Aston Villa 2-2 Sheffield United Six Things:świetna reklama mistrzostw

Donaldson rysuje poziom Blades – bbc.co.uk

Aston Villa zremisował 2-2 z Sheffield United, gdy dwie bramki Claytona Donaldsona w pierwszej połowie zniweczył wczesne bramki Alberta Adomaha i Mile Jedinaka. Oto sześć rzeczy z gry, która pokazała mistrzostwo futbolu w najlepszym wydaniu:ale także podkreślił niedociągnięcia po obu stronach.

Wczesny wpływ Adomah

Albert Adomah okazał się prawdziwą garścią dla Sheffield United na początku i spokojnie trafił z rzutu karnego w pierwszych trzech minutach, po faulu Richarda Stearmana na Keinanie Davisie. George Baldock i Chris Basham naciskali wysoko na boisko, co czasami pozwalało Adomahowi zostać wyłapanym przez sprytne podania Neila Taylora i wrzucić niebezpieczne piłki do pola karnego. Na drugiej flance Ahmed Elmohamady dobrze łączył się na początku z Robertem Snodgrassem, którego prawostronny rzut wolny w 10 minutach odnalazł Jedinaka, który skierował się przez bramkę w najdalszy róg.

Ostrza wpuszczone z powrotem

W ciągu trzech minut od pozostania w tyle, Sheffield United zmniejszyło o połowę deficyt, gdy John Lundstram zagrał doskonałe podanie, aby znaleźć Donaldsona, który wszedł za Jedinakiem, by rzucić nacierającego Sama Johnstone'a. Tak dobry, jak ten cel był, Nerwowa reakcja Villi na to zachęciła odwiedzających do prasy. Stamtąd, strona, która nie wykazywała żadnych pomysłów ataku na wczesnych etapach, inne niż zwykłe kulki w dół kanałów, nagle stał się dominującą siłą.

Podwójna rozkosz Donaldsona

Były napastnik Birmingham, jak można się było spodziewać, spotkał się z dużą krytyką z Holte End, co posłużyło jedynie do podpalenia go w podobny sposób jak Gabriel Agbonlahor w Derbach Drugiego Miasta. Donaldson nękał Chestera i Jedinaka przez całą pierwszą połowę i podczas gdy ten pierwszy był zmuszony do bezpiecznej przepustki, która odstąpiła terytorium, ten ostatni był mniej uliczny. Gra w nienaturalnej pozycji środkowego obrońcy, Australijczyk próbował uderzyć piłkę z powrotem do Johnstone, ale zobaczył jego miękkie podanie przechwycone przez Donaldsona, który przebił się przez nogi bramkarza. Na podstawie tego dowodu Decyzja Chrisa Wildera, by założyć Dona z powodu nieudanego Billy'ego Sharpa, była mistrzowskim posunięciem.

Dominacja drugiej połowy willi

Mark Duffy patrzył na swoją kreatywność w pierwszej połowie, a jego daleki dystans trafił w cel w 50 minucie, ale Johnstone odmówił wpisania drugiego byłego zawodnika Blues do protokołu. To był rzadki skoordynowany atak Sheffield United, którzy spędzili większą część drugiego okresu obozując w trzecim defensywie. Jack Grealish i Conor Hourihane otrzymali akry przestrzeni do zmiany gry, ale Villans nie mogli znaleźć zwycięzcy ze względu na kombinację marnotrawstwa wykończenia, z Davisem i Adomah idącymi szeroko, i zaciekła obrona. Basham, kolejne Blade niepopularne wśród Holte Enders, połóż jego ciało tam, gdzie boli, aby powstrzymać zaciekłą jazdę Whelana.

Wątpliwe napisy Bruce'a

Z 20 minutami normalnego czasu na grę, Aston Villa wyglądała na najbardziej prawdopodobną do wygrania, ale decyzja Bruce'a o sprowadzeniu napastników Scotta Hogana i Agbonlahora okazała się odwrotna. Villa poszła bardziej bezpośrednio w końcowych etapach niż wcześniej, co oznacza, że ​​brakowało właściwości napadowych zastępowanego Davisa. Ani Hogan, ani Agbonlahor nie zapewnili tego, ani umiejętności w powietrzu i gra zakończyła się fiaskiem:podczas gdy występ Villi nie zasługiwał na pełnoetatowe buczenie, jakie otrzymał, remis reprezentuje straconą okazję.

United potrzebują tempa, ale mają ducha

Chociaż drużyna z South Yorkshire dobrze broniła się w drugiej połowie, Zbyt duża presję wywierano na ich tylną straż z powodu braku tempa i chęci pójścia do przodu. Jeśli Sheffield United chce znaleźć się w pierwszej szóstce, albo muszą utrzymać intensywność, którą wykazali, przez pół godziny pierwszej połowy, lub dodaj szybkiego napastnika, który może grać na przerwie. Ta gra pokazała jednak, że pomimo ich złej passy i pomimo stracenia dwóch bramek na początku, ducha i pożądanie u boku Wildera nigdy nie mogą być kwestionowane.