Manchester United 3-2 Southampton:Siedem rzeczy

United podnosi puchar – dailystar.co.uk

Brawa Zlatana Ibrahimovica pomogła Manchesterowi United podnieść Puchar EFL dzięki szczęśliwemu zwycięstwu 3:2 nad Southampton – ale czego nauczyliśmy się z finału?

Southampton zagroził z lewej strony

Kiedy dośrodkowanie Ryana Bertranda spowodowało moment niezdecydowania na tylnej linii United w wymianach otwarcia, wydawało się, że będzie to główna siła Southampton. W pierwszej połowie lewy obrońca spisał się znakomicie, pomógł niechęć Juana Maty do powrotu i wątpliwej pozycji Antonio Valencia. Bertrand zamienił piłkę do innego obrońcy Cedrica Soaresa w dziesięciu minutach, a Manolas Gabbiadini trafił do bramki. tylko po to, aby wykluczyć cel.

Zjednoczone gole wyszły z czerwonych

Oriol Romeu był w tym sezonie wybitny, ale w sobotę był częściowo odpowiedzialny za dwa gole United w pierwszej połowie zdominowane przez Southampton. Został żółtą kartką za faul na Ander Herrerze, zanim Zlatan Ibrahimovic podkręcił się w wyniku rzutu wolnego, który Fraser Forster też mógł mieć rękę. Po rzadkim mijaniu Czerwonych Diabłów, Romeu następnie nie udało się wyśledzić Jessego Lingarda, który znalazł się w domu po zwolnieniu Marcosa Rojo. Mecz mógłby się skończyć dla Southampton, gdyby sędzia uznał wysadzane ćwiekami wyzwanie Jacka Stephensa przeciwko Anthony'emu Martialowi za godne czerwonej kartki, ale młody środkowy obrońca uciekł z ostrożnością.

Sprytny ruch Ward-Prowse

James Ward-Prowse wykonał kilka dobrych dośrodkowań, podczas gdy Nathan Redmond zauważył, że jeden lub dwa uderzenia odbiły się od tyłu i obaj wykonali sprytne dośrodkowania z szerokich obszarów. Dusan Tadic zaaranżował ataki, a David De Gea wymagał niekonwencjonalnej obrony stóp w 32 minucie. Wspomniane trio otrzymało dużo miejsca, częściowo z powodu rozłączenia między obroną a pomocą United, podwójna oś Herrery i Paula Pogby pozbawiona staranności w defensywie.

Drapieżne Gabbiadini

Ward-Prowse wykorzystał słabości United przed przerwą, Kwadrat dla Gabbiadini, aby wsadził piłkę między nogi De Gea w bliskim słupku. Nie różni się od Kevina Phillipsa, Włoch miał wyraźny „zapach” okazji z bliskiej odległości, co było widoczne w obu jego celach. Święci znakomicie rozpoczęli drugą połowę i kiedy w 49. minucie piłka trafiła do Gabbiadiniego, odwrócił się i jednym ruchem wystrzelił piłkę w przeciwnym kierunku w dolny róg. Po jego strajku wydawało się, że rozpęd sprzyjałby Southampton.

United powoli przejęło kontrolę

Zamiast, Strona Jose Mourinho wyeliminowała żądło z gry dzięki dłuższym okresom posiadania, pomógł opanowanie zmiennika Michaela Carricka po przerwie. Antonio Valencia musiał zrobić jeden ważny luz na tylnym słupku, wynikowy róg, w którym Romeu uderza głową w poprzeczkę. Inaczej, United miał większą kontrolę, gdy wpływy Pogby rosły, podczas gdy Jesse Lingard miał pracowity okres przed swoim 77. minutowym wyjściem. Martial zaczął groźny bieg, by założyć absolwenta akademii, któremu odmówiła stanowcze wyzwanie Mayi Yoshidy, przed późniejszym strzelaniem z bliskiej odległości.

Zlatan bohater

Bohaterem godziny miał być Ibrahimović, który kierował wysiłkiem Stephensa przed zdobyciem zwycięzcy, pozycja w idealnie wyważonym krzyżu Herrery. Gol Szweda oznaczał złamanie serca dla Southampton, który zasłużył przynajmniej na wymuszenie dodatkowego czasu. Claude Puel nie zdołał podnieść swojego pierwszego trofeum jako szef Saints, ale może czerpać zachętę z energicznego, dynamiczny występ, który jeszcze bardziej zjednoczył klub z fanami.

Kolejny kubek dla Jose

Mourinho podniósł trofeum w czterech z ostatnich sześciu sezonów w Anglii, choć jego stonowana postawa po meczu sugerowała pewne niezadowolenie z występu. W pierwszych dwóch przejazdach Portugalczyków w Chelsea, zwycięstwo w tych rozgrywkach poprzedziło tytuł mistrzowski – Manchester United ma nadzieję, że będzie podobnym odskocznią do większych rzeczy.