Blackburn Rovers 1-1 Aston Villa Six Things:spóźniona ulga dla The Villans

Co za robotę Mogga wykonała w Ewood Park! – skysports.com

Rzut wolny Conora Hourihane'a w doliczonym czasie gry oznaczał wyrównany mecz pomiędzy Blackburn Rovers i Aston Villą, który słusznie zakończył się remisem 1:1. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Groźba seta Blackburna

Drużyna Tony'ego Mowbray'a zaprezentowała bardzo konkurencyjny występ w pierwszej połowie, w którym ich główne zagrożenie pochodziło ze scenariuszy martwej piłki. Axel Tuanzebe czuł się zmuszony wymusić dobrą obronę przed własnym bramkarzem, Orjana Nylanda, który następnie odetchnął z ulgą, gdy dwa strzały głową Darragha Lenihana z tyłu wypadły poza cel. Dwóch mężczyzn, którzy zapewniali te dostawy, to środkowy obrońca Charlie Mulgrew i atakujący pomocnik Bradley Dack, więc pasowałoby, gdyby połączyli się w otwierającym, gdy jego główka po rzucie wolnym pokonał Nylanda. Zamiast, gol został wątpliwie wykluczony jako spalony.

Niezrównoważona willa

John McGinn miał dobrą pierwszą połowę dla gości – miał pecha, że ​​nie zdobył rzutu karnego po tym, jak został skrócony przez Richiego Smallwooda w polu karnym. McGinnie, jak prawicowy Ahmed Elmohamady, jest znany ze swojej zdolności do przekraczania, Jack Grealish zazwyczaj wykonuje swoją najlepszą pracę twórczą na krawędzi ostatniej tercji, podczas gdy Albert Adomah obejmuje linię boczną. Problem polegał jednak na tym, że niewystarczająca liczba graczy była chętna do wykorzystania umiejętności technicznych innych, włamując się do pudełka, aby wesprzeć odizolowanego debiutanta, Tammy Abrahama.

Szanse Abrahama

To się zmieniło po przerwie. Strona Steve'a Bruce'a grała z większym przekonaniem w ostatniej trzeciej; nie tylko McGinn nadal wyglądał jasno, Adomah zaczął bardziej grozić w środku, a nawet widzieliśmy, jak Neil Taylor wykazywał więcej pozytywnego nastawienia niż w pierwszej połowie. Powyższe oznaczało większe wsparcie dla Abrahama, który ładnie nawiązał kontakt z Grealishem. Napastnik wymusił obronę Davida Raya niskim strzałem po ucieczce, zanim spojrzał na dośrodkowanie Elmohamady'ego w boczną siatkę.

Kluczowe przełączniki Mogga

Mowbray przedstawił Bena Breretona, który oferował dobry ruch na górze, kiedy wszedł, podczas gdy inny zastępca Harrison Reed łączył energię z aksamitnym dotykiem. Największą zmianą, jakiej dokonał szef, było jednak przejście na trójkę z tyłu poprzez wprowadzenie Derricka Williamsa. Były młodzieniec Villi wykorzystał piłkę inteligentnie, ale kluczowo, jego wprowadzenie dało dodatkową licencję na atak lewemu obrońcy Amari’i Bell, który wygrał rzut rożny w ciągu kilku sekund od zmiany. Łaziki następnie wytworzyły ciśnienie, który opłacił się w 77 minutach, kiedy Danny Graham cierpliwie wykopał swój strzał, który Dack popchnął do domu. Niestety dla Mowbray, jeszcze jedno podstawienie określi wynik…

Hourihane bohater

Ten blog wcześniej kwestionował zdolność Conora Hourihane'a do prawdziwego kontrolowania gier na tym poziomie. To, czego nie można kwestionować w przypadku Irlandczyka, to jego zdolność do wymyślania kluczowych celów, które decydują o meczach, i to znów było widoczne. Były człowiek Barnsley zszedł z ławki, gdy tylko wpadł gol Dacka i:kiedy Jedwabisty Grealish wygrał rzut wolny z Reeda, pomocnik podkręcił piłkę w bliskim słupku. Ten korektor był niezbędny, nie tylko dla Villi, ale dla i tak już pod presją Steve'a Bruce'a, który ma mieszane relacje ze zwolennikami i na pewno potrzebował tej późnej ulgi.

Właściwy wynik

Blackburn potrafi czerpać prawdziwe serce z występu, w którym wyglądali defensywnie, odblokowane tylko świetnym rzutem wolnym, a w zaklęciach stanowił realne zagrożenie w przyszłości. Na równi, Willa miała dobrą wartość za swój punkt; powrót, który nie jest katastrofą, biorąc pod uwagę inne wyniki w Mistrzostwach. Jest jednak na nich ogromna presja, aby podjąć wyzwanie awansu, a pięciomeczowa seria bez zwycięstwa po prostu musi zostać zakończona przeciwko Rotherhamowi we wtorek wieczorem. podczas gdy Blackburn nadal cieszy się bezproblemowym powrotem do drugiego poziomu.