West Bromwich Albion 1-1 Reading Six Things:Baggies trzymane w Hawthorns

W opowieści o niekarnych i jednokaraniu W dużej mierze dominująca druga połowa z West Bromwich Albion w środowy wieczór nie wystarczyła, aby zapewnić zwycięstwo; zostali zremisowani 1-1 przez porywającą stronę Reading, gdy szok otwierający Ovie Ejaria został anulowany przez rzut karny Kennetha Zahore'a. Oto nasze Sześć rzeczy z konkursu.

Mocny start ze strony Slavena wkrótce ucichł

Wczesne etapy konkursu wskazywały, że pierwsza połowa była inna niż ta, która miała miejsce. West Brom rozpoczął z bardzo wysoką intensywnością, a Romaine Sawyers dyktował z pomocy, Grady Diangana wybierał triki i triki, a Matt Phillips wyglądał żywo ze swoim bezpośrednim polem do biegania. W tym okresie pojawiły się również znaki zapytania, po raz pierwszy, nad systemem 3-1-4-2 Jose Gomesa; tendencja skrzydłowych Andy'ego Yiadoma i Omara Richardsa do trzymania się dobrze w przeciwnej połowie oznaczała, że ​​Pele był czasami zalany, gdy chronił tylną trójkę. Czytanie ustabilizowało sprawy do pewnego stopnia, gdy Ovie Ejaria spadła nieco głębiej w lewo, aby zapewnić więcej ubezpieczenia. Połączenie gry Yiadom z Johnem Swiftem, którzy mieli tendencję do wędrowania do właściwego kanału, reprezentował najbardziej prawdopodobną drogę do bramki Reading na wczesnym etapie; Szybki strzał poza cel, przed zobaczeniem mocnego rzutu wolnego sparowanego przez Sama Johnstone'a.

Czytanie krótkie z punktu centralnego

George Puscas zagrał w niedzielę, kiedy dano mu swobodę dryfowania do prawego kanału, a następnie wcinania się do środka. Tutaj, został poproszony o grę jako zdecydowanie najbardziej zaawansowany napastnik, rola, która niekoniecznie mu odpowiadała; być może nie potrafił utrzymać piłki w górze. Oznaczało to również, że kiedy Reading grał od tyłu z trzema środkowymi obrońcami – Mattem Miazgą, Michael Morrison i Liam Moore – a także trzymający pomocnik w Pele, skrzydłowi byli tak wysoko, że Miazga i Moore walczyli o opcje w posiadaniu, co zaprosiło prasę West Brom. Gdyby w tym momencie Reading miało silniejszego środkowego napastnika, zdolnego do prowadzenia linii i oferującego bezpośrednią opcję, być może łatwiej byłoby im ominąć prasę i wejść na przeciwną połowę.

Druga połowa presji Albionu

Być może powód, dla którego West Brom starał się naprawdę wyprzedzić swoich przeciwników i stworzyć wyraźne szanse w pierwszej połowie, było dlatego, że nie wprowadzili swoich bocznych obrońców – Darnella Furlonga i Kierana Gibbsa – do gry w ostatniej trzeciej. To zmieniło się nieznacznie w drugiej połowie, kiedy Gibbs wykonał kilka bardziej impulsywnych serii, podczas gdy Furlong rozciągał grę, aby utrzymać szerokość, gdy Matt Phillips dryfował w polu. Furlong poderwał Austina, który, generalnie przez większą część wieczoru brakuje ostrości ruchu, mógł tylko znaleźć stopy bramkarza Rafaela Cabrala, zapewniona obecność w celu czytania.

Mieszany finał dla Ejaria

Gdyby Slaven Bilic nie był zadowolony z wiadomości, że jego drużyna odrzuciła kilka apelacji w drugiej połowie z rzutów karnych – roszczenia o faul na zachwycająco kreatywnym Filipie Krovinovic zostały odrzucone wkrótce po godzinie – byłby wściekły, gdy goście wyszli na prowadzenie. . Niespodziewanie, Ejaria podniósł piłkę w połowie drugiej połowy, podszedł do przodu i oddał strzał w 71. minucie w lewym górnym rogu, aby wywołać radość na wyjeździe. Niestety dla Ejaria, jego bohaterstwo trwało zaledwie 17 minut; popełnił również faul na Krovinovic, który doprowadził do kary, z której Kenneth Zahore, efektowne z ławki, minął Rafaela Cabrala. Gospodarze mogli go wygrać, ale po pięknym podaniu z udziałem Krovinovica i rezerwowego Matheusa Pereiry, ten ostatni zjechał na nartach z wnętrza pola karnego.

West Brom obiecujący, ale niekompletny

Dla West Brom, ten punkt reprezentuje straconą okazję, aby wejść na szczyt mistrzostw na tym wczesnym etapie. Albion wyglądał bardzo ekscytująco w przebłyskach, szczególnie wyróżniały się występy Krovinovica i Sawyersa, podczas gdy Semi Ajayi radził sobie dobrze na środku obrońcy, stanowisko Bilic widzi, że Nigeryjczyk ugruntowuje się na dłuższą metę. Jeśli boczni obrońcy Furlong i Gibbs potrafią wykonywać nieco odważniejsze biegi na wcześniejszych etapach rozgrywek, wtedy będą bardziej produktywni, gdy wejdą na ostatnią tercję – i być może, jeśli Zahore zarobi więcej startów za swoje potężne wbieganie na szczyt – to może drużyna Slavena Bilica może zmienić się w osobę z ogromnym potencjałem, do czegoś bliższego całości, zwycięski pakiet promocyjny. W oparciu o dominację drugiej połowy, był to prawdopodobnie ich najbardziej imponujący pokaz w tym sezonie.

Postęp w czytaniu

Do czytania, wieczorna praca reprezentuje zakończenie zachęcającego, czteropunktowego holu, który rozpoczyna sezon. Widzieliśmy, w niedzielnym wyburzeniu Cardiff 3-0, jakie szkody mogą wyrządzić drużynom w przyszłości, ale ten występ – kiedy ich próby gry z tyłu nie szły tak pomyślnie, jak by sobie tego życzyli – pokazał ich zdolność adaptacji. Gotowość Royals do kopania i umieszczania ciał na linii – z obrońcami trzykrotnie broniącymi swojego pola karnego – zadowoli menedżera Jose Gomesa. Portugalski szef wydaje się mieć smykałkę do zmieniania graczy, którzy byli postrzegani jako niezwykle utalentowani, ale mający wątpliwe nastawienie gdzie indziej – Ejaria i Lucas Joao, którzy przeszli dzielną zmianę z ławki – na takie, które naprawdę pracują dla zespołu. Na podstawie tego dowodu Royals przekroczą 50-punktowy znak szybciej niż większość się spodziewa.