trueman mógł się powstrzymać. Norwich zdominował ostatnie etapy i podczas gdy Viv Soloman-Otabor przechytrzył Granta Hanleya, aby umieścić Bluesa na czele niespodziewanie, wygrana u siebie byłaby ciężka dla Norwich, którzy oszczędzili punkt dzięki fajnemu finiszowi Hernandeza w 94. minucie.

Czy żółte się poprawiły?

Jednym z głównych zarzutów pod adresem reżimu Farke'a na Carrow Road jest brak szerokości. Być może jednak jego drużyna mogłaby zacząć to nadrabiać, mając wielu graczy, którzy czują się komfortowo na różnych pozycjach i przez większą część tego konkursu, co pozwoliło im uzyskać rozsądną kontrolę nad postępowaniem. Wyglądali na otwartych – zwłaszcza na szerokich obszarach i w okresie przejściowym – nie pomogła im dwuznaczność związana z kilkoma graczami przydzielonymi ustalonymi pozycjami. Jednakże, brak inwestycji i sprzedaży kluczowych graczy oznacza, że ​​należy to uznać za pracę w toku; Sobotnie losowanie oznacza stabilny początek.

Mieszany wyświetlacz z Birmingham

Na krótkie zaklęcia przede wszystkim na początku drugiej połowy, Strona Garry'ego Monka zaatakowała z szybkością i agresją, powodując prawdziwe problemy dla Norwich. Jednakże, sposób, w jaki drużyna atakowała, wymagał dużo energii i jak widzieliśmy, może być trudno utrzymać tę intensywność przez całą połowę, nie mówiąc już o 90 minutach. Podczas gdy pasja i pasja Bluesa były bardzo satysfakcjonującym aspektem ich występu, następnym krokiem jest bardziej selektywne podejście do tego, jak i kiedy konstruowane są ataki.