West Bromwich Albion 2-2 Aston Villa Sześć rzeczy:późne złamanie serca dla Villi

Rodriguez „łapie” korektor – bbc.co.uk

Kontrowersyjny wyrównujący doliczony czas Jaya Rodrigueza zapewnił w piątek wieczorem remis między West Bromwich Albion i Aston Villa na Hawthorns 2:2. Oto nasze Sześć rzeczy z konkursu.

El-Ghazi pokonuje Hegazi

Gra skrzydłami Aston Villi była w ostatnich tygodniach znakomita i to zagrożenie po raz kolejny było tutaj widoczne. W lewo, Zdolność Yannicka Bolasie do szybkiej zmiany tempa i kierunku biegu wzbudziła strach w tylnej straży West Brom; po prawej, Anwar El-Ghazi nie był tak bezpośredni, jednak nadal powodował problemy ze swoim podstępem i jakością. To holenderski skrzydłowy zdobył otwierającego; po jednym z wielu mijanych ruchów, wszedł do środka, zanim zobaczył nieruchomego Ahmeda Hegaziego, który odbił swój strzał obok Sama Johnstone'a.

Wspaniała ucieczka prowadzona przez Barnesa

W czasie, gdy wydawało się, że Villanowie obozowali na przeciwnej połowie, West Brom pokazali, dlaczego są najlepszą drużyną kontratakującą w mistrzostwach. Zezwolenie na lewicę znalazło Harveya Barnesa; wypożyczający Leicester skorzystał z dwóch wpadek od weterana Alana Huttona, zanim zakwestionował Dwighta Gayle'a, który dostał się z prawego kanału przed Neilem Taylorem, aby dostać się do domu. Chociaż niektórzy twierdzą, że cel był częściowo efektem ubocznym filozofii Deana Smitha, atakować niezależnie od okoliczności, jest to również spowodowane fizycznymi ograniczeniami obrońców. Kiedy Villa znajdzie więcej atletów na tych stanowiskach, powinni być w stanie lepiej chronić się przed tego typu ucieczkami, ale Albion pokazał, że otrzymał pełne oceny za jakość, z jaką wykorzystali tę słabość.

Starzejący się pomocnik Albionu

Po niezręcznym początku drugiej tercji, El-Ghazi zwolnił Villa z przodu spektakularnym uderzeniem. Po doskonałej pracy Jacka Grealisha, Szeroki mężczyzna podniósł piłkę bez przeszkód, po czym wbił się w lewą stopę i oddał strzał, który wleciał w bliższy słupek. Chociaż cel został uroczo zdobyty, uwypukliło to również słabości Albionu:ani weteran Gareth Barry, ani pomocnik Jake Livermore nie mieli dość wytrzymałości, by utrzymać wysoką intensywność i zlikwidować El-Ghazi z wymaganym wigorem.

Szanse Abrahama

O ile West Brom rozpadło się na 15 minut w połowie drugiej połowy, doskonała kondycja Villi – szczególnie Johna McGinna – pozwoliła im stworzyć szanse na przerwę. Tammy Abraham odtrącił się z czterech jardów, potem krótko potem wyszedł poza cel w występie, w którym wykonał aż osiem dotknięć w polu karnym, cztery z nich to strzały, jeszcze nie zdobyłem punktów. Chociaż ruch Abrahama, atletyka, szybkość pracy i gra link-up były doskonałe, ominął go ostatni szlif, dzięki któremu zdobył dziewięć punktów na cztery w listopadzie.

Rodriguez „łapie” korektor

Oprócz jednego zdjęcia Dwighta Gayle'a, West Brom nie stwarzał zbyt wielu szans w późnej pogoni za grą, jednak Jay Rodriguez wyrównał w doliczonym czasie gry. Po tym, jak Orjan Nyland nie zdobył prawicowego krzyża Matta Phillipsa, Rodriguez wydawał się dwukrotnie dotykać piłki ręką, zanim przekroczyła linię, wręczenie Albionowi rzadko zasłużonego punktu. Moore pochwalił wkład swojej drużyny w otwartą grę, ale nie powinien mieć złudzeń co do konieczności odbudowania pomocy swojej drużyny w przyszłym miesiącu.

Willa robi postępy

Zespół Smitha będzie rozczarowany, że nie zdobył trzech punktów w tych derbach; Gole, które stracili, wzmacniają potrzebę styczniowych poprawek w obszarach obrońców, a także zmiany bramkarza. Jednak mecz był kolejnym przypomnieniem ekstremalnego potencjału ofensywnego po stronie Villi, które mogłyby strzelić pięć bramek, gdyby były bardziej kliniczne. Po zmierzeniu się z dwoma automatycznymi pretendentami do awansu na własnym terenie w kolejnych meczach – i przy obu okazjach – wyglądaniu z lepszej strony – jasne jest, że będą poważnymi rywalami.

[West Bromwich Albion 2-2 Aston Villa Sześć rzeczy:późne złamanie serca dla Villi: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/piłka-nożna/1018038554.html ]