Swindon 0-1 Chesterfield Six Things:Spireites szczęśliwi

Caldwell cieszy się pierwszą wygraną jako szef Spireites – leaguemanagers.com

Zwycięzca Reece Mitchell w 93. minucie dał Chesterfieldowi zwycięstwo 1:0 w ich starciu o spadek ze Swindon – ale jakie są kluczowe punkty dyskusji z gry?

Swindon grał z tyłu

Gary Caldwell powiedział po meczu, że plan jego drużyny polegał na pozostawieniu jednego z obrońców Swindon na piłce i zaznaczeniu wszystkich innych. Oznaczało to brak presji na piłkę z Chesterfield i kiedy Krystian Dennis zbliżył się do Nathana Thompsona czy Raphaela Rossi Branco, nie okazał agresji, by go ukraść. Brak poparcia dla Dennisa i krępy Sylvain Ebanks-Blake oznaczał, że obrońcy Swindona, plus bramkarz Lawrence Vigouroux, nie spieszyli się w posiadaniu. Zawsze grali to w środku pola i ta część gry Swindona działała.

Brak ruchu na górze

Problemy Swindona pojawiły się, gdy dostali się do przeciwnej połowy. Chociaż większość krytyki skierowana jest pod adresem Antona Rodgersa, spróbował kilku nad górnymi piłkami, ale tacy jak Jonathan Obika i Luke Norris nie biegali na nich. Jako lewostronny z handlu, pomocniczy prawicowy James Brophy niechętnie używał prawej stopy, a po drugiej stronie, Brandan Ormonde-Ottewill nie spieszył się z dośrodkowaniami. Podczas jednej z jego trafień Norris zobaczył woleja szeroko rozstawiony na tylnym słupku w 17. minucie, zanim Thompson pokonał rzut wolny Rodgersa z podobnej pozycji dwa później.

Spokojna pierwsza połowa

To była pierwsza połowa, w której żaden zespół nie mógł wykorzystać słabości drugiego. Chesterfield zbyt szybko wycofał się ze Swindon, Angel Martinez wyglądający pasywnie w pomocy, jednak Swindon był nieśmiały i cofał się, ilekroć znajdowali miejsce. Na równi, ilekroć Chesterfield lewy skrzydłowy obrońca Dan Jones wysuwał się do przodu, Bradley Barry dał mu przestrzeń do przejścia z zaawansowanego obszaru, ale niewielu graczy Chesterfield było w polu. Bezbramkowy wynik po pierwszej połowie był spowodowany brakiem ataku obu drużyn, tak samo jak dobra obrona.

Goddard wyglądał jasno

John Goddard zastąpił anonimowego Bena Gladwina w przerwie. Ofensywny pomocnik wyglądał żywo z pozytywnym ruchem, co pozwoliło mu dostać się z tyłu i wywołać 15-minutową presję Robins. W tym czasie, Rodgers i Obika strzelili, zanim popęd Brophy'ego został dobrze uratowany przez Thorstena Stuckmanna, ponieważ Chesterfield czasami miał wszystkich 11 graczy na trzecim miejscu w defensywie.

Klucz subskrypcyjny dla Spireites

W przeciwieństwie do pomocników Chesterfielda w pierwszych 86 minutach, obnażając być może Sama Hirda, Zastępca Dan Gardner walczył o piłkę. Chesterfield miał najlepsze szanse w meczu, kiedy Ched Evans wyrównał do swojego rezerwowego Reece'a Mitchella, który w trzeciej minucie doliczonego czasu strzelił do domu. Środkowi obrońcy Ian Evatt i Tom Anderson byli silni w drugiej połowie, zespół prawie nic nie stworzył przez 92 minuty i może uważać się za szczęściarza, że ​​wygrał.

S szanse na przeżycie

Cel Mitchella prawdopodobnie będzie miał największy wpływ na perspektywy przetrwania Swindon. Robins są teraz o trzy punkty od bezpieczeństwa, w ciągu najbliższych czterech tygodni zagra cztery z sześciu najlepszych dywizji. Późny dramat daje przebłysk nadziei Chesterfieldowi, którzy potrzebują około pięciu zwycięstw w ostatnich 11 meczach. Ich występ sugeruje, że jest to mało prawdopodobne, ale nadzieja jest wieczna.