Czytanie 1-0 Fulham Sześć rzeczy:bohaterstwo Al-Habsiego

Kermorgant chwyta zwycięzcę – bbc.co.uk

Reading przechodzi do finału baraży o mistrzostwo po wygranym 2-1 półfinałowym dwumeczu nad Fulham, zabezpieczony dzięki karnej drugiej połowie Yanna Kermorganta w jedynym golu na stadionie Madejskiego. Ale czego nauczyliśmy się z meczu?

Solidny początek czytania

Yann Kermorgant i Lewis Grabban ścisnęli się na początku, zmuszając Tomasa Kalasa i Tima Reama do powrotu. Wynikające z tego nerwowe odprawy sprawiły, że Fulham początkowo miało trudności z narzuceniem swojej gry, a Reading miał pierwsze dobre otwarcie w 12 minucie. Podniesiona dostawa Joeya Van Den Berga pozwoliła Grabbanowi i Kermorgantowi połączyć, z mocnym pędem tego ostatniego z krawędzi pudła szeroko przechylonej przez Marcusa Bettinelli.

Niebezpieczna prawa flanka Fulhama

Fulham poprawił się w połowie pierwszej połowy. Zaatakowali w prawo przez odwróconego obrońcę Ryana Fredericksa, który wszedł do środka, aby oddać strzał z lewej nogi, co wymusiło dobrą 17. minutę obronę przed Ali Al-Habsi z jego bliskiego słupka. Omański stoper został ponownie wezwany do akcji, aby odepchnąć Toma Cairneya z rzutu wolnego w 27. minucie, potem kontynuacja Sone Aluko. Z obiema stronami naturalnie nachylonymi do utrzymania piłki, posiadanie rzadko przechodziło z rąk do rąk.

Fajny Kermorgant

Reading rozpoczęło drugą połowę z większym zaangażowaniem niż w jakimkolwiek momencie gry, Grabban zmierza w ręce Bettinelli z wnętrza pudełka w ciągu kilku sekund. Mieli rzut karny w 49. minucie po rzekomej piłce ręcznej Kalasa, a Kermorgant uderzył mocno i nisko, aby umieścić Reading na czele. Royals mogli mieć sekundę z dalszą dobrą grą po lewej stronie, ale migawka Grabbana wymusiła dobry refleks od bramkarza, a John Swift nie był w stanie oddać dośrodkowania na tylnym słupku z rozwartą bramką.

Presja Fulhama

Ta panna od Swifta wyglądała na potencjalnie kosztowną w ostatnich 25 minutach, podczas którego Fulham sondował niebezpiecznie. Lewej stronie Readinga nie pomógł Chris Gunter, który został zmuszony do przejścia na nienaturalną flankę po kontuzji Tylera Blacketta, co pozostawiło pomocniczy lewy obrońca wystawiony na ataki Fryderyka i Aluko.

Bohaterowie defensywni

Dośrodkowanie tego ostatniego w stronę rezerwowego Chrisa Martina zostało dzielnie zduszone przez Al-Habsi, kto zapukał, robiąc to, niedługo po przewróceniu się zapętlonego wysiłku Kevina McDonalda. Byłemu bramkarzowi Wigan umiejętnie asystowała ostatnia deska obrony ze swoich środkowych obrońców, który dokonał kilku kluczowych interwencji. Tiago Ilori był znakomity w swoim trzecim starcie od stycznia, Joey Van Den Berg był kolosalny, mimo że preferował defensywną rolę pomocnika, podczas gdy Liam Moore kontynuował formę, która uczyniła go pretendentem do tytułu Gracza Roku. Ta nagroda, jak nocny zawodnik meczu, udał się do Al-Habsi, po raz kolejny plaga odwiedzających Berkshire.

Co to znaczy

Pomimo porażki, Fulham może z dumą spoglądać wstecz na ten sezon, poczynił ogromne postępy i zagrał jedne z najlepszych piłek w dywizji. Czytanie zaczyna się wyczekiwać na Wembley, gdzie zmierzą się z Huddersfield lub Sheffield Wednesday, aby dotrzeć do ziemi obiecanej.