Egipt 0-1 Urugwaj Sześć rzeczy:Sanchez zmienia gry

W 90. minucie główką Jose Gimeneza Urugwaj rozpoczął kampanię w Pucharze Świata od zwycięstwa 1:0 nad Egiptem. Oto sześć rzeczy z gry.

Początkowo rozłączny Urugwaj

Urugwaj wszedł do tego turnieju z dwoma najlepszymi napastnikami, ale to, sam, nie jest gwarancją bramek. Ponieważ Luis Suarez i Edinson Cavani pozostali w ostatniej trzeciej pozycji – próbując wywołać bardziej agresywny atak, niż mógł to zrobić czteroosobowy pomocnik – powstała duża przepaść między jednostkami, która nie sprzyjała rozbiciu solidnej egipskiej drużyny. Mimo że, nieoznaczony Suarez mógł strzelić otwierającego w połowie pierwszej połowy, gdyby nie wbił piłki do bocznej siatki.

Okrutna pierwsza połowa z Pharoahs

Tarek Hamed rzadko powstrzymywał się od wyzwań, podczas gdy Ahmed Fathy stosował rzeczową zmianę na prawej obronie, co oznacza, że ​​drużyna Hectora Cupera była pierwsza w prawie każdej luźnej piłce na własnej połowie. Jednak ich ruch i jakość mijania wciąż pozostawiało wiele do życzenia, nawet jeśli energia dwunożnego prawego skrzydłowego Amra Wardy sprawiała problemy podejrzanemu Martinowi Caceresowi.

Wyjście Hameda

Wpływowy Hamed doznał kontuzji na początku drugiej połowy. Chociaż zastępca Sam Morsy nie zhańbił się, istnieje możliwość, że Egipt ominął agresję Hameda w fazach obronnych, ponieważ bez niego, zostali zmuszeni do powrotu. Jednym człowiekiem, który mógł obrócić grę na korzyść faraonów, był Mohamed Salah, ale Cuper, zaskakująco, zamiast tego załóż Ramadan Sobhi. Jedyny scenariusz, w którym były skrzydłowy Stoke, obecnie Huddersfield, mógłby być lepszy od Salaha, to sytuacja, w której ten ostatni nadal jest kontuzjowany – w takim przypadku dlaczego był na ławce?

Sanchez zmienia zasady gry

Podczas gdy podmiany nie pomogły Egiptowi, pewne uznanie należy się szefowi Urugwaju Oscarowi Tabarezowi za dokonanie pozytywnych zmian. Carlos Sanchez włożył moc we wszystkie aspekty gry Urugwaju:naciskanie, biegi, strzały i krzyże, które przeoczyli wcześniej. W związku z tym pomocnik Egiptu został zmuszony do dalszego cofania się i zobaczyliśmy więcej miejsca dla Cavaniego i Suareza, aby mogli wykorzystać swoją szybką pracę nóg w okolicach środkowych obrońców Ali Gabra i Ahmeda Hegaziego. Pałka Cavaniego zmusiła do wspaniałego zatrzymania bramkarza Ahmeda El-Shenawy, zanim jego rzut wolny trafił w słupek, ale to tylko opóźniło zwycięzcę.

Złamane serce dla Egiptu

Drużyna Cupera wyglądała na przygotowaną do zdobycia pierwszego punktu w Pucharze Świata od 1990 roku, ale odmówiono im tego w 90. minucie. Znakomity Gimenez skierował do domu zapętlony prawostronny rzut wolny Sancheza jako Hegazi i Elneny, który zrobił niewiele złego w całej grze, były bite w powietrzu. Porażka oznacza, że ​​Egipt stracił już trzy punkty w grupie A; muszą też obalić sześciobramkową różnicę w stosunku do Rosji, ich kolejni przeciwnicy we wtorek w Petersburgu. Chociaż Afrykanom nie brakuje wysiłków, brakuje im jakości w posiadaniu – jak idzie to ramię, Mo?

Czy Urugwaj może stać na czele grupy?

Mogliśmy mieć tylko jedną rundę meczów grupy A, ale pierwsze oznaki wskazują, że ostatni dzień starcia Urugwaju i Rosji może być bitwą o pierwsze miejsce. La Celeste była ogólnie lepszą drużyną w Jekaterynburgu, ale mogą się cofnąć przeciwko Hiszpanii lub Portugalii:niektóre oferty darmowych zakładów na Mistrzostwa Świata 2018 dają nam szanse w porównaniu z cytatami na ich wyeliminowanie w ciągu ostatnich 16 lat, wynik, który zaczyna wyglądać na prawdopodobny.