Man City 5-1 Huddersfield Pięć rzeczy:naiwni teriery?

Aguero świętuje z Sane – football365.com

Po wczesnej panice w meczu piątej rundy FA Cup z Huddersfieldem, Manchester City odpowiedział pięcioma świetnymi golami, w czym pomógł wspaniały występ Sergio Aguero – ale czego nauczyliśmy się z gry?

Huddersfield wykorzystał słabości Bravo

To był otwarty początek z groźbami obu stron, Mocny strzał Leroya Sane’a trafiający w dalszy słupek, ale to Huddersfield strzelił pierwszy. Po dobrej ucieczce od Jacka Payne'a, skomponowany Phillip Billing dotknął piłki dla byłego absolwenta akademii Man City, Harry'ego Bunna, który wrzucił piłkę do domu. Claudio Bravo przepuścił piłkę przez nogi i niewiele zrobił, aby rozwiać obawy związane z jego wątpliwymi pokazami, mając zaledwie cztery czyste konto w 21 meczach. Huddersfield wyglądał na dobrze zorganizowanego w ciągu pierwszych 15 minut, naciskając z energią, aby zmusić City do błędnie umieszczonych przepustek.

Taktyczna naiwność zwiedzających

Gdy poziom energii spadł, Wysoka presja Huddersfielda nie zawsze była dla nich korzystna. Zdarzało się, że Miasto zachęcało ich do zamknięcia, ponieważ pozwoliło im to szybko przejść przez napastników i znaleźć luki za środkiem pola. Częściowo pomocnik Dean Whitehead, 35 i środkowy obrońca Mark Hudson, 34 lata i wszechstronny obrońca Martin Cranie, 30, nie grali regularnie w tym sezonie to brak tempa. Występowali więcej pod poprzednim szefem Chrisem Powellem, którzy preferowali bardziej ostrożną taktykę, która nie wymagała tempa w obszarach obronnych. Wybieranie tych graczy i innych, którzy mieli ograniczony czas w grze, prosząc o high-press, zawsze prowadziłoby do problemów z tyłu.

Rosnąca dominacja miasta opłaciła się

Od 15. minuty Miasto przejęło kontrolę, nawet jeśli zajęło im to kolejny kwadrans, aby wykorzystać. Apele o piłkę ręczną Jona Stankovica zostały odparte przez sędziego, podczas gdy inne otwarcia pojawiły się po drodze City, zanim Sane dostał korektor. Tareiq Holmes-Dennis był zbyt wolny, by rzucić wyzwanie Raheemowi Sterlingowi, który drażnił się z obrońcą przed skrzyżowaniem nóg i Sane'a, który wykazał się dobrym ruchem, by wyrwać się ze szponów ospałego Craniego, podsłuchiwany do domu. Ta bramka dała gospodarzom ośmiominutową potrójną koronę.

Klatka Aguero zagrzechotała

Wątpliwości Sergio Aguero, ten blog zawierał, wskazywali na jego brak tempa i tempa pracy, kwestionowanie, czy posiada cechy wymagane do prowadzenia linii. Być może motywowany powstaniem Gabriela Jezusa przed zranieniem, w środę wieczorem było w nim coś innego. Argentyńczyk z niezwykłą łatwością skonwertował rzut karny z 35. minuty i strzelił czwartego gola drużyny w drugiej połowie zręcznie, blisko postu wykończenie. Najbardziej symbolicznym momentem jego występu była jednak asysta dla Pabla Zabalety tuż przed przerwą. Po tym, jak początkowy wysiłek Aguero został sparowany przez Joela Colemana, wykazał się wyjątkową chęcią zareagowania i dotarcia do piłki jako pierwszy, przed podbiciem go do kwadratu dla swojego rodaka. Zastępca Kelechi Iheanacho zaznaczył swój 11-minutowy epizod bramką w doliczonym czasie gry, ale Aguero nie miał być przyćmiony.

Kontrowersyjny wybór Wagnera

Fakt, że Manchester City strzelił 13 bramek w czterech meczach FA Cup przeciwko rozsądnemu przeciwnikowi, powinien uczynić z nich faworytów do wygrania tych rozgrywek. O ich intencjach świadczy decyzja Pepa Guardioli o graniu w pełnej sile drużyny, podczas gdy szef Terrierów David Wagner dokonał dziewięciu zmian, Sobotnie spotkanie z Newcastle w myślach. Roztropności ich decyzji nie określa tylko wynik środowego wieczoru, ale przez występy obu drużyn w ten weekend.