Norwich 1-1 Ipswich:Pięć rzeczy, których się nauczyliśmy

Norwich nie ma szczęścia do rysowania – skysports.com

Norwich zdominował Ipswich przez długie okresy na Carrow Road, ale musieli zadowolić się punktem, gdy uderzenie Jacoba Murphy'ego anulowało główkę Jonasa Knudsena. Czego nauczyliśmy się z gry?

Norwich kreatywna, ale marnotrawna w pierwszej połowie

Norwich grało z większym zapałem niż ich rywale. Zaatakowali szybko lewą stroną wcześnie przez Mitchella Dijksa, którzy przeszli kusząco dla Camerona Jerome'a ​​i Wesa Hoolahana, ale żaden z nich nie mógł się dotknąć. Brak instynktu zabójcy był jedyną wadą zespołu, a konkretnie Jerome'a, który poza tym był niestrudzony. Norwich dostał się w dobre rejony, Jak na ironię, największy test pierwszej połowy dla Bartosza Białkowskiego wykonał zawodnik Ipswich. Kolejny krzyż Dijksa został odbity w plecy Knudsena, który nieumyślnie wymusił dobrą obronę z bliskiej odległości od bramkarza.

Ipswich postawił obronę na pierwszym miejscu

Trudno było zidentyfikować atakującą stronę planu gry Ipswich, ponieważ kopnięcie piłki do 5'7" Freddiego Searsa było zaskakująco bezowocne. Towarzysz napastnika David McGoldrick spadł głębiej i był pierwszym graczem Ipswich, który oddał choć strzał, w ciągu pięciu minut od usłyszenia gwizdka do przerwy. Musiał sam i pod presją zdobyć trzech najlepszych piłkarzy Norwich, swoim wysiłkiem nawiązał zły kontakt.

Białkowski uratował drugą połowę Ipswich

W pierwszej połowie, tym, co powstrzymywało Norwich przed skorzystaniem z ich presji, była słaba strzelanina, ale w drugim to był Białkowski. W ciągu 15 minut od wznowienia gry bramkarz obronił strzały głową Jerome'a ​​i Stevena Naismitha, podczas gdy strzał głową Dijka został wykluczony z piłki ręcznej. Jego praca okazała się nieoceniona, gdy Jordan Spence, który zainicjował dwa lepsze otwarcia Ipswich, dośrodkowany do Jonasa Knudsena, który skinął głową wbrew biegowi gry.

Okręty podwodne Norwich wyglądały jasno

Norwich wygląda na sfrustrowanego po bramce, więc ironią losu było to, że ich jedyny cel przyszedł po jednym z kilku okresów, w których nie zagrażali. Niektóre cierpliwe budowanie gry sprawiło, że żywy Jacob Murphy pokonał Białkowskiego na jego bliskim słupku potężnym napędem. Brat Murphy, Josh, wyglądał żywo po zastąpieniu Naismitha, podczas gdy męczący Wes Hoolahan ustąpił miejsca Alexowi Pritchardowi, który wymusił kolejną dobrą obronę.

McCarthy bardziej zadowolony szef

Uparty Polak w drugiej połowie pracy bramkowej oznaczał, że Ipswich odszedł z punktem, który publicznie wycelował Mick McCarthy. Ambicje szefa urodzonego w Barnsley zostały jasno określone dzięki konfiguracji jego zespołu i zadowoleniu po meczu. podczas gdy Alex Neil jest bardziej sfrustrowanym człowiekiem. Jego drużyna straciła szansę na zamknięcie sześciopunktowej przewagi między sobą a pierwszą szóstką zwycięstwem, a także prawa do przechwałek, które by się z tym wiązały.