Portsmouth 0-1 Rotherham Pięć rzeczy:rozczłonkowane Pompejusz

Taylor strzelił zwycięzcę – bbc.co.uk

Gol Jona Taylora w pierwszej połowie dał Rotherhamowi drugie zwycięstwo w sezonie, triumf 1:0 na Fratton Park. Oto pięć kluczowych punktów dyskusji z gry.

Pompejusz nie jest zsynchronizowany

Kenny Jackett wprowadził system trzech z tyłu, a gracze nie dostosowali się. O atakującym trio Bretta Pitmana, Olivera Hawkinsa i Conora Chaplina, tylko ten drugi był w stanie zapewnić duże tempo i miał spokojną pierwszą połowę. Wiele pełnych nadziei długich piłek zostało zagranych Hawkinsowi, ale celownik był zdominowany przez Richarda Wooda, a pomocnicy nie zdobyli drugich piłek. W międzyczasie Brett Pitman miał nadzieję być kreatywnym punktem oparcia, ale jego głębsza rola oznaczała, że ​​nie mógł wejść w obszary strzeleckie, gdzie rozwijał się przez całą swoją karierę.

Organizacja Rotherhama

Paul Warne zaryzykował zmieniając trójkę z tylnich czwórek, które tydzień wcześniej przegrały z Charltonem 2:0, ale to zadziałało. Michael Ihiekwe był jedynym ocalałym z tej obrony i uzasadnił swoje zatrzymanie imponującym pokazem, on i Wood są dobrze chronieni przez zdyscyplinowanego Darrena Pottera i dynamicznego Willa Vaulksa.

Nie masz opiekuna? Nie ma problemu.

Kontuzja napastnika Jamiego Proctora zmusiła Warne'a do rozpoczęcia z Kiefferem Moore'em jako samotnym frontmanem, na czym skorzystał taktyczny skład zespołu w pierwszej połowie. Lee Freckletona, Ryan Williams i Jon Taylor mogli być zmuszeni do odgrywania bardziej ostrożnych ról w 4-4-2, ale z dodatkową swobodą te dwa ostatnie połączyły się w otwieracz. Williams grał przez Taylora, który wszedł do centralnego obszaru przed wystrzeleniem piłki w prawy górny róg.

Subskrypci wzmocnili Pompejusza

Jackett zmienił się na 4-4-2 w przerwie i dokonał podwójnej zmiany, Matty Kennedy i Nathan Thompson wkraczają do walki, aby poprawić występ gospodarzy. Zaatakowali głównie lewą stroną w drugiej połowie z wieloma graczami, w tym czasami środkowy obrońca Matt Clarke, chcąc zapewnić przeciążenia i stworzyć przestrzeń dla Kennedy'ego. Skrzydłowy wykonał serię dośrodkowań, a Jamal Lowe kilkakrotnie zdołał dostać się na tylny słupek przed Benem Purringtonem. widząc, jak jego 49-minutowy wysiłek odbił się szeroko. Pół godziny później grasujący Clarke przeszedł do Lowe, ale nie mógł nawiązać kontaktu, więc Rotherham trzymał się zwycięstwa.

W podsumowaniu

Pomimo gwałtownych wzrostów w drugiej połowie, Portsmouth zabrakło jakości w ostatniej trzeciej części. Wciąż czuli, że drużyna wciąż zmaga się z nowym systemem i podejściem mniej opartym na posiadaniu piłki. Millerowie zasłużyli na zwycięstwo dzięki występowi w pierwszej połowie i mimo że po przerwie musieli się bardziej dokopać, pozytywne jest to, że to zrobili. Po bezlitosnych pokazach zeszłego sezonu, Rotherham ma co najmniej 11 zawodników, którzy walczą o koszulkę.