Newcastle 2-0 Aston Villa:Osiem rzeczy, których się nauczyliśmy

Gouffran świętuje otwarcie – mirror.co.uk

Mocna druga połowa sprawiła, że ​​Newcastle zrobiło kolejny krok do awansu, wygrywając 2:0 z Aston Villą, która straciła formę – ale czego nauczyliśmy się z meczu?

Zaufanie kluczem

Kiedy większość drużyn mistrzostw przegrywa z Newcastle United, naturalną skłonnością jest wzięcie pod uwagę ich zasobów i jakości gracza. Jednak porównując ich początkową jedenastkę z tą Aston Villi, zawierają graczy z podobnymi metkami i na papierze, poziomy umiejętności. Różnica między tymi dwoma zespołami w poniedziałkowy wieczór polegała więc na pewności siebie. Jako liderzy lig, Newcastle naturalnie bardziej wierzyło w swoją grę do przodu podczas swoich lepszych zaklęć, natomiast gdy Villa dostała się do przeciwnej połowy, wyglądali na obciążonych swoją słabą formą.

Początek walki Villi

Goście byli konkurencyjni przynajmniej przez pierwsze 40 minut. Neil Taylor i Jonathan Kodjia połączyli siły, by uciszyć Matta Ritchiego i DeAndre Yedlina, podczas gdy Alan Hutton walczył mocno na prawym obronie. Jednakże, Brak jakości Szkota podczas wypuszczania piłki symbolizował pierwszą połowę drużyny gości. Oprócz kilku dobrych piłek Conora Hourihane'a i żywiołowego strajku Jonathana Kodjii, który wymusił rękę Karla Darlowa, Villa nie wykorzystała swojej pozycji strukturalnej dzięki umiejętnościom w piłce.

Mitrovic zrobił różnicę

Dwight Gayle był zdominowany przez Jamesa Chestera w ciągu pierwszej pół godziny i mógł mieć wpływ na kondycję i problemy osobiste, więc Rafa Benitez zdjął go przed przerwą. Zastępca Aleksandar Mitrovic nękał środkowych obrońców Villi, zmuszając ich i przytrzymując dalej pomocnika Mile Jedinak, co stworzyło Toonowi więcej miejsca na konstruowanie ataków.

Masz pierwszą szansę

Wygląda na to, że pierwsza szansa na przyznanie się Aston Villa skutkuje karą, oznaka nieszczęścia lub złej obrony. Ta ostatnia nie pomogła im w poniedziałek, ponieważ nie udało się przejść do otwieracza, ale pewna zasługa musi trafić do Newcastle. Ritchie przetrwał trudną pierwszą połowę, ale jego doskonałe dośrodkowanie w 42. minucie znalazło Jamaala Lascellesa, który skinął głową przez bramkę, a Yoann Gouffran skorzystał z otaczającego go defensywnego chaosu.

Newcastle zdominowało po otwarciu

Głowy Villi opadły po pierwszym golu, podczas gdy wzrost wiary w Newcastle był symbolizowany przez Ritchiego, który oddał strzał z dużej odległości tuż przed przerwą. W ciągu 25 minut, które nastąpiły po wznowieniu gry, Newcastle prowadził pomocnik, a Jack Colback zbierał drugie piłki, a Jonjo Shelvey prowadził show. Rzut wolny pomocnika dobrze obronił Sam Johnstone, jedyny człowiek, który odmówił Newcastle zwycięstwa.

Lansbury złoczyńca

Wysiłki Johnstone poszły na marne, ironicznie z powodu pracy własnego gracza. Henri Lansbury strzelił komicznego gola samobójczego przez, wybitnie, odbijając słaby strzał głową Lascelle'a do własnej siatki po tym, jak w jakiś sposób trafił piłkę między jego stopy. Aby sprawy były bardziej ekstremalne, był wyśmiewany przez fanów Newcastle za jego działania podczas gry przeciwko nim w Forest. Był pantomimą Villan na więcej niż jeden sposób – to już za tobą, Henryka.

Kontuzja Hogana ostatecznym ciosem

Birkir Bjarnason zmusił Darlowa do odruchowej obrony Darlowa w drugiej połowie 1:0, a Kodjia zdobył kilka strzałów na wyjeździe pod koniec meczu. ale ta strona Villa nigdy nie wyglądała na powrót do gry. Wszelkie nadzieje skończyły się, gdy zostali zmuszeni do gry w końcowych etapach z 10 mężczyznami jako Scott Hogan, drogie przejęcie styczniowe, odebrał potencjalnie kontuzję kończącą sezon.

Różne kierunki

Kontuzja Hogana pogorszyła kolejną nieszczęśliwą noc dla Villanów, którzy potrzebują mniej więcej 10 punktów z 14 meczów, aby zapewnić sobie najgorszy okres, ponieważ być może późne lata 60. nie kończą się spadkami jeden po drugim. W międzyczasie wypad Newcastle poza czołowy lot, wygląda na znacznie krótszą:przedłużają swój bieg bez porażki do siedmiu meczów, jednocześnie odzyskując pozycję na szczycie drugiego poziomu Anglii.