Lepsza obrona koszykówki

Oto dwa ćwiczenia do koszykówki dla lepszej obrony koszykówki, które przesłał mi Brent. Wypróbuj je ze swoim zespołem i obserwuj ulepszenia w swojej obronie!

Od Brenta…
Super bęben
To jest gra defensywna 3 na 3. Jedyną drużyną, która może zdobyć punkty, jest obrona.

Umieść dzieci w zespołach po 3 osoby. Miej drużynę 1 jako drużynę defensywną na linii bazowej, i wszyscy inni w 3 liniach za linią 3 punktów. Osoba przed każdą linią to drużyna 2. Trener jest na linii bazowej, i rzuca piłkę do jednego z graczy w drużynie 2.
Teraz jest 3 na 3, i jak powiedziałem wcześniej, jedyną drużyną, która może zdobyć punkty, jest drużyna defensywna (Drużyna 1). Dostają punkt, zdobywając kradzież, tworzenie obrotu, lub uzyskanie odbicia w obronie. Jeśli wykroczenie zdobędzie (Drużyna 2), nie otrzymuje punktów, ale zastąp Drużynę 1 jako
obrona, i Drużyna 1 idzie na koniec linii, i ćwiczenie zaczyna się od nowa. Wykonujemy to ćwiczenie przez 6 minut, a drużyna z największą liczbą punktów nie musi prowadzić konsekwencji.

To ćwiczenie działa na wszystkie aspekty obrony:zamknięcie, tyłek, odciąć linię bazową, ekran i rolka itp. Jest to również dobre ćwiczenie ofensywne, ponieważ chcą zdobywać bramki, aby grać w obronie.

Wiertło 2
Moje małe dzieci łatwo się nudzą z tym samym starym, tym samym starym.

Ten jest prawdopodobnie poza wieloma twoimi trenerami, ale moje młode 7-8 lat to uwielbiam.
Właściwie każda wiertarka, która ma w sobie konkurencję, którą kochają. Jednym z ich ulubionych jest to, że ustawiam połowę zespołu na jednej linii bazowej, a drugą połowę na drugiej linii bazowej. Jak wołam 2 numery, zawodnicy ścigają się po 2 piłki na korcie centralnym, następnie drybling z powrotem do ich kosza. Pierwszy kosz wygrywa!