Mansfield 2-1 Newport:Sześć rzeczy, których się nauczyliśmy

Zwolnienie Gordona punktem zwrotnym – walesonline.co.uk

Shaquile Coulthirst strzelił zwycięskiego rzutu karnego, gdy Mansfield wyszedł z tyłu, by pokonać 10-osobowe Newport 2-1 – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Atak Mansfielda wcześnie

W poprzednich reżimach Mansfield Town grał bezpośrednią piłkę nożną, która była bezpieczna i bezcelowa. Pod rządami Steve'a Evansa, nadal grają bezpośrednio, często do pracowitego Pata Hobana, ale rób to w szybszym tempie i z większą liczbą mężczyzn w pudle. Żywy CJ Hamilton był ciągłym zagrożeniem po lewej stronie i zobaczył, jak jego strzał uratował Joe Day na bliskim słupku, podczas gdy Rhys Bennett mógł zrobić więcej, strzelając głową z ośmiu jardów. To nie był dominujący występ w Mansfield, jednak zawsze wyglądali na zdolnych do tworzenia szans.

Słaba obrona przed jeleniem

Niestety, Mansfield stworzył również szanse dla swoich przeciwników, podobnie jak w przypadku bramki otwierającej w ciągu pięciu minut. Jaanai Gordon włożył krzyż, który Jake Kean rozlał, aby Ryan Bird mógł go dotknąć. Napastnik również miał zablokowany strzał po tym, jak Newport ukradł piłkę na linii środkowej, Bennett przychodzi na ratunek, odwracając piłkę do tyłu.

Newport był zbyt reaktywny

Newport pozornie czekał, aż Mansfield odda piłkę w niebezpiecznym miejscu, lub popełnisz błąd, by wykazali jakiś zamiar. Domowi obrońcy Lee Collins, prawdopodobnie bez pozycji, a Mel Benning wyglądał na biernego, jednak Newport nie używał piłki wystarczająco dobrze, lub baw się z wymaganą szerokością, aby je rozciągnąć. Role skrzydłowych dla Alexa Samuela i Dana Butlera były więcej 'plecy' niż 'skrzydło' , ale za pierwszym razem, gdy kajdany tego pierwszego zostały zdjęte, podjechał do przodu i włożył dobry krzyż. Ta piłka zmusiła Scotta Shearera do gmerania, który właśnie zastąpił kontuzjowanego Jake'a Keana na pozycji bramkarza, kolejny problem dla gospodarzy. Tylna straż Mansfielda była tam, do której można było dotrzeć – Newport powinien pachnieć krwią i oddawać więcej niż jeden celny strzał.

Mansfield stworzył szanse

Krystian Pearce miał większy wkład w polu karnym przeciwnika niż jego własny, odwrócił piłkę do domu w 16 minut po tym, jak Joe Day wyszedł z bramki. Opiekun uratował jeden na jednego przed Hobanem, zanim odbita próba napastnika została usunięta z linii przez Micky'ego Demetriou. Partner strajkowy Hobana, Shaquile Coulthirst, wykorzystał swoje tempo i wytrwałość, aby dostać się z tyłu, podczas gdy CJ Hamilton był stałym zagrożeniem po lewej stronie. Hamilton dwukrotnie łączył się z Benjaminem Whitemanem w pierwszych 10 minutach drugiej połowy. Pierwszy nagłówek szeroki na tylnym słupku po dośrodkowaniu drugiego, zanim role się odwróciły i oswojony strzał z bliskiej odległości Whitemana został uratowany. Jelenie nie dominowały dokładnie, ale wyglądali na bardziej skłonnych do zdobycia punktów.

Ognista gra

Ze Stevem Evansem i Grahamem Westleyem w ziemiankach, wybuch temperamentu był zawsze prawdopodobny i to właśnie widzieliśmy w połowie drugiej połowy. Gordon został kontrowersyjnie wysłany za późne wyzwanie przeciwko Jamiem McGuire, który sam nie wstydził się brudnej strony gry. Mansfield wskoczył na wyższy bieg z przewagą mężczyzny i zdobył karę w 74. minucie za piłkę ręczną Craiga Reida. Po zabawnych trudnościach z utrzymaniem piłki w miejscu na wietrze, Potężna kara Coulthirsta oznaczała, że ​​Day nie mógł uzyskać wystarczająco silnego kontaktu, aby go powstrzymać. Mansfield wyglądał na kontrolę do czasu kontuzji, kiedy pojawiły się drgawki defensywne, a Bird rzucił bramkarzowi, ale uderzył w dach sieci.

„Jaka byłaś”

Porażka Hartlepool oznacza, że ​​Newport zachowuje sześć punktów bezpieczeństwa, którymi byli na początku dnia. Drużyny Grahama Westleya historycznie poprawiły się w późniejszych etapach kampanii, a powtórzenie tego będzie kluczowe dla wszelkich nadziei na przetrwanie. Zwycięstwo Colchester oznacza, że ​​jest to również przypadek „tak jak byłeś” dla Mansfield, którzy pozostają poza play-off miejscami z powodu różnicy bramek. Cieszą się lepszymi występami, a braki obronne muszą zostać usunięte, ale poprawa pod Evansem jest wyraźna.