Coventry City 0-1 Mansfield Town Sześć rzeczy:wygrywa ogłuszacz MacDonalda

Conrad dowodzący w Cov – coventrytelegraph.net

Mansfield Town przesunęło się na dwa punkty od miejsc barażowych w League Two, po tym jak imponujący późny strzał Alexa MacDonalda pomógł im wygrać 1:0 z pretendentem do awansu Coventry City. Oto sześć rzeczy z gry.

Wczesny ruch McNulty'ego

Coventry zaczęło się radośnie, Marc McNulty wszedł w dobre obszary w lukach między obrońcami Mansfield, jego sprytny ruch pozwalający gospodarzom na posiadanie w ostatniej trzeciej części. Mansfield potrzebował imponującego Conrada Logana, aby utrzymać ich w sobie:bramkarz obronił Jordana Ponticelli 10 minut po rzucie rożnym Liama ​​Kelly'ego.

Ostrożny Kelly i defensywny Doyle

To otwierające zaklęcie pojawiło się, gdy Ryan Haynes dostał się do przeciwnej połowy, aby rozciągnąć grę i stworzyć przestrzeń dla Jodi Jones, który wcześnie wyglądał jasno, podczas gdy Kelly i Michael Doyle szybko doszli do drugiej piłki. Paul Anderson wkrótce podwoił się z White na Haynes i Jones, negowanie groźby gospodarzy. Na równi, Kelly i Doyle wkrótce spadli na głębsze pozycje i oba trendy zbiegły się z poprawą z Mansfield. CJ Hamilton uciekł od Grimmera w 20. minucie i wyciągnął piłkę dla Paula Andersona, który strzelił prosto do Lee Burge w okresie presji.

Słaba przepustka w Coventry

Obie drużyny szybko odzyskały formę defensywną w fazach przejściowych, co przyczyniło się do zaciętej gry. Sky Blues nie pomogły sobie jednak, ponieważ gdy Jones otrzymał mniej miejsca na obu flance, ich jedynym planem były wysokie bale, pomimo posiadania dwóch napastników, których nie można nazwać mężczyznami na celowniku. Peter Vincenti był jedynym kompetentnym w powietrzu zawodnikiem atakującym, gdy McNulty i Ponticelli walczyli, gdy poproszono ich o fizyczną walkę z Bennettem i Diamondem. który nabrał zaufania do Jelenia.

ogłuszacz MacDonalda

Mansfield wyglądał na bardziej prawdopodobną drużynę, aby znaleźć zwycięzcę w drugiej połowie. Apele Danny'ego Rose'a o 64-minutową karę zostały odrzucone, potem pięć minut później, jego partner Kane Hemmings zwinął się szeroko po tym, jak rzut wolny MacDonalda uderzył w ścianę. MacDonald miałby jednak swój moment, jadąc do przodu przez 84 minuty, aby trafić wspaniałym uderzeniem z 25 jardów w róg, pozostawiając Burge'a bez szans i przyjezdnych fanów w delirium.

Coventry musi się otworzyć

Mark Robins lubi, gdy jego drużyny utrzymują porządek we własnym domu i stale przejmują kontrolę nad grami, co często sprawdzało się w tym sezonie. Jednakże, Dzisiejsze puste miejsce oznacza, że ​​żadna drużyna League Two nie zdobywała goli częściej niż Coventry. Midlandczycy dobrze się bronili, ale to nie czyni ich odpornymi na okazjonalne cudowne ciosy opozycji, których nie może ustanowić żadna defensywna klasa mistrzowska. To wciąż dobry początek dla ludzi Robinsa. ale żeby awansować w tym sezonie, muszą lepiej podawać piłkę w pomocy, dodaj fizyczną obecność na górze i stań się taktycznie odważny.

Punkt zwrotny dla Jelenia?

Przed grą, Kibice Mansfield wydawali się pewni siebie, zarówno pod względem Steve'a Evansa, jak i zdolności zespołu do zebrania razem i znalezienia się w pierwszej siódemce. Wielu śpiewało cały mecz i pomagało napędzać swój zespół, prowadząc do poczucia zbiorowej radości w pełnym wymiarze godzin. Jeśli pęd z tego zwycięstwa trwa, maksymalna liczba punktów lub coś podobnego z listopada wygląda na ich wyciągnięcie ręki. Po rozczarowującym początku mogą po prostu budować fundamenty dla trwałego nacisku promocyjnego.