Milton Keynes Dons 1-1 Stevenage Six Things:Stadion:pat w MK

Paul Tisdale – bbc.co.uk

Milton Keynes Dons i Stevenage byli zmuszeni zadowolić się remisem 1:1 na stadionie:MK w sobotę, po tym, jak uderzenie Ilias Chair w pierwszej połowie zostało anulowane przez drugą połowę Chuksa Aneke z bliskiej odległości. Oto nasze sześć rzeczy z gry.

Cagey start

Stevenage zaczął jasno i pokazał swoje groźby za pomocą ukośnych piłek, takich jak Johnny Hunt i Mark McKee, do dwóch wysokich napastników, Kurtisa Guthrie i Alexa Revella. Ten pierwszy podrzucił piłkę, a ten drugi dźgnął prosto w Lee Nichollsa, zanim Boro następnie wycofał się do bardziej zdyscyplinowanej formy, aby umożliwić swoim gospodarzom więcej posiadania. Niestety dla MK Donów, związek między jednostkami defensywnymi i atakującymi nie był całkiem widoczny w pierwszej połowie, ponieważ walczyły one o tworzenie w otwartej grze.

Wyciągi krzesełkowe Stevenage

Zdecydowanie najbardziej przyciągającym wzrok wykonawcą pierwszej połowy był Ilias Chair. Chociaż wypożyczający QPR nie jest szybki na długich dystansach, jego nisko położony środek ciężkości pozwalał mu niesamowicie szybko przyspieszać w ciasnych miejscach, co czyniło go poważnym zagrożeniem; żaden przeciwnik nie chciał ryzykować rzucenia mu wyzwania, a co za tym idzie, tak często trzymał piłkę w ostatniej trzeciej części, jednocześnie poprawiając pozycję swojej drużyny. Pasowało, dlatego, to krzesło strzeliło pierwszego gola Stevenage'a w pierwszej połowie, gdy zaproszono go do strzału spoza pola karnego, jako dobrze ulokowany, jeśli nie szczególnie potężny, wysiłek, okazało się, że jest daleko poza Nicholls.

Podwójny akt Cuthberta i Nugenta

Scott Cuthbert i Ben Nugent umocnili swoją reputację wśród najlepszych środkowych obrońców League Two. Cuthbert był agresywnym wojownikiem, zmuszanie przeciwników napastników do szerokich obszarów z dala od pozycji strzeleckich, podczas gdy Nugent trzymał fort, wypuszczanie piłek w pole karne, aby nie dopuścić do wyraźnych szans. Mimo że, Doskonała defensywa Stevenage była w dużej mierze dziełem zespołu; czułem się, jakby każdy gracz na tym czy innym etapie – nawet Chair – wpadł z powrotem do pudła, by odskoczyć, taka była zbiorowa determinacja, którą zakorzenił Dino Maamria.

Simpson centralny punkt

W pierwszej połowie, MK Dons potrzebował szybszego napastnika, aby jak najlepiej wykorzystać niecelne podania do przodu. Po przerwie huśtały się w kilku krzyżach, z Jake'em Heskethem i Callumem Brittainem coraz bardziej zaangażowanymi po prawej stronie, gra wezwała do zaatakowania tych dostaw człowieka, którego obecność była fizyczna. 59-minutowe wprowadzenie Simpsona, Jednakże, zrobił ogromną różnicę pod względem okupacji obrońców. Po tym, jak Russ Martin wymusił doskonały postój Paula Farmana, ich najlepsza szansa pojawiła się w 77 minucie, kiedy prawy róg McGrandlesa został włączony na bliskim słupku przez Alexa Gilbeya, z Agardem niezdolnym do konwersji. Następnie, na 83 minuty, Obecność Simpsona pozwoliła Chuksowi Aneke przejść przez lewy krzyż i strzelić do domu z bliskiej odległości . Stevenage choć prawdopodobnie zakończył mocniejsze, z rzutem wolnym i długim dystansem fotela, który jest po prostu szeroki, po obu stronach strzału Joela Byroma, który wyleciał poza cel po kontrataku Luthera Wildina.

Progresja w Stevenage

Zwykle, punkt do jednego z automatycznych pretendentów do awansu byłby dobrym wynikiem dla Stevenage, który nie miałby organizacji defensywnej, aby uniknąć porażki w tego typu grze w zeszłym sezonie. Chociaż stanowi krok naprzód pod względem progresji pod Maamrią jako całością, być może jest to mały krok w tył, jeśli chodzi o polowanie na miejsce w play-offach, w stroju z Hertfordshire ma teraz pięć punktów i osiem meczów do rozegrania – chociaż, mają korzystny przebieg i mogą zaufać temu wyświetlaczowi.

Upadły punkty dla MK?

Dzięki porywającemu wyświetlaczowi drugiej połowy, MK Donowie z pewnością postawili pod znakiem zapytania intensywność i motywację w ich wykonaniu, ponieważ po zerwaniu mieli wszystkie atuty terytorialne. Z różnych powodów, ich tożsamość gry nie wydaje się tak wyrafinowana jak wcześniej w kampanii, a w ostatniej trzeciej części były momenty zawahania, co sugeruje, że chodziło o to, na co zasłużyli. Chociaż przesunęli się o jeden punkt nad czwartą, bez Mansfielda i Tranmere'a w akcji, to prawdopodobnie oznacza utratę dwóch punktów w automatycznym wyścigu o awans – zwycięstwo u siebie nad Yeovil w przyszłym tygodniu jest teraz niezbędne.