Wilki 1-0 Millwall Pięć rzeczy:kontrolowany wyświetlacz

Jota świętuje krzykacza – wolves.co.uk

Oszałamiające uderzenie Diogo Joty w pierwszej połowie nagrodziło kontrolowaną wydajność Wilków zwycięstwem 1-0 nad Millwall. Oto pięć kluczowych punktów dyskusji z meczu.

Przełączniki gry Neves

Występ Wilków został ożywiony 3 minutowym ruchem, a dokładniej, autorstwa Rubena Nevesa. Były pomocnik Porto wystrzelił piłkę szeroko, zanim Matt Doherty przeszedł, aby nadciągający Neves skierował się nad barem. Jego bezproblemowa zmiana gry stała się powracającym tematem, podczas gdy Romain Saiss oferował podobną jakość techniczną, a także twardość i odwagę. Duet dominował w środku pola w pierwszej połowie, gdy Shaun Williams z Millwall i George Saville nie mieli siły i dyscypliny, aby skutecznie działać jako double-pivot.

Radość Joty

Po tym, jak Byron Webster przedwcześnie opuścił pozycję środkowego obrońcy, za tym było miejsce, które Diogo Jota wykorzystał w pewnym stylu. Po szybkim raz-dwa z Leo Bonatini, rzucił się do przodu i wystrzelił rakietę, której Jordan Archer nie mógł powstrzymać. Wilki zdominowały następnie środkową trzecią część z cudowną piłką nożną, ale mógł być trochę bardziej bezwzględny w zaawansowanych obszarach z ich ostatnią piłką i wykończeniem.

Poprawiono Millwall

W pierwszej połowie, Steve Morison i Lee Gregory nie naciskali z takim zapałem, jaki widzieliśmy u nich w League One. Brak wiary na górze zlecił „ósemce tylnej ósemki” drużyny przyjezdnej w ćwiczeniu ograniczenia obrażeń i było to w dużej mierze zasługą pracy Archera, Webster i Shaun Hutchinson, że nie wypadli z konkursu. Przez pierwsze 20 minut drugiej połowy Millwall walczył mocniej i miał kilka połowicznych szans:Morison skierował się po dośrodkowaniu Jamesa Mereditha w 54. minucie, zanim Jed Wallace przeciągnął strzał w 61. minucie poza daleki słupek.

Czerwona czerwień O’Briena zraniła Millwall

Aiden O’Brien nie miał najlepszego meczu dla gości – wydawało się zaskakujące, że napastnik kalibru League One z zawodu grał na lewym skrzydle w ciężkim meczu o mistrzostwo. Jednakże, nie było usprawiedliwienia dla jego źle ocenionego wyzwania w 64. minucie na Doherty, kiedy 23-latek był już zarezerwowany. Wilki od tego czasu trzymały piłkę jeszcze swobodniej niż przed czerwoną. Saiss został odrzucony z bliskiej odległości przez Archera w 89. minucie przed Websterem, Williams i Conor McLaughlin połączyli siły, aby nie dopuścić do dalszych wysiłków. Ich bohaterstwo oznaczało nerwowe zakończenie dla gospodarzy i ważną pracę dla Johna Ruddy'ego, który uratował zastępczy strzał głową Freda Onyedinmy i długodystansowy wysiłek Williamsa.