Aston Villa 2-1 Ipswich Town Sześć rzeczy:podwójna Tammy

Tammy Abraham – bbc.co.uk

Brawa Tammy'ego Abrahama dała Aston Villi nową nadzieję na awans w play-off w wygranym 2-1 z Ipswich Town. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Jasny początek Villi

Nic dziwnego, Aston Villa wcześnie zdominowała posiadanie piłki, celując w lewą flankę przez tętniącego życiem Anwar El Ghazi. To okazało się źródłem ich szóstej minuty otwierającej, kiedy Abraham wracał do domu z bliskiej odległości, po dobrze wykonanym lewym rzucie wolnym Conora Hourihane'a. Albert Adomah mógł dodać sekundę dla Villi w 32 minuty, po wejściu w siatkę, gdy ostry strzał Johna McGinna został sparowany, ale został uznany za spalonego. Bramkarz Bartosz Białkowski, zastąpienie Deana Gerkena w początkowym składzie Ipswich, był często wzywany do akcji w pierwszej połowie, choć niektóre starania Villi, jak ta z Hourihane'a w późniejszych etapach pierwszej połowy, brakowało mu mocy, by naprawdę go przetestować.

Ipswich wpadł w rozterkę

Po oddaniu otwieracza, goście mieli więcej posiadania, niż się spodziewali, a to niekoniecznie działało na ich korzyść. Łukasza Komnaty, 33 i Jamesa Collinsa, 35 nie zrobiło zbyt wiele złego, gdybyśmy mieli kierować się instrukcją dla oldschoolowych środkowych obrońców, ale ich brak komfortu i umiejętności na piłce był problemem. W pierwszej połowie frontmanem był Will Keane, który jest chętnym biegaczem, ale nie typem, który wygrywa pojedynki powietrzne, co pozostawiło Ipswich w rozterce; nie mieli dość personelu, aby grać krótko lub długo, a wynikająca z tego niepewność w ich grze trafiła w ręce wytrwałych preserów Villi, jak McGinn i Glenn Whelan. Kiedy Ipswich w końcu trafił do bramki pod koniec pierwszej połowy – strzał Trevoha Chalobaha trafił prosto w Lovre Kalinica – było to spowodowane nie planowaną wcześniej grą, ale raczej gospodarzem, który podarował im piłkę w ostatniej trzeciej. z takimi jak James Chester i Neil Taylor czasami winni.

Podwójna Tammy

Wcześniej w tym miesiącu, istniały obawy, że Tammy Abraham może opuścić Ville i zakończyć sezon w Wilkach. Zamiast, zdecydował się pozostać w B6 i ten ruch może mieć duży wpływ na wyścig play-off o mistrzostwo, ponieważ gole wypożyczonego Chelsea były kluczowe dla utrzymania Villi w polowaniu. 21-latek, który zajął Chambersa i Collinsa swoim atletyzmem i sprytnym ruchem, odmówiono mu sekundy na krótko przed przerwą, ale dobra bramka Białkowskiego tylko opóźniła jego brawurę. Po tym, jak McGinn został sfaulowany w polu karnym przez Matthew Penningtona z Ipswich, który przez całe popołudnie nie wyglądał zbyt komfortowo na prawym obronie, Abraham chłodno wpadł do domu z miejsca.

Subskrybowane miasto

Paul Lambert odpowiedział na drugiego gola, zastępując Keane'a Collinem Quanerem. Wypożyczony Huddersfield był używany jako szeroki napastnik w swoim macierzystym klubie, ale tutaj, on zrobił uderzenie w dół przez jego potężny bieg. Quaner zajął obrońców Villi, co oznaczało, że było więcej miejsca poza polem karnym dla innych, takich jak Freddie Sears, który zdołał przywrócić drużynie Suffolk do gry piorunujące uderzenie w prawy górny róg w 76. minucie. Natomiast dwie z trzech zmian dokonanych przez Deana Smitha były prawie w stylu Steve'a Bruce'a, z wykonawcami defensywnymi w Ahmed Elmohamady i Mile Jedinak zastępując odpowiednio Adomah i El Ghazi. Można się zastanawiać, czy kiedy Jack Grealish wraca do formy, Villa będzie mogła lepiej pilnować piłki w końcowych fazach, broniąc prowadzenia, ponieważ ostatnie etapy tej gry zamieniły się w rodzaj złomu, który pasował do Ipswich. Na szczęście dla gospodarzy trzymali się.

Traktor Boys muszą stać obok Lamberta

Wygląda na to, że walka o przetrwanie Ipswich jest ciężka, ale ważne jest, aby stali przy Paulu Lambert, co może się wydarzyć. Ich słaba letnia rekrutacja oznaczała, że ​​Szkot odziedziczył drużynę, która okazała się niewystarczająco silna na tym poziomie; i bardzo trudno jest każdej drużynie pozostać na nogach, gdy w połowie sezonu dołącza do składu siedmiu nowych graczy. Lambert poświęcił całą swoją energię na poprawę nastroju w klubie, a przyjęcie, które otrzymał od kibiców po meczu, sugeruje, że są elementy pracy, którą wykonuje, które doceniają. Porażka dla Rotherham oznacza, że ​​strata do bezpieczeństwa dla Ipswich wynosi siedem punktów – a goszczenie w przyszłym tygodniu Sheffield Wednesday daje im rozsądną okazję do zdobycia pola. Nawet jeśli najgorsze stanie się w tym roku, Jednakże, Lambert zasługuje na możliwość zmiany sytuacji.

Villans musi nauczyć się zarządzać grami

W Walsall i Brentford, Dean Smith współpracował z właścicielami pacjentów i lojalnymi fanami, którzy stali przy nim, gdy jego strony znosiły słabą formę. W Aston Villa, kultura jest nieco inna:właściciele mają wzniosłe aspiracje i jest wielu kibiców, którzy mają pewną wizję tego, gdzie ich zdaniem klub powinien być. Czasami tego rodzaju presja może zepchnąć menedżera z kursu. Być może niepokój, jaki odczuwał Smith przed drugim zwycięstwem w dziewięciu, wpłynął na jego zmiany, co mogło przewrócić grę w ręce Ipswich; biorąc pod uwagę, że Villa stracił 11 punktów ze zwycięskich pozycji pod jego obserwacją, niekoniecznie musi to być nowy problem. W przyszłości, plan zarządzania grą bliższy temu, który widzieliśmy w derbach Second City w listopadzie, może złagodzić drżenie.