Portsmouth 1-1 Plymouth:Sześć rzeczy, których się nauczyliśmy

Jervis kiwa głową w otwieraczu – bbc.co.uk

Wbicie z drugiej połowy Gary'ego Robertsa skasowało strzał głową Jake'a Jervisa w pierwszej połowie, co oznacza zasłużony remis 1-1 między Portsmouth i Plymouth na Fratton Park – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Jasny początek Plymouth

Drużyna Dereka Adamsa zachowała odpowiednią równowagę w pierwszej połowie między byciem zwartym, ale także zebranie wystarczającej liczby mężczyzn, aby wesprzeć Ryana Taylora i zagrozić krzyżami. Zrobili to, aby strzelić otwierającego w 11 minucie z Garym Sawyerem, który rzadko trapił się defensywnie, odgrywanie roli. Po dobrym podaniu od Grahama Careya, wybrał wspaniały krzyż na tylnym słupku dla Jervisa, który wykorzystał swoją przewagę wzrostu nad Endą Stevensem, aby dać Plymouth zasłużone prowadzenie.

Portsmouth nie miało centralnego punktu

Gospodarze mieli najlepszą szansę na połowę w 33. minucie, kiedy strzał Kala Naismitha z dystansu został przełamany przez Luke'a McCormicka, ale Roberts nie zdołał wykorzystać dobicia. Żaden ze wspomnianych napastników Pompejusza nie miał na tyle atletyki, by zająć mocną linię obrony Argyle'a. Ich koledzy z drużyny rzadko mieli możliwość grania wcześnie piłkami do przodu i czasami byli winni nadmiernej gry.

Solidna linia tylna Argyle

Plymouth znakomicie bronił swojego pola. Yann Songo’o szybko zdusił niebezpieczeństwo, a Sonny Bradley walczył dalej pomimo jego wczesnego pukania, Środkowi obrońcy dobrze chronieni przez zdyscyplinowany pomocnik. Matthew Kennedy ciężko pracował, aby stłumić groźbę ataku prawego obrońcy Portsmouth, Garetha Evansa, a skrzydłowy Plymouth oddał strzał w 35. minucie. Wspomagany przez destrukcyjny ruch Carey, przemknął obok Evansa i Christiana Burgessa w polu Portsmouth, ale trafił w boczną siatkę.

Silna lewa strona Portsmouth

Ludzie Paula Cooka byli na topie przez większą część drugiej połowy, lewy obrońca Stevens, ich najbardziej wpływowy gracz. Przechodząc między nim trójkąty, Naismith i Kyle Bennett wywrócili Oscara Threlkelda i jego kolegów z drużyny po prawej stronie Argyle'a. Pomysłowy Bennett chwycił podanie Matta Clarke'a w 58. minucie i przebił piłkę do najbliższego słupka. gdzie został złapany między Songo’o a McCormickiem, Roberts czerpie korzyści z zamieszania, aby podpiąć się do domu.

Plymouth zdecydował się na remis

Portsmouth kontynuowało sondowanie, ale ograniczało się do dalekosiężnych wysiłków Carla Bakera i Bennetta, z których oba były wygodnie trzymane przez McCormicka. Plymouth nie wykazywał tak dużej ambicji ofensywnej, jak we wcześniejszych etapach gry, ale pokazał organizację defensywną, która skierowała ich na kurs awansu.

Co to znaczy

Remis Luton 2-2 z dolnym klubem Leyton Orient przesuwa oba kluby o krok bliżej do nieuniknionego miejsca w pierwszej trójce. Plymouth, 12 punktów za Luton, mają wygrać swój pierwszy awans od 13 lat i Portsmouth, osiem czystych, pierwszy w 14. Po latach trudu i niegospodarności finansowej, restrukturyzacja poza terenem i pozytywna rekrutacja przywróciły dobre czasy na południowe wybrzeże.