Preston 0-0 Bolton Six Things:obrona na górze

Mavididiego, rozpoczęcie piątej gry EFL, szamotanie się z Henrykiem, który jest w swoim 18. sezonie – skysports.com

Kiedy Preston grał w pierwszej połowie derbów Lancashire, a Bolton w drugiej, ewentualny remis 0:0 był uczciwym odzwierciedleniem równowagi gry. Oto sześć rzeczy z gry.

Zestawy utworów Gallaghera

Preston grał na przedniej nodze przez pierwsze 30 minut, kiedy stworzyli różne możliwości z samych dostaw Paula Gallaghera. Szkot wykorzystał swój rzut rożny w piątym minucie, by rozegrać jeden-dwa z Callum Robinsonem i wyjść poza Marka Little'a, przed wymuszeniem zatrzymania się z bliskiej odległości od Bena Alnwicka. Zaraz po tym, krzyż 33-latka został prawie zwrócony do domu przez Paula Huntingtona na tylnym słupku, ale kąt okazał się zbyt ciasny, zanim Andy Boyle i Tom Barkhuizen również wyszli poza cel.

Barkhuizen i Mavididi

Barkhuizen wyglądał na zagrożenie w pierwszej połowie swoim ruchem i kreatywnością, powodowanie problemów po prawej stronie dla Antonee Robinson, który cierpiał na brak wsparcia ze strony Adama Armstronga. Barkhuizen dobrze współpracował z szybkim napastnikiem Stephy Mavididi, który często zajmował prawy kanał i pokonał lewostronnego środkowego obrońcę Marka Beeversa. Mavididi zbliżył się dwukrotnie, prowadził dośrodkowanie Kevina O'Connera w 30. minucie, zanim potężny bieg sprawił, że wymusił obronę przed Alnwick.

Jednowymiarowe kłusaki

Zagrywkę dla strzelca Gary'ego Madine'a często grał bramkarz Alnwick, lub środkowy obrońca David Wheater, co ułatwiło sprawę środkowym obrońcom Prestona, Boyle i Huntington. Nawet gdy Madine wygrała pierwsze piłki, tak jak zrobił to trzy razy w ciągu pierwszych 60 sekund, był wypychany z pomocników, takich jak Ben Pearson, wykazujących się wielką starannością w defensywie. Sammy Ameobi był najbardziej żywiołowym zawodnikiem Boltona w pierwszej połowie:prawy skrzydłowy zagrał lewą nogą Josha Velę, który przeleciał wąsko.

Kolejny obrońca Prestona ranny

Lilywhites stracili kontrolę nad postępowaniem w drugiej połowie, gdy Gallagher zobaczył mniej czasu na piłce, a atakujący kwartet zaczął się męczyć. Przeszkodziła im niewielka kontuzja lewego obrońcy O’Connora, którzy zostali na boisku z powodu braku naturalnego zastępcy, z Gregiem Cunninghamem, Josha Earla, Ben Davies i Tommy Spurr są niedostępne. Odtąd, mieli wrażenie, że trzymają się strony. Daryl Horgan, Daniel Johnson i Josh Harrop wszyscy włączyli się do walki, ale żaden z nich nie widział wystarczająco dużo piłki w ostatniej trzeciej części, aby odcisnąć swoje piętno, taki był konserwatyzm pomocnika.

Spóźniony rajd Boltona

Odwiedzając prawego obrońcę Little próbował zaostrzyć problem z lewą obrońcą Prestona kilkoma potężnymi biegami, które nie zostały nagrodzone, ponieważ tempo wzrosło dziesięciokrotnie po przerwie. Kłusaki były szybsze do drugich piłek, Robinson wszedł dalej na boisko, Darren Pratley narzucał się bardziej w pomocy, podczas gdy Beevers czuł się komfortowo z Mavididi. W ich najlepszych wysiłkach w grze, Armstrong wywrócił Caluma Woodsa na lewą stronę, zanim wykonał wysiłek prawą nogą, co zostało odepchnięte przez Chrisa Maxwella.

W podsumowaniu

Obie drużyny grały dobrze w jednej połowie, ale musiał być bardziej kliniczny w ostatniej trzeciej części, kiedy byli na szczycie. Preston może wyczuć straconą okazję do przejścia do górnej połowy, zanim ludzie wokół nich jutro rozpoczną grę. Jednak nazwa gry to pozostawanie w pobliżu środka stołu, dopóki niektórzy obrońcy nie będą mogli wrócić do formy – nie wspominając o napastnikach Seanie Maguire i Jordanie Hugillu. Bolton tymczasem mogą nabrać otuchy po sześciu meczach bez porażki. Nie znajdują się jeszcze w ostatniej trójce, ale więcej występów w drugiej połowie, takich jak ten w Deepdale, i sprawy będą wyglądać nieco jaśniej.