Wigan 0-1 Sheffield Wednesday:Pięć rzeczy, których się nauczyliśmy

Wallace chwyta zwycięzcę – mirror.co.uk

W podstępnym romansie w West Lancashire, dobra obrona Sheffield Wednesday i pierwsza połowa Rossa Wallace'a zapewniły im zwycięstwo 1:0 nad Wigan. Ale czego nauczyliśmy się z gry?

Mężczyźni z przodu byli izolowani

W pierwszej połowie, Napastnikami na boisku byli Will Grigg dla Wigan, podczas gdy Fernando Forestieri i debiutant Jordan Rhodes zaczęli w Sheffield Wednesday. Grigg i Forestieri strzelili bramki w systemach atakujących, podczas gdy wiele bramek Rhodesa dla Blackburn zbiegło się z celem Rudy'ego Gestede. Jednakże, żaden z nich nie ma ekstremalnego tempa ani siły, które pozwalają im samodzielnie prowadzić linię. Skoki Sama Morsy'ego i dziwnie przyzwoite dośrodkowanie Michaela Jacobsa były zakresem wsparcia Grigga, podczas gdy Forestieri i Rhodes żywili się resztkami dla gości.

Obrona była na szczycie

Środowy uderzający duet był często proszony o kontrolowanie puntów Keirena Westwooda na polu, który okazał się jedzeniem i piciem dla Dana Burna i Jake'a Buxtona, pomimo niedoboru wysokości tego ostatniego. Glenn Loovens był silny w powietrzu w środę, podczas gdy jego środkowy obrońca, prawostronny Vincent Sasso bardziej ofensywny niż prawy obrońca Jack Hunt.

Środa miała swój najlepszy okres przed przerwą

Maruder Sasso i jeden-dwa z Rossem Wallace'em rozpoczęły najlepsze zaklęcie Sheffield Wednesday w grze, krótko przed przerwą. Ich gra w tym czasie spadła z lewej strony, gdy Adam Reach i Barry Bannan dorośli do gry, krzyż Daniela Pudila prowadzący do kolejnych zakrętów, jeden z nich ustawiający odbity wysiłek Reacha, który rozszedł się szeroko. Skorzystali, gdy Rhodes uderzył ukośną kulą Sasso, a Wallace zastosował improwizowane wykończenie na bliskim słupku.

Wigan odrzucił szanse w drugiej połowie

Sheffield Wednesday stworzył niewiele, jeszcze zdobył, będąc na szczycie. Wąski wysiłek Morsy'ego zmusił Westwooda do odruchu obrony, którzy następnie wymagali leczenia na początku drugiej połowy, przed zastępczym Jamesem Weirem głową nad znakomitym dośrodkowaniem Michaela Jacobsa. Oparzenie, jeden z najlepszych graczy na boisku, miał dwie pełne nadziei, ale bezowocne próby w połowie połowy, podczas gdy prawy obrońca Callum Connolly zobaczył, że jego wyrównujący bramkarz został kontrowersyjnie oznaczony na spalonym.

Dobra obrona wystarczy na środę

Latyjczycy stworzyli niewiele więcej niż ich przeciwnicy i dostrzegli pewne zalety terytorialne, jednak nie kapitalizowali. Z niechęcią do przyjmowania mężczyzn w boksie i brakiem jakości, kiedy to robili, punkt byłby maksymalnym, na jaki zasłużyli. W grze, z której żadna ze stron nie powinna przyjmować zbyt wielu pochwał, Dobra obrona Sheffield Wednesday wystarczyła, aby zapewnić im zwycięstwo.