Colchester 1-2 Aston Villa Sześć rzeczy:dzielni U's

Ster ratuje pióro Mandrona – skysports.com

Aston Villa awansowała do 2. rundy Pucharu Ligi dzięki niewielkiemu zwycięstwu 2:1 z Colchester – ale jakie są kluczowe punkty spotkania? Oto nasza szóstka.

Wczesny cios Colchester

W pierwszych pięciu minutach pojawiły się oznaki, że gospodarze będą dobrze konkurować, Inteligentnie naciskając z Tomem Lapslie obejmującym wszystkie bazy w środku pola. Jednak jeden zespół „popadł” w koncentrację, w którym debiutant Callum O'Hare znalazł miejsce i po tym, jak prześlizgnął się do Andre Greena, Sam Walker wylał piłkę do Scotta Hogana, który był pod ręką, żeby go wyłowić. Nie tylko U pozostali w tyle, przegapili szansę na wyrównanie chwilę później, gdy słaba kara Mikaela Mandrona została uratowana przez Jed Steera po niezdarnym wyzwaniu Chrisa Samby.

Przydatna prawa strona willi

Goście sprawili problemy, gdy James Bree i Albert Adomah połączyli się z flanki. Kyel Reid, skrzydłowy z zawodu, został wybrany do startu jako skrzydłowy, ale brakowało mu świadomości obronnej wymaganej do tej roli, zwłaszcza przeciwko opozycji z wyższej ligi. Rezultatem była ziejąca przepaść między Reidem a lewym środkowym obrońcą Cole Kpekawą, dając Adomahowi dużo miejsca. Skrzydłowy celował do Hogana w centrum w 19. minucie, ale jego dośrodkowanie zostało nieumyślnie odbite przez Frankie Kenta, który próbował zablokować dostawę.

Przełącznik systemu Colchester

W uczciwości wobec Johna McGreala, zauważył, że Reid nie występował jako lewy obrońca i zmienił system tak, aby odpowiadał. Kpekawa radził sobie lepiej, gdy przesunął się na lewo od tylnej czwórki, a nowo odkryta stabilność pozwoliła Dreyowi Wrightowi i Sammie Szmodics na połączenie, pierwszy z nich przygotował ten drugi do bliskiego wysiłku, który został uratowany przez Steera. Reidzie, teraz wdrożony jako skrzydłowy, miał atakujące wpływy, do których był zdolny. Częściej biegał u Bree i na 39 minut, jego celny wysiłek został mocno dotknięty przez środkowego obrońcę Kenta, który wykazał instynkt napastnika – na prawym końcu, tym razem.

Szanse Villi

Ten mecz zostanie zapamiętany jako nerwowy dla Villanów, ale wcale nie musiało być, gdyby byli bardziej bezwzględni na początku drugiej połowy. Adomah ponownie wszedł w dobre obszary i w ciągu minuty miał dwa wysiłki, jeden uratował, a drugi zjechał z linii, podczas gdy Hourihane i O’Hare również się zbliżyli.

Subskrybci prawie to zrobili

Po okresie presji Villa, Bruce zdecydował, że jego drużyna bez Adomah i Hogana byłaby wystarczająco dobra, aby wygodnie oglądać mecz. Szczególnie brakowało Adoma jako jego następcy, Rushian Hepburn-Murphy, pokazał tempo, ale nie wykonał tak dużo pracy obronnej, aby chronić Jamesa Bree. Ta zmiana, w połączeniu ze zgłoszeniem skrzydłowego Lewisa Kinselli dla U, oznaczało to, że w końcowych fazach mieli dużo radości na lewym skrzydle. Kinsella dostarczyła do pudełka dwie doskonałe piłki, które nie zostały nagrodzone, podczas gdy Sammie Szmodics zmusił Steera do zatrzymania się z lewej strony.

W podsumowaniu

Mecz zakończył się pozytywami dla obu drużyn. Villa przechodzi do następnej rundy bez kontuzji, po dokonaniu dziewięciu zmian w grze Hull. Colchester tymczasem byli dumni. Stworzyli wiele okazji i sprawili, że zespół o dwie dywizje nad nimi był dość nerwowy.