Leeds United 1-1 Aston Villa Sześć rzeczy:klucze rezerwowe

Jansson prowadzi w otwieraczu – dailystar.co.uk

Zastępca Henri Lansbury w drugiej połowie skasował strzał głową Pontusa Janssona w pierwszej połowie, gdy Leeds United zremisowało 1-1 z Aston Villą na Elland Road. Oto sześć rzeczy z gry.

Odosobniony Davis

Leeds wcześnie grał na przedniej stopie, z Kalvinem Phillipsem i Ronaldo Vieirą wspinającymi się do ostatniej trzeciej pozycji, czasami jednocześnie. Rezultatem była duża luka przez środek boiska, ale Villa nie wykazała ambicji, aby to wykorzystać, z Robertem Snodgrassem i Albertem Adomahem znacznie bliżej własnego pola niż pole przeciwnika. Z dwoma szerokimi mężczyznami, a także Joshem Onomahem i Conorem Hourihanem tak daleko od Keinana Davisa, samotny frontman otrzymał zadanie prowadzenia kontrataków w indywidualny sposób, który mógłby bardziej pasować do kontuzjowanego Jonathana Kodjii.

Biegi Ekubana

Leeds wyglądało niebezpiecznie, gdy Alan Hutton został złapany zbyt wysoko i spróbowali piłek w lewym kanale, odizolowanie Christophera Samby od szybkiego Caleba Ekubana. Pierwszy raz, pospieszny krzyż tego ostatniego pozwolił imponującemu Chesterowi ocalić Sambę dzięki prześwitowi tylnego słupka, ale za drugim razem Ekuban miał inteligencję, by wygrać rzut rożny. Pablo Hernandez podał cudowną piłkę do najbliższego słupka, a Pontus Jansson dotarł do niej przed Sambą, mijając Sama Johnstone'a.

Posiadanie Leeds

Przez długi czas, Villa nie odpowiedziała na bramkę. Niechęć obrońców do podbicia w pierwszej godzinie oznaczała, że ​​pomoc nie wyglądała na komfortową, naciskając na piłkę. nie poprawiło się też ich wykorzystanie. Leeds było pod kontrolą, cierpliwie czekając, aż luki się otworzą, gdy Samuel Saiz i Hernandez sprytnie zamienili się w wewnętrznym lewym kanale. Jednakże, ich plan polegający na przejściu od strony przeciwnej do uległości oznaczał, że nie strzelali, gdy nadarzyła się okazja, i chociaż nie wydawało się to wtedy znaczące, wydarzenia z drugiej połowy sprawiły, że żałowali, że nie próbowali zabić gry.

Subskrybenci łącznie

Pięć minut po tym, jak Liam Cooper zobaczył główkę spalonego na godzinę, Steve Bruce przedstawił Jacka Grealisha i Lansbury – obaj wywarli ogromny wpływ na konkurs. Villa zaczęła naciskać z większą energią niż widzieliśmy w pierwszej połowie, odsłaniając słabości Leeds, które początkowo nie były widoczne. Sędzia kontynuował grę po chybionym 72. minucie pojedynku Janssona z Taylorem i gdy Grealish wbił wolną piłkę w Lansbury, były pomocnik Forest zaatakował lewy dolny róg. Villa dobrze poradziła sobie z końcowymi etapami, zapewnienie podziału łupów.

Najlepsze i najgorsze z Leeds

Leeds w pierwszej połowie pokazało, dlaczego wyprzedziło tak wiele drużyn w tym sezonie i następnego dnia, mogli zdominować ten mecz. Fakt, że tego nie zrobili, zaprasza pytania do mentalności zespołu. Wyglądają nie do powstrzymania w zaklęciach, ale gdy zgubią jedną lub dwie przepustki i gdy przeciwnicy są zachęcani do naciskania, rozmach ich całej wydajności może się rozproszyć. Biali robią postępy w niektórych obszarach pod rządami Thomasa Christiansena, ale muszą zachować pewność siebie w okresach meczów, które nie są rozgrywane na ich warunkach.

Najgorszy i najlepszy w Willi?

Aston Villa uzyskała wynik, dla którego przybyli do West Yorkshire, a to wskazuje na ich niezawodność pod kierownictwem Steve'a Bruce'a, że ​​osiągnęli go bez grania w najlepszym wydaniu. Znaki zapytania pozostają w stylu piłki nożnej, ponieważ przez długie czary nie wyglądali na wygodną drużynę w ataku. Jednakże, głębia w ich składzie – jak pokazuje wpływ Grealisha i Lansbury – oznacza, że ​​jeśli potrafią wytrzymać w grach wystarczająco długo, będą mieli jakość, z której będą mogli skorzystać, gdy nadejdzie ich chwila.