Walsall 1-1 Shrewsbury Seven Things:obrona na górze

Poziomy pióra Payne dla Salop – bbc.co.uk

W ostrożne popołudnie dobrej obrony drużyny, Walsall zremisował 1:1 z liderem ligi Shrewsbury Town, gdy kara Stefana Payne'a w pierwszej połowie anulowała otwieracz Daniela Agyei. Oto siedem punktów dyskusji z meczu.

Salceson Agyei

Walsall była bardziej widoczną stroną na początku, często próbował wczesne podania w dół lewego kanału, aby Daniel Agyei ścigał i zmuszał prawego obrońcę Jamesa Boltona do odwrotu. Tak strzelili pierwszego gola, kiedy napastnik wykonał zanurzenie z odległości 20 jardów, który oszukał Craiga McGillivraya w 14 minutach.

Oztumer ograniczone

Główną krytyką Walsall byłoby to, że:podczas gdy Shrewsbury został zamknięty z powrotem w swojej trzeciej defensywie, nie sprzymierzyli atletyki swoich podwładnych z dużą sztuką z piłką lub ruchem z niej. Erhun Oztumer jest zwykle zdolny do posługiwania się magią, ale miał problemy z radzeniem sobie z fizyczną stroną gry, skrzydłowi obrońcy Nicky Devlin i Luke Leahy zostali z tyłu, a pomocnik Kieron Morris odegrał ostrożną rolę.

Zaklęcie Stefana i Shrewsbury

To typowe dla sezonu Shrewsbury, że strzelili bramkę od pierwszego znaczącego ataku. Strzał z bliskiej odległości Payne'a był rzekomo obsługiwany przez Jona Guthrie i podczas gdy sędzia odmówił zwolnienia środkowego obrońcy, jego napastnik strzelił wynikową karę w 20. minucie. Shrewsbury na krótko nabrał pewności siebie, a Payne okrążył bramkarza w 34. minucie, ale doskonały Kory Roberts uratował sytuację, usuwając swój wysiłek z linii. Walsall zostali ponownie uratowani minutę później przez flagę spalonego, co wykluczyło mocną salwę Payne'a.

Solidna Salop

Jak oni to zaczęli, Walsall zakończył pierwszą połowę okresem presji, ale ponownie został powstrzymany przez solidnego Salopa. Szeroko do przodu Louis Dodds, cichy w atakującym sensie, uosabiał swoją dyscyplinę, wykonując piękny blok w polu karnym, aby powstrzymać Joe Edwardsa wbijającego piłkę do bramki. Brak staranności w posiadaniu piłki przez obie drużyny – i niechęć do złapania środkowej trzeciej części meczu dwiema rękami – stworzyły drugą połowę, w której naprawdę wyróżniali się tylko środkowi obrońcy.

Druga połowa szans

Przewrotnie, Shrewsbury to prawie zasługa, że biorąc pod uwagę, jak stonowani wyglądali przez łącznie 87 minut, Payne wciąż miał trzy szanse na wyraźną obniżkę w całym 90. Jego trzecia miała miejsce w drugiej połowie, kiedy Alex Rodman dośrodkował na tylny słupek, ale potężny napastnik puszył swoje linie, jego rumieńców oszczędziła flaga spalonego. Najlepsze otwarcie Walsall po przerwie nastąpiło, gdy Morris przeszedł na rezerwowego Tylera Robertsa, który próbował skierować piłkę z powrotem przez bramkę, ale McGillivray, przeciwko jego staremu klubowi, był równy wysiłkowi.

Shrewsbury może potrzebować planu B

Jon Nolan był najbardziej kreatywnym graczem Salopa w tym sezonie, ale może kiedy nie jest w swojej grze, potrzebują więcej rzemiosła w centralnych obszarach. Abu Ogogo i Ben Godfrey mają cechy obronne, ale Paul Hurst może nie musieć stosować podwójnego zwrotu przeciwko przyszłej opozycji, którzy lubią Walsall, będzie taktycznie szanowany.