Ćwiczenie na całym boisku, aby zbudować ofensywę, obrona Od Florina Mirica, Aleksandria, Rumunia

Wiertło to jest dynamiczne i podkreśla agresywność, konkurencyjność, prawidłowe wykonanie, nacisk na piłkę, majdan, agresywne pojedynki i indywidualne techniki zarówno w ataku, jak i w obronie. Pomogło to naszemu zespołowi ulepszyć się w wielu różnych aspektach i przyniosło wiele radości naszym praktykom. Nasi gracze cieszą się duchem i rywalizacją w ćwiczeniu.

Wiertło 2 na 1 do 2 na 3

WYKRES 1: 1 wbija piłkę, podczas gdy 2 próbuje potrząsnąć obrońcą, aby otrzymać podanie. Trener może ustalić pole, w którym 2 ma odebrać piłkę (linia rzutów wolnych, górna część klucza, przedłużona faul line, itp.). X1 agresywnie broni O2, próbując odmówić przepustki przychodzącej.

WYKRES 2: Gdy piłka zostanie wyprowadzona, staje się to sytuacją 2 na 1 na połowie kortu, w której 1 i 2 próbują pokonać X1 na korcie. X1 wywiera nacisk na piłkę (przesuwając się tam, gdzie jest piłka, wywieranie nacisku na uchwyt piłki, itp.).

X2 i X3 muszą czekać, aż piłka przekroczy linię połowy boiska, zanim będą mogły wskoczyć do akcji w obronie.

WYKRES 3: Gdy piłka przekroczy linię połowy boiska, staje się sytuacją 2 na 3, z X1, X2 i X3 próbują złapać pułapkę, gra w dwóch drużynach i kradnie piłkę z 2 i 1. Podczas gdy dwóch obrońców łapie i podwaja piłkę, drugi obrońca agresywnie dopasowuje zawodnika ataku bez piłki, próbując przechwycić przepustkę.

Ćwiczenie trwa 2 na 3, dopóki obrońcy nie zdołają odbić, przechwycić podanie lub — w najgorszym przypadku — wykroczenie zdobywa kosz.

WYKRES 4: Po defensywnym zatrzymaniu lub ofensywnym wyniku, X2 i X3 stają się atakującymi graczami ofensywnymi (jeden inbound, podczas gdy drugi próbuje odebrać piłkę). Niezależnie od tego, który zawodnik atakujący (2 lub 3) wykonał stratę lub zdobył kosz, staje się on jedynym obrońcą piłki na polu obrony, a ćwiczenie ponownie przechodzi 2 na 1 w drugą stronę.

Po przeciwnej stronie kortu Dwóch nowych obrońców wchodzi na parkiet i czeka, aż piłka przejdzie przez pół boiska, aby mogli wznowić część ćwiczenia 2 na 3.

Ćwiczenie jest kontynuowane w górę iw dół parkietu, dopóki wszyscy gracze nie wezmą w nim udziału lub nie zostanie przeprowadzone przez określony czas.

[Ćwiczenie na całym boisku, aby zbudować ofensywę, obrona Od Florina Mirica, Aleksandria, Rumunia: https://pl.sportsfitness.win/lekkoatletyka/koszykówka/1018042395.html ]