Man City 1-1 Liverpool Pięć rzeczy:rozrywka

Firmino walczy z Fernandinho i Sterlingiem – goal.com

W grze pełnej szans i akcji na bramkę, trudno uwierzyć, że skończyło się tylko dwoma bramkami. Przyszli, gdy James Milner skonwertował karę w drugiej połowie, a Sergio Aguero odpowiedział późno – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Wczesne tłoczenie miasta

Manchester City był często krytykowany za zbytnią bierność po utracie posiadania piłki, ale nagląca ideologia Pepa przeniknęła do ich występu w pierwszej połowie. Nowo odkryta agresja zapewniła im silną przyczepność na środku pola, z którego szybko atakowali szerokie obszary. Wczesne dostawy Raheema Sterlinga wymusiły desperackie odprawy od Ragnara Klavana i Joela Matipa, przed skrzydłowym połączył się z Leroy Sane na przerwie. Strzał Niemca w 20. minucie został uratowany przed Davidem Silvą, który również wyglądał na bardziej zdyscyplinowanego niż w poprzednich sezonach, zwolniony.

Sporadyczne chwile Liverpoolu

Liverpool pokazał przebłyski niebezpieczeństwa w pierwszej połowie. Szybki Sadio Mane chwycił słabe podanie Johna Stonesa i pokonał powolnego Nicolasa Otamendi, ale został uduszony przez Willy'ego Caballero. Mane wygrał rzuty wolne, które Philippe Coutinho wykonał słabo, ale Brazylijczyk podkręcił się szeroko w 34. minucie po pierwszym połączeniu z rodakiem Roberto Firmino.

Odpuszczenie Liverpoolu

Te chwile dla Liverpoolu były odizolowane w pierwszej połowie, na które składała się głównie presja ze strony miasta. Gospodarze byli najbliżsi, gdy Kevin De Bruyne grał przez Sane'a, który wyrównał, ale ani Sterling, ani Fernandinho nie mogli nawrócić się pod presją. Liverpool wykorzystał swoją porcję szczęścia jako trampolinę do lepszego końca pierwszej połowy, w którym Firmino i Lallana zbliżyli się, i pozytywny początek drugiego.

Błąd Clichy

Gael Clichy poślizgnął się w złym momencie, więc kiedy Emre Can zagrał sprytną piłkę do napastnika, spanikował i powalił odbiorcę Firmino. przeciwko swojemu staremu klubowi Milner wykorzystał rzut z rzutu karnego, aby dać Liverpoolowi prowadzenie w najlepszym okresie gry. Wygląda na zwartą po bramce, mogli dostać drugi w przerwie, ale Firmino odmówił jeden na jednego przez Willy'ego Caballero.

Późna presja miasta

Przełączniki Guardioli skorzystały na City. Jako prawy obrońca Fernandinho przeniósł się do bardziej centralnej roli, oferując więcej energii niż odlatujący Yaya Toure, którego zastąpił Bacary Sagna. De Bruyne był doskonały po przejściu na prawe skrzydło, a jego znakomita bramka doprowadziła do wyrównania w 68. minucie, Aguero dotyka domu z bliskiej odległości. On i De Bruyne połączyli się jeszcze dwa razy, pierwszy traci grunt pod nogami, zanim ten drugi uderzył w słupek, zanim Aguero nietypowo strzelił nad kolejnym świetnym dośrodkowaniem swojego belgijskiego kolegi z drużyny. Sam Liverpool przegapił opiekuna przez Lallanę po wycofaniu Firmino, ale remis był sprawiedliwym wynikiem fascynującej gry.