Fulham 2-1 Sunderland Six Things:Mitrovic uderza późno

Aleksandar Mitrovic ma teraz 12 bramek dla Fulham – ibtimes.co.uk

W piątkowym starciu z Sunderlandem, który już spadł z Sunderlandu, bukmacherzy sprawili, że ścigający się o awans Fulham jest większymi faworytami przedmeczowymi niż w jakimkolwiek meczu o mistrzostwo w ciągu ostatnich trzech lat. ale to nie był białych, których wielu się spodziewało:drużyna Slavisy Jokanović potrzebowała późnego uderzenia Aleksandra Mitrovica, aby zdobyć decydujące zwycięstwo 2-1. Oto sześć rzeczy z gry.

Wczesny zwrot akcji

Denis Odoi, tak pomysłowy, jak środkowy obrońca Fulham, może być w posiadaniu, wygrywanie pojedynków powietrznych nie jest jego mocną stroną. Ashley Fletcher zabrał się za to i został obok środkowego obrońcy, który okazał się kluczem do celu otwarcia. Atletyzm Fletchera pozwolił mu rzucić długą piłkę dla Joela Asoro, który obrócił Matta Targetta, zanim wpadł w odległy róg.

Nakarm Fryderyka, Fulham!

Wracając do Craven Cottage, Chris Coleman preferował wąski pomocnik, aby powstrzymać Toma Cairneya i Stefana Johansena przed przedostaniem się przez środek; ten aspekt jego planu się powiódł. Walijczyk jednak poświęcił osłonę dla lewego obrońcy Marca Wilsona, który czasami był odizolowany jeden na jednego przeciwko szalejącemu prawemu obrońcy Ryanowi Fredericksowi i tak wyrównali gospodarze. Po zaklęciu nacisku Czarnych Kotów co mogło skutkować karą za rzekomą podróż Tima Reama na Ovie Ejaria, gospodarze grali przez prasę z typową fachowością, pozwalając Fredericksowi na kwadrat, aby Lucas Piazon mógł zająć miejsce w domu.

Niewiarygodne Kamara

Piazon przeszedł w lewo po tym, jak Ryan Sessegnon przesunął się głębiej, aby zastąpić kontuzjowanego Targetta, z Aboubakarem Kamara wchodzącym po prawej stronie. Ten ostatni, który obrócił Lamine Kone, aby wymusić ostrożną obronę od Jasona Steele'a w 51. minucie, wstrzyknął dodatkowe tempo i moc do gry po prawej stronie Fulham. Pomocnicy Sunderlandu, tacy jak Ejaria i Ethan Robson, byli więc bardziej przyciągnięci do prawego kanału, która otworzyła przestrzeń do strzelania dla pomocników, takich jak Cairney i McDonald, nawet jeśli duet nie był w stanie osiągnąć celu.

Serb zabija Sunderland

Mitrovic walczył z Johnem O'Shea przez większą część gry, ale były człowiek z Newcastle miał swój moment w 77. minucie. Serb, grany przez Kone'a, umknął uwadze Fletchera, by skinąć głową do domu rzut wolny Johansena na tylny słupek. Chociaż ten gol wywołał euforię wśród kibiców domowych, dla podróżującego kontyngentu było to małym zaskoczeniem, którzy przez cały sezon widzieli, jak ich drużyna walczy o obronę podniebnych piłek.

Czarne koty potrzebują tożsamości

Po tym, jak spadek został matematycznie wybity po sobotniej porażce 2-1 z Burtonem, głównym celem Czarnych Kotów tutaj było pokazanie ducha. W stopniu, zrobili to, a wokalne wsparcie fanów dla Colemana sugeruje, że jest najlepszym człowiekiem, który poprowadzi ich do League One. Jednak równie dobrze druga połowa pokazała, że ​​Walijczyk musi wdrożyć spójną tożsamość gry, która wykracza poza podstawy. Sunderland zbyt często uciekał się do bezcelowych długich piłek pod presją, co sugeruje, że albo nie w pełni ustalili swój sposób gry, lub brak pewności siebie, aby go wykonać; być może połączenie obu.

Presja na Cardiff

Wynik daje Białym ogromnego impulsu; awansują na drugie miejsce, zanim rywale z automatycznym awansem Cardiff rozpoczną jutro w Hull. Bluebirds nadal mają go w swoich rękach, ale w ostatnich tygodniach wykazują oznaki nerwów; Wtorkowa, pełna błędów druga połowa w Derby została ukarana porażką 3-1, niedługo po przegranej 1:0 z Wilkami u siebie napadu złości Neila Warnocka. Jest wystarczająco dużo znaków, aby sugerować, że Cardiff straci punkty w swoich dwóch ostatnich meczach, a jeśli to zrobi, Fulham wygląda na gotowego do kapitalizacji.