Manchester City 6-1 Huddersfield Town Sześć rzeczy:Obywatele dominują

Ruthless Aguero pakuje swoją drugą – bbc.co.uk

Hat-trick Sergio Aguero pomógł Manchesterowi City wygrać 6:1 z Huddersfield Town w niedzielne popołudnie. Oto sześć rzeczy z gry.

Adaptacja miasta

Brak Kyle'a Walkera, Raheem Sterling i Leroy Sane z pierwszej jedenastki sprawili, że Manchester City nie miał tak dużego tempa na szerokich obszarach, jak zwykle, ale lewy obrońca Benjamin Mendy wykonał kilka doskonałych, nakładających się biegów, które zaniedbał Alex Pritchard. Musieli być prawdopodobnie jeszcze bardziej cierpliwi niż zwykle w pierwszym kwartale konkursu, ale w Davidzie Silvie, mieli człowieka zdolnego do precyzyjnych podań; rozpoczął wybitny występ m.in. z prawego kanału, wybierając Gabriela Jezusa z prawego kanału, ale żywiołowy Brazylijczyk nie mógł pokonać Bena Hamera z bliskiej odległości. Imponujące było to, że City wciąż mogło tworzyć otwarcia bez tak wielu kluczowych graczy; Kevina De Bruyne'a, oczywiście, wyszedł na kolejne trzy miesiące.

Huddersfield złapany przez Edersona

Mimo że, Drużyna Davida Wagnera wykonywała rozsądną robotę zabezpieczającą w pierwszym kwartale; Phillip Billing wykonał kilka dobrych przechwytów, Christopher Schindler wyglądał solidnie, a Florent Hadergjonaj skutecznie się zamknął. Główny problem pojawił się, gdy po tym, jak Jon Stankovic wystrzelił po przerwie prowadzonej przez Steve'a Mounie, drużyna zyskała wystarczającą zachętę, by porzucić swoją początkową strategię i naciskać „człowiek za mężczyznę” z dziewięcioma mężczyznami w przeciwnej połowie. Ederson Moraes wykorzystał to wspaniałym długim kopnięciem w kierunku Aguero, kto w akrach przestrzeni, rzucił się na wątpliwą decyzję Hamera, aby pospieszyć się, rzucając piłkę do domu.

Nadmiar bramek

Otwierający Aguero rozpoczął 10-minutowy okres, w którym gospodarze przeszli z poziomu wyrównanego do prowadzenia trzema bramkami. Tommy Smith rzucił Mendy poważne wyzwanie, ale:z prawym obrońcą na podłodze, Jezus wymknął się uwadze Stankovica, zanim strzelił do bliższego słupka zewnętrzną stroną lewego buta. Następnie, gdy, Hamer rozlał krzyż Mendy, Aguero wyprzedził Smitha i Schindlera, aby w przewidywalny sposób wykorzystać szansę.

Życzeniowe myślenie Wagnera

Zaskakująco, Rzut Billinga w 42. minucie doprowadził do gola Huddersfield:Mounie pokonał Jezusa w powietrzu, aby Stankovic mógł wymknąć się Johnowi Stonesowi, aby trafić do domu na tylnym słupku. Sposób zdobycia gola mógł wpłynąć na zmianę Wagnera do pierwszej połowy; dodał kolejny celownik w Laurent Depoitre, być może marzy o drugiej połowie, w której Huddersfield wywiera presję na City i często pompuje piłki do pudła. Niestety, wszelka nadzieja na ten scenariusz została zgaszona przez zachwycający 48-minutowy rzut wolny Silvy, preludium do dalszej dominacji miasta. Huddersfield następnie próbował powstrzymać, ale z przeszkodą w postaci dwóch wysokich, napastnicy, którzy nie są szczególnie mobilni.

Aguero dostaje swoją górę

Ponieważ żaden obrońca Huddersfield nie został przydzielony do człowieka Marka Aguero, jego sprytny ruch pozwolił mu znaleźć wolne przestrzenie tuż przed linią tylną. Został odrzucony przez Hamera i stolarkę na początku drugiej połowy, ale z Pepem Guardiolą gotowym do zdjęcia go, Argentyńczyk zapewnił sobie hat-tricka, zwracając do domu doskonały wywiercony krzyż Mendy na bliskim słupku. Goście mieli jeszcze czas, aby przyznać nieco komiczną szóstą po ciasnym wysiłku Sane'a, gdy Miasto dostarczyło wczesne przypomnienie, gdyby było to potrzebne, ich referencji.

Nadzieja, która zabija dla Terrierów

Wagnera, pozytywny charakter, zbudował drużynę Huddersfield, która kupuje romans futbolu; ta mentalność, choć godne podziwu i kluczowe dla ich promocji w latach 2016-17, niekoniecznie pomogło tutaj. Po pierwsze, chwilowa strukturalna zmiana podejścia przyczyniła się do otwarcia. Po drugie, decyzja o nałożeniu na dwóch docelowych mężczyzn na 45 minut była prawdopodobnie prośbą o kłopoty. Chociaż Huddersfield siedział głęboko przez większość tego meczu, to były te dwa ryzyka, połączone z różnymi niedoskonałościami obronnymi, co oznaczało, że brygada z West Yorkshire przetrwała popołudnie bardziej podkopujące morale, niż się spodziewali. Światowej klasy jakość miasta nie można wątpić, ale ich goście ułatwili im życie, niż być może powinni byli.