Tottenham 2-1 Southampton:Sześć rzeczy

Alli łapie pióro pod nieobecność Kane'a – mirror.co.uk

Bramki Christiana Eriksena i Dele Alliego w pierwszej połowie pomogły Tottenhamowi w wygraniu 2:1 nad 10. miejscem w Southampton – ale czego nauczyliśmy się z meczu?

Świetny początek Tottenhamu

Southampton musiał pozostać skupiony, ponieważ Tottenham zaczął sondować na początku. Wielkim pytaniem było, czy będą tęsknić za siłą i instynktem strzelania bramek kontuzjowanego Harry'ego Kane'a. 24-bramkowego mężczyznę zastąpił Heung-Min Son, który chybił wcześnie, został przegrany przez Eriksena. Holender uderzył jednak w 14 minucie, gdy obrona Southampton opadła zbyt głęboko, pozwalając mu jechać do domu z zasięgu.

Southampton miało swoje chwile

Oriol Romeu odpowiedział na otwieracz Eriksena kolejnym dalekosiężnym wysiłkiem, ten leci z wąsem obok prawego słupka Hugo Llorisa. Manolo Gabbiadini strzelił w boczną siatkę po wycofaniu Dusana Tadica w 27. minucie, zanim sam Tadic wkrótce przegapił opiekuna z bliskiej odległości, tylko po to, by dowiedzieć się, że piłka wypadła z gry.

Zły koniec do połowy dla Świętych

Gabbiadini złamał sobie pachwinę po wspomnianym wysiłku i podczas gdy Shane Long czekał, aby wejść na swoje miejsce, po tym, jak Steven Davis pokonał Dele Alli w polu karnym. Alli strzelił bramkę z rzutu w 38. minucie, a co gorsza, Tadic odebrał pukanie po prawdopodobnie jeszcze gorszym wyzwaniu w polu karnym tuż przed przerwą, ale nic nie dostałem.

Spurs w drugiej połowie chybotanie

Obrona gospodarzy straciła koncentrację, co pozwoliło Ryanowi Bertrandowi zaatakować lewą stronę. Kiedy jego dostawa nie została oczyszczona, James Ward-Prowse był tam, aby rzucić się na trzeci sezon. Southampton nadal wywierało presję, a Davis podbijał Shane'a Longa za prawą nogą, która wymusiła obronę Hugo Llorisa, ale Irlandczyk został złapany na spalonym przy innych okazjach.

Burza została pokonana

Przybycie Harry'ego Winksa, kto zaimponował w FA Cup w tym sezonie, dał Tottenhamowi zaklęcie posiadania i mocniejszy chwyt pomocy. Późne ataki Southampton były indywidualistyczne i niespójne, co oznacza, że ​​Victor Wanyama i Spurs z powrotem trzy odepchnęli ich ze względną łatwością. Zastępca Vincent Janssen mógł zapewnić grę bezpieczną, ale zobaczył, jak Lloris uratował jego celny strzał. Zmiennik Southampton, Sofiane Boufal, dał następnie obronie Spurs nerwowy moment, strzelając szeroko, gdy ma się miejsce do strzału.

Co to znaczy

Southampton nie zhańbiło się i po pierwszej połowie, w której nic nie poszło po ich myśli, dobrze zrobili, przenosząc grę na drut. Aż porażka, największym zmartwieniem jest kontuzja Gabbiadini, których występy były kluczem do poprawy ich formy. Tottenham zacieśniło swoją przyczepność na 2. miejscu po zwycięstwie po 10. zwycięstwie w 13. – być może mają pecha, że ​​dominacja Chelsea sprawia, że ​​ich forma jest nieistotna w wyścigu o tytuł.