Arsenal 2-1 Chelsea Six Things:Wspaniały Mertesacker

Chwała dla Kanonierów – bbc.co.uk

Po burzliwej kampanii Arsenal wygrał swój trzeci Puchar Anglii w ciągu czterech lat dzięki zwycięstwu 2:1 nad Premier League Champions Chelsea. Ale czego nauczyliśmy się z gry?

Dowodzący start Arsenalu

Od pierwszego gwizdka Arsenał był na przedniej stopie. Aaron Ramsey i Granit Xhaka zdominowali obszary centralne, Alex Oxlade-Chamberlain wyglądał jasno, podczas gdy Danny Welbeck prowadził kanały. Alexis Sanchez pokazał dobry ruch z lewej strony i strzelił otwierającego w piątej minucie w kontrowersyjnych okolicznościach. Po chwili narady sędzia uchylił swojego asystenta, który spalił przeciwko Chilijczykowi.

Powolna Chelsea

W ciągu pierwszych 18 minut Drużyna Antonio Conte wyglądała nie do poznania od tej, która dominowała w Premier League. Ich tłoczenie było chaotyczne, powodując ogromne luki między dwoma najlepszymi bojowymi pomocnikami na świecie, N’Golo Kante i Nemanja Matic. Imponujący Mesut Ozil wykorzystał tę lukę, wykonując świetny ruch z prawej strony, a jego lob jeden na jednego wymusił wybicie bramki Gary'ego Cahilla, zanim Welbeck uderzył głową w stolarkę z rogu.

Stała poprawa

Po pierwszych 18 minutach gra stała się bardziej wyrównana. Matic wszedł dalej na boisko i zobaczyliśmy więcej z Eden Hazard, który namówił Pedro na ogień. Diego Costa mógł być odważniejszy, by zaatakować kilka dośrodkowań, ale wyprzedził Roba Holding, wymuszając stanowczą blokadę od Davida Ospiny. W kulminacyjnym punkcie do połowy, Arsenal też miał swoje chwile na przerwie, Napęd Xhaki uratowany przez Thibauta Courtois.

Suszarka do włosów Conte

Rozsądne jest założenie, że pełen pasji włoski trener rozmawiał w przerwie z piłkarzami Chelsea. Jedyny czas, kiedy grali z intensywnością, jakiej od nich oczekujemy, to pierwsze 15 minut drugiej połowy. Często atakowali prawą stroną, grając dobrą kombinacją Victora Mosesa i Pedro, ten ostatni strzelał szeroko w 59 minut. Costa częściej grał ze środkowymi obrońcami, a Kante widział, jak jego strzał odbił się w bramkarza, gdy Chelsea wyglądała na pewniejszą w posiadaniu piłki. Prześcignęły ich tylko niektóre doskonałe bloki z Nacho Monreal i Per Mertesacker, który zaczynał swoją pierwszą grę konkurencyjną od 13 miesięcy.

Późny dramat

Fani Chelsea zaapelowali o rzut karny w 68. minucie, kiedy Moses wydawał się upaść w obliczu wyzwania. Powtórki pokazują jednak, że Chamberlain nie miał kontaktu, potwierdzenie decyzji sędziego o odesłaniu skrzydłowego do skoku i drugiego przewinienia podlegającego rezerwacji. Dziesięcioosobowa drużyna Chelsea wyrównała, gdy odbita próba Costy odbiła się od podejrzanej Ospiny, który miał dobrą grę do tego momentu. Arsenal wygrał jednak, gdy rezerwowy Olivier Giroud uderzył pięknym krzyżem, który został skłoniony do domu przez Ramseya, jako duet, który połączył się dla zwycięzcy finału w 2014 roku, powtórzył trik.

Co to znaczy

Po pierwszych 18 minutach Chelsea nie była tak zła, jak niektórzy sugerowali, biorąc pod uwagę, że ostatnie 22 zagrali z 10 mężczyznami. Jednakże, nie spełniali wysokich standardów, jakie wyznaczyli sobie w kampanii Premier League. Kanonierzy zasłużyli na zwycięstwo i chociaż ten blog nadal uważa, że ​​klub potrzebuje zmian tego lata, to jest debata na inny dzień. Arsenal wygrał 13 razy Puchar Anglii, bardziej niż jakikolwiek klub w Anglii. Po trudnej kampanii oni i ich menedżer zasługują na chwilę na słońcu.