Crewe 5-0 Grimsby:Osiem rzeczy, których się nauczyliśmy

Dagnall odpala dom – skysports.com

Pierwsza połowa klamer od George'a Coopera i Chrisa Dagnalla, wraz z późnym golem Calluma Cooke'a, Crewe Alexandra odnotowała rozbiórkę Grimsby Town 5-0. Ale czego nauczyliśmy się z gry?

Śmiałe roszczenie Artella potwierdzone

Przed grą, Szef Crewe, David Artell, twierdził, że jego drużyna ma lepszych graczy technicznych niż Grimsby, mimo, że mieli wtedy 11 punktów straty. Jego pozornie wątpliwe komentarze były prawdziwe w sobotę, z kolejarzami o wiele bardziej zdolnymi w ostatniej trzeciej.

Odsłonięty prawy bok Grimsby'ego

Sprytny ruch napastników Chrisa Dagnalla i Jordana Bowery'ego zmusił pomocników Grimsby'ego do przeciążenia lewej strony boiska. Crewe następnie zmienił grę ostro, dzięki czemu George Cooper zyskał akry przestrzeni na drugiej flance, za wysuniętymi prawicowymi obrońcami Grimsby'ego, Bena Daviesa. Odwiedzająca trzyosobowa obrona Gavina Gunninga, Danny Collins i Shaun Pearson często byli zbyt wolni, by zamknąć. Cooper skorzystał, omijanie Jamesa McKeown'a z wąskiego kąta po dobrej pracy Cooke'a.

Pierwsza połowa Crewe

Crewe przejęło kontrolę po drugim golu, kiedy Dagnall uderzył do domu z bliskiej odległości, zanim został obalony, a Cooper znakomicie wykorzystał rzut wolny. Duet był ponownie zaangażowany w czwarty, kiedy Dagnall chwycił swoją drugą, po tym, jak Bowery włączył dostawę Coopera. Za każdym razem, gdy pojawiali się kolejarze, wyglądali na groźne.

Lepsze zaklęcia Grimsby

Między bramkami Crewe w pierwszej i drugiej połowie pierwszej połowy – i przez 15 minut na początku drugiej połowy – Grimsby miał okresy rozgłosu. W tych okresach zdobywali więcej drugich piłek i lepiej zachowywali posiadanie piłki. Jamey Osborne był od czasu do czasu błyskotliwym błyskiem, a jego dwa strzały z dużej odległości stanowiły najlepsze wyniki Town w pierwszej połowie, zanim Awasi Asante zmarnował dwie dobre szanse w drugiej połowie w ciągu 30 sekund. Asante i Sam Jones nękali środkowych obrońców George'a Raya i Bena Nugenta bardziej niż piłkarzy, których zastąpili, Adi Yusuff i Callum Dyson, zrobił w pierwszej połowie. Kolega przybyły w połowie gry, Tom Bolarinwa, nie miał produktu końcowego, ale przynajmniej wyglądał żywo i gonił piłkę, co jest więcej niż można powiedzieć o innych.

Grimsby musi być bardziej wnikliwy

Kiedy Crewe przejęło kontrolę w środku pola, zaatakowali ostatnią trzecią bez strachu. Kiedy Grimsby to zrobił, byli zbyt wolni, by wyrzucić piłkę szeroko, przekroczyć go lub strzelać i gdyby byli bardziej oportunistyczni w dobrych obszarach, mogli zdobyć gola lub dwa. Nie należy winić dodanych napastników, że kontrola drugiej połowy trwała zaledwie 15 minut, ale zamiast tego na środku pola, który nie wspierał ich nacisku.

Hollands był cicho skuteczny

Brak produktywności Grimsby podczas ich lepszych zaklęć wiele zawdzięcza wkładowi Danny'ego Hollandsa, którzy porządnie patrolowali postępowanie w środku pola. Były stażysta Chelsea był przez cały czas dyscyplinowany i uzupełniał wszelkie luki przed obroną, coś, czego brakowało odwiedzającym.

Ainley błyszczy

Zastępca Callum Ainley wykorzystał swoją szansę, by zabłysnąć z ławki, wygrywanie rzutów wolnych, stale mierzą się z obrońcami. Fani Grimsby mieli humor zaśpiewać „0-0 w drugiej połowie”, ale nawet to wątpliwe osiągnięcie zostałoby im odebrane. Po 87-minutowym najeździe Ainleya na Collins, skrzydłowy rzucił się do przodu i wyciągnął piłkę z powrotem do Cooke'a, który wystrzelił piątą bramkę dla Alexa.

Bignot rozmawia z niezadowolonymi fanami

Po ostatnim gwizdku Trener Grimsby, Marcus Bignot, potraktował rozmowę o swojej drużynie na boisku jako sposób na to, by jego piłkarze poczuli gniew odwiedzających go kibiców. Następnie przeprosił ich za wyniki zespołu i zobowiązał się rozwiązać problemy w następnym meczu, który jest przeciwny w formie Mansfield Town. Na dzisiejszych dowodach twierdzenie, że 13. miejsce Mariners ma lepszy zespół niż siódme miejsce Stags, byłoby pozytywnym początkiem.